Gry

Wydajmy dodatek, będzie ciekawiej

przeczytasz w 2 min.

Podstawowa gra Company of Heroes daje możliwość gry armią amerykańską i niemiecką. Dużo ciekawiej zrobiło się w momencie wydania dodatku Na linii Frontu. Doszły nam dwie nacje. Brytyjczycy i Panzer Elite dodatkowa "rasa" niemiecka. Oczywiście dołączono do tego dwie nowe kampanie. Dodam tylko, że obydwie kampanie są porządnie przygotowane i dopracowane, nie jest to żaden wiejski liifting, który ma wyciągnąć od graczy kasę. Dostajemy pełnowartościowy nowy produkt. Polecam przejście obydwu kampanii, tym bardziej, że każda z nowych "ras" ma odmienne możliwości rozgrywki i wprowadziło sporo zamieszania, szczególnie wśród graczy przyzwyczajonych do jankesów i wermachtu. Armie te miały w wielu przypadkach podobne funkcje jednostek i można było stosować zbliżone strategie w rozgrywce pomimo pozostałych różnic. Nowe nacje są zupełnie inne i wymagają zmiany sposobu myślenia a także w większym stopniu się uzupełniają ze swoimi armiami sojuszniczymi.

Jest automatycznie więcej kombinacji i możliwości taktycznych. Co ciekawe dodatek jest samodzielny i nie wymaga posiadania poprzedniej gry. Choć ja osobiście uważam, że warto wydać trochę kasy i mieć obie gry. Całość została zintegrowana poprzez wprowadzenie gigantycznego patcha, który miał bagatela 1,8gb. Była to po prostu nowa gra z zablokowanymi nowymi kampaniami i nacjami.

Wersje są całkowicie kompatybilne, więc możliwe są potyczki graczy posiadających tylko pierwszą CoH z graczem mającym Na linii Frontu. Wraz z patchem zmieniony został wygląd menu i wprowadzono wiele poprawek graficznych.

Zmianie uległo także menu gry

Menu gry zostało usprawnione i położono jeszcze większy nacisk na multiplayera. W znacznym stopniu poprawiono grafikę, lepsze eksplozje, dym, dopracowane poruszanie się jednostek, ułatwienia w zarządzaniu wojskami jak choćby wskazanie trasy po której dotrze do punktu docelowego wybrana jednostka. Jest to bardzo ważny element gry, szczególnie w momencie przerzucania wojska z jednego końca mapy na drugi. Jednostka może wybrać najkrótszą drogę, która prowadzi np.: przez bazę przeciwnika lub jego umocnienia, w rezultacie tracisz oddział. Pokazanie przebiegu trasy umożliwia zareagowanie odpowiednio wcześnie i zmianę trasy.

Pierwsza wersja gry po rejestracji pozwalała na grę bez płyty, co było bardzo wygodne. Niestety podejrzewam, że piractwo było dość powszechne i pewnie dlatego wprowadzili konieczność weryfikacji płyty, która jest wymagana raz na kilka uruchomień. Ja osobiście nie przepadam za takimi rozwiązaniami... na co dzień jest to meczące. Dodatkowo panowie z Relica straszą, że brak zgodności z kluczem spowoduje permanentny ban konta.. UUUUUU strach się bać. Jeśli ktoś chce grać po sieci to używanie pirata po prostu mija się z celem. Po miesiącu masz już nieaktualną wersję, bo pojawia się patch.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login