Gry

Final Fantasy: Yuna

przeczytasz w 1 min.

Seria Final Fantasy dostarczyła tylu ślicznych bohaterek (co wydaje się być w pełni obiektywnym stwierdzeniem, a nie opinią fana mangi lub anime), że trudno nie wspomnieć choćby o jednej z nich. Na dodatek nad resztą japońskich gier ma taką przewagę, że tutaj mogliśmy dowiedzieć się o nich nieco więcej niż tylko to, jaka jest ich ulubiona technika walki.

Obecnie gracze na całym świecie najczęściej wzdychają do Yuny. Jest to siedemnastoletnia dziewczyna, którą poznajemy w Final Fantasy X. Matka Yuny musiała w okresie prenatalnym spożywać wiele nielegalnych substancji, bo nasza młoda bohaterka niczego nie pragnie tak bardzo jak pokoju, szczęścia i radości dla całego świata.

Z drugiej strony nie jest jednak zwykłą niewinną dziewczynką całkowicie oderwaną od rzeczywistości. Jako dobrze wyszkolona kapłanka ma ambicje stale rosnąć w siłę, by ostatecznie pokonać złego demona, który niedawno powrócił do życia. Z Yuną spotykamy się również w Final Fantasy X-2, którego akcja rozgrywa się dwa lata później. Nasza bohaterka od tego czasu nieco zmężniała (choć nie jestem pewien czy w przypadku kobiety jest to całkowicie odpowiednie słowo) i zaczęła prezentować bardziej dojrzałe podejście do życia.

Ponieważ Yuna jest jedną z nielicznych niepełnoletnich w naszym rankingu, otwarcie przyznamy, że szanujemy i wielbimy ją przede wszystkim za życiowy altruizm, wspaniałą wyobraźnię i uparte dążenie do celu. No bo za cóż innego?