Tablety

Przeglądanie internetu

przeczytasz w 1 min.

Opisywany tablet dysponuje 7-calowym wyświetlaczem pojemnościowym obsługującym 5-punktowy multitouch. W połączeniu z całkiem udanym procesorem tworzy on zgrany duet, który pozwala przeglądać strony internetowe z zachowaniem akceptowalnego poziomu komfortu. SE 701 to mały i lekki tablet ultramobilny, który właściwie został stworzony z myślą o przeglądaniu stron WWW w podróży, przyznać więc musimy, że spełnia swoje zadania z naddatkiem. Szczególnym plusem jest możliwość podłączenia dodatkowego, zewnętrznego modemu 3G, który pozwoli uniezależnić się od hotspotów Wi-Fi.

California Access TAB SE 701

Interfejs przeglądarki jest dobrze znany użytkownikom Androida 4.0 – prosty, ale ergonomiczny i wystarczająco intuicyjny. Wybraną stronę bez problemu zapiszemy do postaci offline, czyli takiej, którą czytać możemy nawet bez dostępu do internetu. W niektórych sytuacjach może przydać się również wersja komputerowa strony, czyli taka, której wygląd i ergonomia zostały dopasowane do dużych ekranów komputerów biurkowych lub laptopów, ale ich funkcjonalność może być szersza niż w wersji mobilnej.

California Access TAB SE 701

Sprawność i jakość wyświetlania dużych elementów wykonanych w technologii Adobe Flash nie jest imponująca, ale tragedii też nie ma. Animacje działają wystarczająco płynnie jak na tę klasę sprzętu.

California Access TAB SE 701

Sklep z oprogramowaniem

Sklep znany niegdyś jako Android Market działa obecnie w nieco zmodyfikowanej postaci i pod zmienioną nazwą - Google Play (lub Sklep Play), ale pod względem wyglądu i funkcjonalności wciąż przypomina swego poprzednika (przynajmniej jeśli chodzi o sklep z aplikacjami). Sklep nie ogranicza się już bowiem tylko do samych aplikacji, ale pozwala kupić też np. muzykę, filmy i książki. Szkoda tylko, że pełna funkcjonalność wciąż nie jest dostępna w Polsce.

California Access TAB SE 701