Jakie duże bezprzewodowe słuchawki do telefonu wybrać?
Słuchawki

Jakie duże bezprzewodowe słuchawki do telefonu wybrać?

przeczytasz w 15 min.

Duże słuchawki bezprzewodowe Bluetooth oferują komfort noszenia, dobre i przestrzenne brzmienie, swobodę ruchu, długi czas na baterii, a często także świetne ANC i bardzo dobre mikrofony. W tym rankingu znajdziecie słuchawki wokólłuszne Bluetooth polecane w 2022 roku.

Duże słuchawki Bluetooth do telefonu w 2022

Jeśli szukasz małych słuchawek bez kabla, to zajrzyj do prawdziwie bezprzewodowych słuchawek Bluetooth (TWS), a jeśli zastanawiasz się nad dużymi słuchawkami w dość umiarkowanym budżecie, ciekawe propozycje możesz znaleźć w naszym zestawieniu wokółusznych słuchawek do 500zł

W tym zestawieniu skupiamy się na dużych słuchawkach bezprzewodowych Bluetooth z nieco szerszego zakresu cenowego, od 200zł do nawet 2500zł, które nie tylko zapewniają długi czas pracy na baterii, dobrej jakości mikrofony czy większy komfort noszenia od słuchawek nausznych i przewodowych, ale też mają prawdziwie uniwersalne zastosowanie, nadając się równie dobrze do komputera, jak i do telefonu - zarówno do słuchania muzyki, jak i do prowadzenia rozmów.  

Duże słuchawki bezprzewodowe warte zakupu. Oto polecane modele:

Główną zaletą słuchawek bezprzewodowych Bluetooth jest pełna swoboda, połączona z dość dobrą jakością dźwięku - często słuchawki te mają także doskonałe ANC (redukcję szumu), dzięki której możemy łatwo odciąć się od dźwięków otoczenia w biurze czy środkach komunikacji miejskiej, a w trakcie rozmów telefonicznych być świetnie słyszanym przez naszego rozmówcę. Chcąc mieć pewność, że w danej cenie zakupicie sprzęt grający możliwie jak najlepiej, warto wybrać klasyczne słuchawki przewodowe, jednak decydując się na słuchawki bezprzewodowe nie jesteście na straconej pozycji - większość z poniższych modeli oferuje łączność przewodową jako dodatkowy bonus.

Zobacz również:  Słuchawka Bluetooth do rozmów telefonicznych (do samochodu i biura)

Słuchawki wokółuszne Jabra

Słuchawki bezprzewodowe Bluetooth - o czym musisz wiedzieć?

1. Bezprzewodowo - najczęściej oznacza nieco słabiej. To prawda, że słuchawki Bluetooth oferują nieco gorszą jakość dźwięku od swoich przewodowych odpowiedników w danej klasie. Jest to jednak cena, którą warto czasami zapłacić w zamian za swobodę ruchów zapewnianą przez łączność bezprzewodową. Z tego powodu warto wybierając sprzęt bezprzewodowy, celować w wyższą klasę urządzenia. Oczywiście na miarę finansowych możliwości.  

Większość renomowanych producentów dodaje zresztą przewód do swoich słuchawek bezprzewodowych, co daje nam wybór i szansę na odsłuchy w potencjalnie lepszej jakości. Oczywiście może się okazać, że różnica pomiędzy "bez kabla" i "na kablu" jest na tyle nieznaczna dla naszego nieaudiofilskiego ucha, że nie zrobi nam to różnicy, a w wybranych przypadkach słuchawki będą wręcz grały gorzej - wszystko zależy tu od konkretnego sprzętu.  

2. Jakość dźwięku nie zależy od telefonu - pilnuj jakości połączenia, kodeków i jakości streamingu. Jak to możliwe? Otóż w tym przypadku komunikacja jest cyfrowa, a nie analogowa. Słuchawek nie podłączamy bezpośrednio do smartfonu, tabletu, odtwarzacza mp3 czy laptopa, stąd nie jest aż tak istotne, czy macie Xiaomi ze średniej półki, czy najnowszego flagowca Samsunga. Słuchawki odbierają po prostu ciąg zer i jedynek, które przekształcają na dźwięk za pomocą własnych komponentów i oprogramowania (dzieje się to w elektronice słuchawek).

