Karty graficzne

Podsumowanie

z dnia

31 marca: aktualizacja
Artykuł został wzbogacony o opis i wyniki testów karty graficznej Zotac GeForce GTX 680.

Premiera jednego z najdłużej wyczekiwanych akceleratorów graficznych już za nami. Jakie wnioski płyną z przedstawionych testów? Czym charakteryzuje się najlepsza, jednoukładowa karta graficzna firmy Nvidia? Oto najważniejsze fakty:

 • Znacznie lepsza wydajność od poprzednika (GTX 580)
 • Szybszy od Radeona HD 7970
 • Bardzo dobra relacja wydajności do poboru mocy
 • Ciekawe i przydatne funkcje: GPU Boost, Adaptive Vsync

GeForce GTX 680 w standardowej rozdzielczości obrazu dla monitorów 22-24 cali, czyli 1920x1080 zaprezentował lepszą wydajność od konkurencyjnego Radeona 7970. Jest to obecnie najczęściej stosowana przez graczy wielkość obrazu. Niemniej jednak karta radzi sobie bardzo dobrze również w wyższym trybie, czyli 2560x1600 pikseli, oferując dogodne warunki do zabawy w najnowszych grach. Choć nieco zaniepokoiły nas sytuacje, kiedy to nowość firmy Nvidia dostawała lekkiej zadyszki, przez co rezultaty są na podobnym poziomie, co HD 7970.

Premiera GTX 680

Wiemy już dlaczego ostatnio nastąpiły obniżki akceleratorów GeForce GTX 580. Gdyby ich cena nadal wynosiła ok. 1800 zł, to w porównaniu z nowym GeForce GTX 680 byłyby mało opłacalne w zakupie. Kepler wykazał się dużo lepszymi możliwościami od starszego brata, zarówno w grach, jak też pod względem poboru mocy, gdzie różnice są kolosalne.

Zadowoleni jesteśmy z faktu, że najnowszy układ graficzny „zielonych” nie wymaga tyle mocy od zasilacza, co poprzednicy. Tryb GPU Boost to swego rodzaju nowość w akceleratorach graficznych i podejrzewamy, że wszystkie następne modele firmy z Santa Clara będą w nią wyposażone. Ciekawą również funkcją według nas jest nowy rodzaj synchronizacji obrazu, która na pewno znajdzie swoich zwolenników. Dobrą wiadomością jest również obsługa więcej, niż dwóch monitorów. Według nas, tę technologię firma Nvidia powinna wprowadzić już dawno temu.

3DVSN SRRND

Na uwagę zasługuje również zaprezentowanie nowego systemu wygładzania krawędzi – TXAA, choć na razie z tego standardu może skorzystać kilka gier. W przyszłości zajmiemy się tym tematem dogłębnie i sprawdzimy, czy faktycznie poprawa jakości obrazu nie prowadzi do zbyt dużego obciążenia układu graficznego.

Czy AMD może spać spokojnie? Według nas nie powinni mieć dużych obaw przed „zielonymi”. Mając kilka miesięcy przewagi, producenci wydali dużo autorskich kart wyposażonych w lepsze chłodzenia oraz podniesione parametry pracy. Podstawowe modele HD 7970 o referencyjnej budowie kosztują obecnie nawet poniżej 2100 zł. Dzięki wprowadzeniu godnego konkurenta dla Radeona 7970 gracze mają pole wyboru, a poza tym nic tak nie działa na obniżki cen, jak silna konkurencja.

Reasumując, czym jest GeForce GTX 680? To bardzo szybka o nowoczesnej architekturze i ciekawymi funkcjami karta graficzna, która sprawdzi się we wszystkich nowych grach. Pod względem wydajności stoi o oczko nad Radeonem 7970, a kosztuje podobnie. Polecamy.

 

  Ocena: nVidia GeForce GTX 680
  plusy:
świetna wydajność
wydajna architektura GPU
bardzo dobra relacja poboru mocy do wydajności
akceptowalne temperatury karty
technologie: GPU Boost, TXAA, Adaptive Vsync
bardzo cicha praca chłodzenia w trybie spoczynku
bardzo niski pobór mocy w trybie spoczynku 
  minusy:
głośna praca chłodzenia pod obciążeniem
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 2179
Super Wydajność benchmark.pl

 

  Ocena: Zotac GeForce GTX 680
  plusy:
świetna wydajność
wydajna architektura GPU
bardzo dobra relacja poboru mocy do wydajności
akceptowalne temperatury karty
technologie: GPU Boost, TXAA, Adaptive Vsync
bardzo cicha praca chłodzenia w trybie spoczynku
cicha praca chłodzenia pod obciążeniem
bardzo niski pobór mocy w trybie spoczynku
seria gier Assassin’c Creed jako dodatek do karty
5 lat gwarancji
  minusy:
chwilowy brak dostępności "od ręki"
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 2150
Super Wydajność benchmark.pl

 

Przeczytaj także:
Radeon HD 7850 i 7870 - test, cena i opinie Radeon HD 7950 - premiera, test, cena i opinie XFX Radeon HD 7970 BE Double Dissipation - test i cena
Radeon HD 7850 i 7870 - test, cena i opinie Radeon HD 7950 - premiera, test, cena i opinie XFX Radeon HD 7970 BE Double Dissipation - test i cena

 

