Gry

The Longest Journey: April Ryan

przeczytasz w 1 min.

April Ryan przesadnie urokiem osobistym nie grzeszy, niemniej jest postacią wartą  wzmianki, bo dzięki The Longest Journey, a następnie Dreamfall, na stałe zapisała się w kanonie gier przygodowych bijąc popularnością na przykład nieco mniej wyrazistą Kate Walker, którą pamiętają (lub nie) fani Syberii.

Tym, co wyróżnia April z tłumu, jest bez wątpienia intelekt i dość cięte poczucie humoru. Dziewczyna nie bała się uciec z domu, by rozpocząć studia na Akademii Sztuk Pięknych, a następnie podążając za głosem serca wyruszyć w Najdłuższą Podróż swojego życia. Wszystko zaczęło się od dziwnych snów, które jednak ze snami miały coraz mniej wspólnego...

W Dreamfall jej dziewczęcy wizerunek, jak i po części charakter, ulega dość sporemu przeobrażeniu. April staje się ponura, mroczna, jakby ciążyło jej dźwigane brzemię. Na miejsce „dziewczyny z nieco innego świata” wkracza wówczas Zoe.

A Zoe jest naprawdę gorąca. Choć nie tak wyszczekana jak April Ryan, a fenomen Moniki Olejnik śmiało każe podejrzewać, że wygadane kobiety również  cieszą się ogromną popularnością wśród facetów.