Gry

Efekty a wydajność

przeczytasz w 3 min.

o zrobić, by uzyskać więcej FPS? Proste - należy ciąć detale. Poniżej przedstawione są opisy wybranych opcji graficznych i różnice FPS, tudzież różnice w grafice.

Okno ustawień graficznych

Jakość tekstur:
Na pierwszy rzut oka różnice są prawie niewidoczne - przyjrzyj się jednak uważnie deskom tworzącym płot. Na ustawieniach wysokich tekstury są w wysokiej rozdzielczości, bardzo ostre i mają intensywny kolor, na ustawieniach niższych wytraca się ten efekt. Widać tutaj także stosowany już wszędzie efekt Bump-Mapping (efekt tekstury 3D).

przełącznie z HIGH na MEDIUM - zysk do 3 FPS

WYSOKIE
ŚREDNIE NISKIE

Jakość cieni
Z pewnością zauważysz różnicę, zwłaszcza między ustawieniami średnimi, a niskimi. Na ustawieniach niskich cieni w ogóle nie dojrzymy, na średnich cień pokryje zdecydowaną większość terenu, na wysokich ustawieniach cień rzucają wszystkie obiekty w grze.

przełącznie z HIGH na MEDIUM - zysk do 24 FPS

WYSOKIE ŚREDNIE NISKIE

Jakość efektów  cząsteczkowych:
Różnica jest widoczna głównie między średnimi a niskimi ustawieniami. Na pierwszym screenie para jest rzadka i nachodzi na obiekty, co wygląda bardzo nieestetycznie, średnie ustawienia rekompensują ten efekt.

przełącznie z HIGH na MEDIUM - zysk ~1 FPS

WYSOKIE ŚREDNIE NISKIE

Jakość efektów końcowych:
Największą różnicę zauważycie patrząc na drzewo, oraz na krew. Krew jest bardziej ostrzejsza, ma realniejszy kolor na ustawieniach wyższych, na drzewie widać poświatę od Słońca, cały obraz dostał ciekawego efektu "mgiełki", powodując, że świat w grze nie jest plastikowy i kolorowy jak w kreskówkach;)

przełącznie z HIGH na MEDIUM - zysk ~1 FPS

WYSOKIE ŚREDNIE NISKIE

Jakość wody:
Ustawienia niskie prezentują, co tu dużo ukrywać, brzydką wodę, jest ona martwa i pozbawiona życia. Wyższe detale ożywiają wodę - ustawiając detale wody na wysokie, ujrzymy fale obmywające brzeg, czy efekt obmycia ekranu podczas wychodzenia z wody.

przełącznie z HIGH na MEDIUM - zysk ~5 FPS

WYSOKIE ŚREDNIE NISKIE

Jakość obiektów:
Korzeń - widoczny jest tylko na ustawieniach średnich i wyższych, tak jest też z innymi obiektami w grze. Co ciekawe, ustawienie jakości obiektów na niskie skutkuje także niskimi ustawieniami tekstur.

przełącznie z HIGH na MEDIUM - zysk 3~10 FPS

WYSOKIE ŚREDNIE NISKI

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login