We współczesnych słuchawkach bezprzewodowych spotyka się najczęściej standard komunikacji Bluetooth 5.0 i 5.1, ale w nieco starszych czy tańszych modelach w pełni dopuszczalne są też standardy 4.1, 4.2 itp. Im wyższa liczba, tym lepiej. Jeśli zależy Wam na najwyższej jakości dźwięku to kupcie słuchawki z LDAC, aptX, aptX Low Latency lub jeszcze lepiej aptX HD.

Technics wokółuszne

Czy to znaczy, że jakość naszego sprzętu nie ma znaczenia? Nie do końca. Jeżeli chcemy wyciągnąć z słuchawek maksimum tego co oferują, upewnijmy się zawsze, że nasz nadajnik obsługuje wysoką wersję Bluetooth i wspiera powyższe "lepsze kodeki". Dużo zależy też od jakości muzyki serwowanej przez dany serwis streamingowy. 

3. Brzmienie słuchawek jest sprawą mocno indywidualną, jednak często pewne zdziwienie budzi fakt, że słuchawki premium (przy czym mam na myśli te omawiane poniżej, z "komercyjnego" segmentu rynku) rzadko grają bardzo basowo i użytkownicy przyzwyczajeni do głośnego, rozrywkowego i dynamicznego grania typowego dla popularnych tanich słuchawek, mogą odczuwać pewien stopień rozczarowania. W słuchawkach premium o wiele większy nacisk kładzie się na zbalansowane brzmienie, gdzie dolne pasmo nie dominuje i pozwala docenić należycie wszystkie dźwięki, a także na separację instrumentów. Słuchawki wokółuszne grają też z zasady bardziej przestrzennie i mogą wymagać odrobiny przyzwyczajenia.  

4. Nie należy oceniać słuchawek zbyt pochopnie w pierwszych godzinach. Większość słuchawek wymaga kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu godzin grania, aby pokazać swoje prawdziwe brzmienie - potocznie mówiąc muszą sie one "wygrzać". Oczywiście jeśli nie wyskoczysz z przysłowiowych butów przy pierwszym odsłuchu, to mało jest prawdopodobne abyś zrobił to po dobie "wygrzewania się" urządzenia. Jednak jeśli jesteś w miarę zadowolony z pierwszego kontaktu ze sprzętem, możliwe, że wkrótce wręcz go pokochasz. 

 Co braliśmy pod uwagę w porównaniu?

Wybór dużych słuchawek na rynku jest dość spory, a granica poza słuchawkami nausznymi a wokółusznymi bywa nieco zatarta, w zależności od wielkości uszu. Często kupujący kierują się w wyborze słuchawek modą i powszechnością danego sprzętu, co nie zawsze jest optymalnym wyborem. Tak samo jest z wyborem na podstawie znajomości marki. W końcu nawet marki o ustalonej renomie nie w każdym segmencie sprzętu spisują się tak samo dobrze, nie mówiąc już o tym, że zdarzają się po prostu modele sprzętu, które producentowi raczej ujmują splendoru, niż go dodają. Warto czytać opinie realnych użytkowników i porównywać opinie portali specjalistycznych. 

W poniższym zestawieniu braliśmy pod uwagę: estetykę, wygodę noszenia, wykonanie, jakość dźwięku, opinie użytkowników, obecność i jakość ANC, obecność multipoint (łączenia z dwoma urządzeniami na raz), jakość mikrofonu przy prowadzeniu rozmow telefonicznych, czas pracy na baterii, a także stosunek ceny do jakości. Liczymy, że każdy poszukujący wokółusznych, bezprzewodowych słuchawek będzie w stanie znaleźć tutaj coś dla siebie.

