Gry

Star Wars: Knights of the Old Republic: Bastila Shan

przeczytasz w 1 min.

Miłośnicy Gwiezdnych Wojen zapewne nie wybaczyliby mi, gdybym nie wspomniał o tej postaci. Nasza dzielna mentorka, utalentowany rycerz Jedi, a przy tym szczycący się niezwykle rzadką umiejętnością Bitewnej Medytacji.

Towarzyszy głównemu bohaterowi prawie od samego początku. Uczy go rozróżniać dobro od zła, tak by ten w pełni mógł oddać się jasnej stronie mocy. Sama jednak nie jest w pełni przekonana co do skuteczności poczynań Rady Jedi stacjonującej na planecie Dantooine i w efekcie Darth Malakowi w końcu udaje się ją złamać. Od gracza zależy jak dla niej skończy się ta historia.

Bastilla urzeka swoją cnotliwością i wiernością dla sprawy. Warunki też ma całkiem niezłe, dlatego żałujemy, że KotOR wyszedł już w 2003 roku. Dziś twórcy na pewno użyliby większej ilości polygonów!

Charakterystyczną cechą Bastili jest podwójny miecz świetlny o żółtego koloru ostrzach, którym wywija w naprawdę efektowny sposób. Tak naprawdę jednak na forach na całym świecie, w praktycznie każdym temacie o KotOR, poruszany jest temat bikini Bastilli. Otóż statystycznie rzecz ujmując 67 proc. graczy nie daje tej bohaterce żadnych szat właściwych dla Jedi, zmuszając ją tym samym do paradowania w stroju Księżniczki Lei, takim jaki wybranka Hana Solo miała w słynnej scenie z Jabbą Hutem.