Karty graficzne

Asus Radeon R7 250

przeczytasz w 1 min.

Do naszej redakcji przybył akcelerator opracowany przez firmę Asus. Konstrukcja dość kompaktowych gabarytów: mierzy 16 cm i waży tyle co nic. I byłaby to karta o wręcz idealnych rozmiarach, gdyby nie jej wysokość, przez co trzeba zagospodarować dwa miejsca na płycie głównej.

Asus Radeon R7 250

Parametry pracy jakimi charakteryzuje się Asus Radeon R7 250, to 1050 MHz dla rdzenia i 1150 MHz dla pamięci operacyjnej. Na pokładzie umieszczono 1 GB RAM o interfejsie 128 bitów GDDR5.

Zawartość pudełka:

  • karta graficzna
  • instrukcja obsługi

Asus Radeon R7 250

Wyposażenie trzeba przyznać dość minimalistyczne. Wszelkich przejściówek brak, choć w zasadzie takich nie potrzeba. Akcelerator posiada po każdym możliwym złączu. Jedyny widoczny brak, to sterowniki, które zapewne zostały u poprzedniego redaktora testującego kartę.

Płytka drukowana na przekór innych akceleratorów wyprodukowanych przez Asusa, została pokryta czerwonym laminatem, a nie czarnym czy matowym. Elektroniki na jej powierzchni nie uświadczymy tyle, co w wydajnych i drogich kartach graficznych.

Asus Radeon R7 250

Sekcja zasilająca wygląda na średnio rozbudowaną, co zresztą jest zrozumiałe - R7 250 pobiera niewielkie ilości energii. Stąd też nie wyprowadzono żadnego gniazda służącego do podłączenia zasilania. Prąd dostarczany jest tylko poprzez złącze PCI-Express.

Asus Radeon R7 250

Asus Radeon R7 250 został wyposażony w autorski system chłodzący. Prosty, aluminiowy radiator i 70 mm wentylator, to wszystko co znajdziemy na pokładzie opisywanej karty graficznej. Praca chłodzenia w czasie testów stała na bardzo dobrym poziomie. Po podkręceniu zaczyna jednak dawać się we znaki, choć daleko mu od tego, co prezentowały topowe modele R9 290 i R9 290X.

Temperatura pracy karty bez obciążenia była rekordowo niska - 24 stopni, czyli w zasadzie tyle co otoczenie. W grach jej poziom szybko rośnie do ok. 59 stopni.

Asus Radeon R7 250

Dostępne złącza na karcie graficznej:

  • DVI
  • HDMI
  • D-Sub