Szukasz czegoś tańszego niż poniższe? Zajrzyj tutaj: tanie słuchawki wokółuszne 

Najlepsze słuchawki Bluetooth do telefonu i nie tylko - ranking:

Sennheiser HD 350BT - dobre słuchawki bezprzewodowe do 300 zł

Ocena benchmark.pl
  • 4/5

Model ten jest jednym z rozsądniejszych wyborów przy skromnym budżecie, choć nie obejdzie się bez kompromisów. Dzięki obsłudze kodowania aptX Low Latency HD 350BT dobrze sprawdzą się tam, gdzie istotne jest niewielkie opóźnienie, a więc do oglądania filmów czy grania na telefonie. Wygodę w przypadku rozmów telefonicznych zapewniają z kolei wbudowany mikrofon i opcja połączenia z dwoma urządzeniami jednocześnie (np. komputer i telefon). Muzycznie? Dźwięk jest basowy, nieco też wycofany, acz dla większości osób będą to po prostu dobrze grające, funkcjonalne słuchawki. Nie znajdziemy tutaj ANC, stąd dźwięk z zewnątrz tłumiony jest tylko pasywnie. Jest to jednak tłumienie całkiem dobre, co jest zaletą dużych i miękkich nauszników. Izolowanie dźwięku działa zresztą w obie strony - słuchając muzyki w towarzystwie, nie będziemy właściwie przeszkadzać innym osobom. Na plus zaliczyć należy także baterię - osiągany czas pracy na jednym ładowaniu może sięgać nawet 30h.

Najważniejsze cechy:
  • Ciśnienie akustyczne108
  • ŁącznośćBluetooth, bezprzewodowa
  • Mikrofontak
  • Waga238 g
  • Pasmo przenoszenia (maks.)20 000 Hz
  • Kodek bluetoothSBC, AAC, APTX, AptX LL
  • Pasmo przenoszenia (min.)18 Hz

Philips Performance TAPH805BK - najlepsze duże słuchawki Bluetooth do 400zł

Ocena benchmark.pl
  • 4,4/5

Możliwe, że Philips 805BK to najlepsze duże bezprzewodowe słuchawki do 400zł. Grają czysto, naturalnie, nieco basowo, bezproblemowo współpracują z telefonem. Bez ładowania mogą pracować grubo ponad 24 godziny, a na dodatek posiadają aktywne ANC, które może nie jest tak spektakularne jak w topowych modelach, jednak całkiem skutecznie pomaga wyciszać hałasy z zewnątrz – znakomite rozwiązanie dla osób chcących odciąć się od biurowego gwaru czy męczącego szumu ulic. Można korzystać z nich do prowadzenia rozmów telefonicznych. Podsumowując, trudno jest znaleźć duże słuchawki bezprzewodowe za mniej niż 400 zł, które są bardziej opłacalne.

Najważniejsze cechy:
  • Ciśnienie akustyczne90 dB
  • ŁącznośćBluetooth, bezprzewodowa
  • Mikrofontak
  • Waga278 g
  • Impedancja16 Ω
  • Pasmo przenoszenia (maks.)40000 Hz
  • Kodek bluetoothSBC
  • Pasmo przenoszenia (min.)7 Hz

House Of Marley Positive Vibration XL - stylowe wokółuszne słuchawki bezprzewodowe

Ocena benchmark.pl
  • 4,3/5

Stosunkowo mało znana marka, słusznie kojarząca się z królem reggae. Słuchawki Positive Vibration w wydaniu wokółusznym wyróżniają się designem, a do ich wykonania użyto ciekawych materiałów, w tym plastiku z recyklingu i drewna. Nosi się je całkiem wygodnie, dzięki miękkim padom i obitemu pałąkowi, a cała konstrukcja jest składana. Mimo zastosowania podstawowego kodeka SBC, dźwięk jest bardzo dobry, o dość uniwersalnym profilu. Sprzęt ten sprawdzi się w większości gatunków muzycznych, acz jeśli uwielbiacie mocny i dudniący bas, to tu go nie znajdziecie. Słuchawki pozwalają na niemal dobę odsłuchu na jednym ładowaniu, a także na odbiór rozmów telefonicznych. Dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych, a w cenie do 400zł to jedne z najbardziej efekciarskich wizualnie słuchawek, jakie można znaleźć na rynku. Dostępna jest także wersja z ANC, jednak stanowczo droższa.

