Gry

Prince of Persia: Elika

przeczytasz w 1 min.

Elika jest bohaterką gry opowiadającej o najnowszych przygodach Księcia Persji (tej, w którym głos podkładał Maciej Zakościelny, a grafika była rysunkowa). Tym samym jest jedną z najmłodszych dam w naszym zestawieniu, bo formalnie „narodziła się” dopiero w 2008 roku.

Elika to dobry duch głównego bohatera. Jej podstawowym zadaniem jest ratowanie go z wszelkich tarapatów. A ma ku temu naturalne predyspozycje, ponieważ wyjątkowo dobrze radzi sobie z kontrolowaniem magii i lataniem. Szkoda że twórcy wcześniej nie wpadli na pomysł wprowadzenia takiej postaci do gier z serii Prince of Persia (a także, że Elika nie jest bohaterką serii Tomb  Raider), bo głębokie przepaści w końcu przestałyby stanowić jakikolwiek problem.

Jak przystało na przedstawicielkę królewskiego rodu, Elika jest bardzo dostojna, co kontrastuje z nieco frywolnym charakterem Księcia. Mimo wszystko pomiędzy obydwiema postaciami zaczyna iskrzyć. Nasza bohaterka była wzorowana na takich kinowych kreacjach jak Padme Amidala z Gwiezdnych Wojen, Arwena z Władcy Pierścieni czy Elizabeth Swann, znana miłośnikom Piratów z Karaibów.

Elika jest urocza! Delikatna, dystyngowana, idealna do zaproszenia na wystawny bankiet. No i wcale, nigdy przenigdy, nie narzeka, że potrzebuje nowej pary butów!


 

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login