Najważniejsze cechy:
  • Ciśnienie akustyczne105
  • ŁącznośćBluetooth, bezprzewodowa
  • Mikrofontak
  • Waga260 g
  • Impedancja32 Ω
  • Pasmo przenoszenia (maks.)20 000 Hz
  • Kodek bluetoothSBC, AAC
  • Pasmo przenoszenia (min.)20 Hz

Soundcore by Anker Life Q30 - duże słuchawki bezprzewodowe na co dzień

Ocena benchmark.pl
  • 4/5

Jeszcze jeden model, który można zakupić w okolicy 400zł, a który w swojej klasie cenowej został doceniony przez użytkowników. Q30 to słuchawki dość uniwersalne, dzięki funkcji multipoint łączące się jednocześnie z dwoma źródłami dźwięku, a także umożliwiające rozmowy telefoniczne i oferujące długi czas pracy na baterii (ponad 40h). Dźwięk w Q30 jest dynamiczny i bardzo basowy, stąd młodzież przyzwyczajona do nowoczesnego grania będzie zadowolona. Inni użytkownicy zapewne skorygują nieco brzmienie w EQ dostępnym w aplikacji. Co nieoczywiste w tej cenie, mamy także aktywną redukcję szumów, acz funkcja ta działa dość symbolicznie i traktować ją należy raczej jako dodatkowe wsparcie izolacji zapewnianej poprzez zamknięte nauszniki, niż jako gwarancję całkowitego wyciszenia hałasu otoczenia.

Najważniejsze cechy:
  • ŁącznośćBluetooth, bezprzewodowa
  • Mikrofontak
  • Waga263 g
  • Impedancja16 Ω
  • Pasmo przenoszenia (maks.)40 000 Hz
  • Kodek bluetoothSBC, AAC
  • Pasmo przenoszenia (min.)16 Hz

Jabra Elite 85h – najlepsze wokółuszne słuchawki do pracy zdalnej do 1000zł

Ocena benchmark.pl
  • 4,8/5

Słuchawki stworzone do pracy zdalnej, z uwagi na świetną jakość mikrofonu, bardzo dobrą pasywną izolację i aktywną redukcję szumów. Choć bazują na standardowych kodekach SBC i AAC, brzmienie mają czyste, ciepłe i przyjemne, a dodając do tego nawet 40 godzin nieprzerwanej pracy na jednym ładowaniu, właściwie trudno ocenić je inaczej, niż bardzo dobrze. Miłym akcentem w ANC jest funkcja hear-through, dzięki której możemy porozmawiać z kimś bez zdejmowania słuchawek z głowy, a także bajeranckie funkcje takie jak stopowanie odtwarzania, gdy jednak je z głowy ściągniemy. Niektórym może spodobać się także design - oprócz plastiku mamy tutaj dużą ilość wytrzymałych tekstyliów. Jeśli upolujecie Elite 85h w promocji, to zdecydowanie propozycja do rozważenia.

Najważniejsze cechy:
  • ŁącznośćBluetooth, bezprzewodowa, USB
  • Mikrofontak
  • Waga296 g
  • Pasmo przenoszenia (maks.)10 Hz
  • Kodek bluetoothSBC, AAC
  • Pasmo przenoszenia (min.)20000 Hz

Audio-Technica ATH-M50xBt2 - bezprzewodowe słuchawki studyjne do 1000zł

Ocena benchmark.pl
  • 4,8/5

Wokółuszne, składane słuchawki od Audio-Techniki są wizualnie o wiele mniej minimalistyczne niż u konkurencji, jednak niezależnie od tego charakteryzują się bardzo solidnym wykonaniem i przede wszystkim, doskonałym dźwiękiem. Brzmienie jest zbilansowane, nie brakuje tu basu, jednak jest on o wiele bardziej zrównoważony niż np. w słuchawkach Sony. W cenie do 1000zł trudno znaleźć bezprzewodówki o tak dobrym dźwięku, a przy połączeniu kablem jest to jakość która może zdać egzamin nawet w muzycznym studio. Bateria pozwala na nawet 50h odtwarzania muzyki, możemy też spokojnie odebrać w tych słuchawkach połączenie telefoniczne. Niestety, jest też kilka słabostek - słuchawki łączą się z dwoma urządzeniami, jednak funkcja działa dość opornie, brakuje tutaj także ANC, stąd polegamy jedynie na pasywnym wytłumieniu przez wokółuszne poduszki. Niemniej dla tych, którzy z dwóch urządzeń korzystają dość rzadko i nie odczuwają potrzeby cyfrowego tłumienia dźwięków otoczenia - jest to propozycja bardzo wartościowa.

Najważniejsze cechy:
  • Ciśnienie akustyczne99
  • ŁącznośćBluetooth, bezprzewodowa
  • Mikrofontak
  • Waga307 g
  • Impedancja38 Ω
  • Pasmo przenoszenia (maks.)28 000 Hz
  • Kodek bluetoothSBC, AAC, LDAC
  • Pasmo przenoszenia (min.)15 Hz

Bose Headphones 700 - uniwersalne słuchawki wokółuszne o dobrym brzmieniu 

Ocena benchmark.pl
  • 4,5/5

"Siedemsetki" wydają się być obecnie najbardziej optymalnym wyborem z katalogu Bose. Kultowe słuchawki Quiet Comfort 35 nie są już właściwie dostępne, z kolei QC 45 stanowią krok wstecz, również pod kątem brzmienia. Bose 700 to świetne słuchawki do pracy – mogą łączyć się jednocześnie z dwoma żródłami dźwięku, a mikrofon radzi sobie doskonale w niemal każdych warunkach. ANC działa poprawnie, ma kilka stopni regulacji, więc podoła większości wyzwań. Poradzi sobie z szumem wiatru, rozmowami w biurze i z telewizorem, o ile nie słucha go półgłucha staruszka. Słuchawki są nieco sztywne i nie składają się całkowicie, na szczęście prezentują się estetycznie i są lekkie. Dobrze izolują, a więc pozwolą na dyskretny odsłuch muzyki. Dźwięk jest dobrze zbilansowany, z delikatnym basem i należytą dynamiką. Nie do pogardzenia jest też świetny zasięg Bluetooth, regularnie trzymający zasięg nawet dwukrotnie dalej, niż deklarowane przez producenta 10 metrów. Minusy? Z urządzenia nie można korzystać w trakcie ładowania, a to z kolei wymagane jest co mniej więcej 15-20 godzin, co na poziomie premium jest wynikiem raczej poniżej oczekiwań.

Najważniejsze cechy:
  • ŁącznośćBluetooth, bezprzewodowa
  • Mikrofontak
  • Waga250 g
  • Kodek bluetoothSBC, AAC

Sennheiser Momentum 4 - dobrze grające słuchawki z dobrą baterią

Ocena benchmark.pl
  • 4,5/5

Słuchawki bardzo godne polecenia, choć nie tak znakomite jak poprzednia, kultowa niemal generacja sygnowana numerem trzy. Sennheiser Momentum 4 mają kilka niewątpliwych zalet, które mogą przekonać Was do zakupu. Przede wszystkim, urządzenie to osiąga spektakularne 60 godzin pracy na jednym ładowaniu, a i podczas ładowania słuchawek można używać, choć bez opcji Bluetooth. Aktywna redukcja szumów otoczenia działa sprawnie, minimalnie ustępując tej w Sony czy Technics, acz nie można jej zupełnie wyłączyć. Słuchawki brzmią bardzo dobrze, a zdaniem wielu stanowią bezpośrednią konkurencję dla Sony czy Bose. Obsługują kodeki Aptx i Aptx Adaptive, i podobnie jak w większości słuchawek premium, większy nacisk kładzie się tutaj na separację instrumentów i czystość dźwięku, niż na podbijanie basów. W rozmowach telefonicznych bardzo pozytywnie zaskakuje mikrofon, głos nasz i rozmówcy jest głośny i wyraźny. Kwestią gustu jest bardzo czułe sterowanie dotykowe i bajery ułatwiające obsługę, takie jak włączanie się urządzenia po wyjęciu z etui, a także wstrzymywanie odtwarzania przy ściąganiu słuchawek z głowy. Nieco zawodzi też sam design - estetyczny, ale jednocześnie bardzo plastikowy.

Najważniejsze cechy:
  • Ciśnienie akustyczne106
  • ŁącznośćBluetooth, bezprzewodowa
  • Mikrofontak
  • Waga293 g
  • Impedancja 60 Ω
  • Pasmo przenoszenia (maks.)22 000 Hz
  • Kodek bluetoothSBC, AAC, APTX, APTX Adaptive
  • Pasmo przenoszenia (min.)6 Hz

Apple AirPods Max - duże słuchawki Bluetooth do iPhone

Ocena benchmark.pl
  • 4,6/5

Najcięższe słuchawki w zestawieniu, zarówno wagowo, jak i cenowo. AirPods Max sa bardzo estetyczne i jak na swoje niemal 400 gramów całkiem wygodne, dzięki zastosowaniu nietypowych materiałów na pałąku i nausznikach (tekstylia). Co przemawia za ich zakupem? Bardzo dobre brzmienie w nowoczesnym stylu, a więc z dynamicznym i mocnym basem, bardzo dobre ANC ze świetnie działającym trybem Ambient (nasłuchu otoczenia), niezła jakość rozmów telefonicznych i poręczne sterowanie przyciskami umieszczonymi u góry nausznika. A co pośród minusów tego sprzętu? Brak obsługi zaawansowanych kodeków, a także maksymalnie 20 godzin pracy na jednym ładowaniu, z jednoczesną utratą energii podczas spoczywania w etui (niezbyt praktycznym, dodajmy). Dla użytkowników Apple jest to sprzęt zdecydowanie wart rozważenia, o ile przełkną mocno wywindowaną cenę. W przypadku użytkowników telefonów z Androidem lub fanów bardziej klasycznego i zrównoważonego brzmienia - chyba jednak można znaleźć coś równie dobrego jakościowo, a znacznie rozsądniej wycenionego.

Najważniejsze cechy:
  • ŁącznośćBluetooth, bezprzewodowa
  • Mikrofontak
  • Waga384.5 g
  • Kodek bluetoothSBC, AAC

Technics EAH-A800 - słuchawki z dobrym ANC i szczegółowym brzmieniem

Ocena benchmark.pl
  • 4,6/5

EAH-A800 to dość nieoczywisty typ w zestawieniu, bezczelnie pchający się do grupy premium popularnych słuchawek powyżej 1000zł, w której dominuje trójca Sony, Sennheiser i Bose, a także kilka mniej oczywistych marek w rodzaju Bowers & Wilkins. Technicsy to słuchawki raczej cięższe (300 gramów), ale dość wygodne z uwagi na mięciutkie nauszniki z ekoskóry i grubo wyściełany pałąk. Są w pełni składane, a większość sterowania odbywa się głównie poprzez przyciski, choć jest także panel dotykowy sterujący ANC. Sama funkcja redukcji hałasu działa świetnie, otulając użytkownika poduszeczką ciszy i ustępując chyba tylko Sony XM5, dobrze radząc sobie także w trybie nasłuchu otoczenia. Dźwiękowo – tu słuchawki budzą sporo kontrowersji. Grają czysto, szczegółowo i bardzo przestrzennie, co dla niektórych może okazać się wręcz nieznośne, podczas gdy inni będą zachwyceni. Pośród bezsprzecznych zalet tego sprzętu można wymienić jeszcze obsługę kodeka LDAC, dobrą jakość rozmów telefonicznych, dobry zasięg Bluetooth, możliwość połączenia z dwoma urządzeniami jednocześnie oraz nawet 60 godzin pracy na jednym ładowaniu.

Najważniejsze cechy:
  • Ciśnienie akustyczne105
  • ŁącznośćBluetooth, bezprzewodowa
  • Mikrofontak
  • Waga298 g
  • Impedancja34 Ω
  • Pasmo przenoszenia (maks.)40 000 Hz
  • Kodek bluetoothSBC, AAC, LDAC
  • Pasmo przenoszenia (min.)4 Hz

Sony WH-1000XM5 - słuchawki wokółuszne Bluetooth z najlepszym ANC

Ocena benchmark.pl
  • 4,7/5

Ogromnie popularna linia słuchawek od Sony oraz niekwestionowany lider pod względem jakości ANC. Redukcja hałasu działa tutaj wyśmienicie, więc jeśli zależy Wam na odcięciu się od dźwięków otoczenia, to doskonały, acz niestety dość kosztowny wybór. WH-1000XM5 grają rozrywkowo i nowocześnie, a więc z mocnym, wręcz dominującym basem, który na szczęście dla fanów bardziej zrównoważonego brzmienia można skorygować w EQ. Zapewne brzmienie byłoby lepsze, gdyby nie fakt, że producent zdecydował się na przetwornik o średnicy zaledwie 30mm. Czas pracy na baterii wypada przeciętnie jak na tę półkę sprzętową, choć w gruncie rzeczy 30 godzin wciąż jest dobrym wynikiem. Pod kątem przydatności do pracy jest świetnie, gdyż zarówno jakość rozmów, jak i łączenie w trybie multipoint działają bez zarzutów, a same słuchawki mają sporo funkcji dodatkowych, sterowanych z poziomu aplikacji. Podsumowując, słuchawki te to klasa sama w sobie i naprawdę mogą się podobać, acz cena sugerowana ogranicza nieco ilość chętnych na wejście w ich posiadanie. Ratunkiem mogłaby być tańsza, poprzednia generacja XM4, jednak niestety nie jest aż tak warta polecenia.  

Najważniejsze cechy:
  • Ciśnienie akustyczne102
  • ŁącznośćBluetooth, bezprzewodowa
  • Waga250 g
  • Impedancja48 Ω
  • Pasmo przenoszenia (maks.)40 000 Hz
  • Kodek bluetoothSBC, AAC, LDAC
  • Pasmo przenoszenia (min.)4 Hz

A zatem... jakie duże słuchawki bezprzewodowe Bluetooth kupić?

Znienawidzoną, acz nieodmiennie prawidłową odpowiedzią jest tutaj "to zależy". Zależy od Twoich wymagań, głównego przeznaczenia urządzenia i coż, od zasobu portfela. Dla oszczędnych, poszukujących uniwersalnych słuchawek wokółusznych, sensowną propozycją są popularne Philips Performance TAPH805BK czy stylowe House Of Marley. Do pracy z domu świetnie nadadzą się słuchawki Jabra 85h, a osoby skupione na jakości dźwięku zapewne docenią jakość  Audio-Technica ATH-M50xBt2. Szukajac zaś uniwersalnych słuchawek i nie licząc się z pieniędzmi, wszysto sprowadza się finalnie do subiektywnych odczuć dźwiękowych i warto po prostu wybrać się do dobrego sklepu stacjonarnego i odsłuchać modele od lat wiodące prym na rynku. Nie tylko te, które polecamy w powyższym zestawieniu.  

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Chiczkok
    1
    Hmmm w teście brakuje Bose QuietComfort 45 moim zdaniem mają lepsze ANC od Sony
    • avatar
      iKonsument
      1
      b&o h95 i tyle w temacie.
      • avatar
        _taurus_
        1
        Brak w tescie marki B&W ktora jest duzo llepsza marka od wiekszosci wymienionych i solidniejszym graczem na rynku audio rozumiem zpowodu braku dostepnosci do ich produktow....
        • avatar
          Sanctrum
          -2
          W tych wszystkich testach porównawczych nie uwzględniono kluczowego parametru dla prowadzenia rozmów telefonicznych i przez Teams. A mianowicie nie tego jak my jesteśmy odcinani od zewnętrznego hałasu... lecz także jak ten cały hałas słyszy nasz rozmówca z drugiej strony niezależnie czy nic nie mówimy czy jednak mówimy i jak nasz głos jest zniekształcony lub zagłuszony. I w tej kategorii to tylko dwa modele są wręcz perfekcyjne w każdych warunkach (wiatr, głośna ulica, remont u sąsiadów, płaczące dziecko), czyli: Bose NC 700 i Sony WH-1000XM5. Wszystkie inne modele (niezależnie od ceny, łącznie z tymi od Apple) to dno i metr mułu w tym temacie. Dziękuję i do widzenia.
          • avatar
            maciejowski
            0
            Akurat duży wybór słuchawek ATH mają na Top HI-Fi, ostatnio zakupilem na promce