Komentarze

462
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Konkurencja wymusi lekkie obniżki cen kart AMD...
  44
 • avatar
  kremowykac
  Bardzo dobra karta ale i tak zostanę przy AMD.
  15
 • avatar
  top20
  Jest bardzo dobrze, wydajność powyżej 7970 czyli kolejnym spodziewanym krokiem jest korekta cen u AMD.
  13
 • avatar
  dziki1993
  mam wrażenie, że faworyzowanie GTX-a pod względem wydajności jest nieco na wyrost, karta w większości testów 2560x1600 plasowała się za radeonem i właśnie najwyższa rozdzielczość powinna być wyznacznikiem wydajności, resumując według mnie lepszym wyborem będzie hd 7970, różnice w zużyciu prądu niewielkie, radeon też się świetnie kręci i każdy mhz daje większego kopa anieżeli GTXowi biorąc pod uwagę mniejsze rozdzielczości te dwie karty są zbędne wystarczy coś tańszego :)

  Jestem nieco zdziwiony wydajnością nowej karty nvidia, oczekiwałem nieco więcej
  12
 • avatar
  Konto usunięte
  Nie ma to jak obiektywizm i profesjonalizm. Kto robi testy karty po OC i porównuje ją (w sekcji OC) z niekręconym konkurentem? Chyba tylko benchmark.
  nV sponsorowała ten art, czy co? Bez jaj panie i panowie!
  11
 • avatar
  agnus
  Szczerze to jestem z lekka zawiedziony. Spodziewałem się dalszego odskoku od HD7970. A tu jest, owszem ale niezbyt mocny a w paru tytułach to starszy Radek wychodzi na prowadzenie.

  I jak na tym tle wypadają slowa nV "Jesteśmy zawiedzeni wydajnością nowych Radeonów"? :-)

  Ech marketing.
  10
 • avatar
  chudyzam
  A ja nie jestem ani trochę przekonany... To ma być ten "unbeatable Kepler"? W obu Crysisach i Metro 2033 dostaje baty (lekkie bo lekkie, ale jednak). Na 580ke AMD odpowiedzi nie miało, spodziewałem się podobnej przewagi 680ki nad 7970 jak 580ka miała nad 6970...

  Karta świetna owszem, ale zapowiadali pogrom!.. Wydaje mi się, że po premierze 8xxx to nVidia będzie musiała GONIĆ i to ostro. Co ma się rozumieć tylko nam-konsumentom i graczom na dobre wyjdzie. :) Jeszcze tylko, żeby nie te konsole :)
  10
 • avatar
  robertgr1
  No karta całkiem niezła ale myślałem że różnica w wydajności pomiędzy gtx 680 a radeonem 7970 będzie wyższa na korzyść gtx 680 , no ceny radeonow 7970 muszą spaść brawo konkurencja musi być
 • avatar
  Arved
  Jestem pozytywnie zaskoczony wydajnością, jednak cena mnie jakoś nie zdziwiła, a szkoda :(
 • avatar
  hideo
  porządna karta i ogólnie trochę wydajniejsza od 7970 ale nvidia nie postawiła kropki nad i nie dając 3GB, jeśli amd trochę obniży ceny to i tak będę za radkiem bo lubię wyższą jakość obrazu na radeonach
 • avatar
  Konto usunięte
  Za taką cenę to żadna okazja, jeśli ktoś kupuje sprzęt do gier to zwykła grafika za 500zł starczy na dwa lata żeby grać na maks detal;ach.
 • avatar
  Konto usunięte
  Czyli nie warto wymieniać dziadziusia:)
  Miło się czytało.
 • avatar
  damianox89
  Teraz zapewne cena radeonow 79xx pojdzie w doł :) Trzeba czekać na resztę kart nvidii zobaczymy co pokazą, ciekawie zapowiada sie pojedynek 660Ti vs 7870 :) Jedno jest pewne ceny karty graficznych "sredniej klasy" czy to amd czy nvidii zaskoczą wszystkich ;)
 • avatar
  Konto usunięte
  Fajnie ściemniacie i nakręcacie frajerów na zakup tej karty. W mojej opinii Redakcja Benchmark jest stronnicza i faworyzuje Nvidie, nie wiem czy mają z tego darmowe GeForce czy zniżki na zakup sprzętu, ale w wielu miejscach widać stronniczość. Różnice między 680 a 7970 nie są znaczące, a nie raz zdarzyło się że czary koń AMD prowadził, co Redakcja raczyła skomentować "Nvidia dostawała lekkiej zadyszki, przez co rezultaty są na podobnym poziomie, co HD 7970.". Nie są na podobnym poziomie, tylko produkt AMD w niektórych grach JEST SZYBSZY. W ostatnich latach miałem dwie karty Nvidia i jedną AMD. Co je oprócz ceny rozróżnia? Jakość - wyższa u AMD, sterowniki - gorsze u NVIDIA. HD 7000 to mój wybór na najbliższe lata.
 • avatar
  Konto usunięte
  Widze kolejny portal (po pclab) ktory daje podkreconego GTX (1100MHz prawie w grach!) vs stock radeon 925MHz.

  Dlaczego nie daliscie dla porownania radka z zegarem 1,1GHz? (Obie karty kreca sie podobnie, czyli srednio 1,2GHz)

  Odp prosta - wyszlo by ze jednak architektura Kepler nie jest przelomowa, w najgorszym wypadku radeon z tym samym zegarem bylby rownie wydajny co GTX, w najlepszym, bylby wydajniejszy.
 • avatar
  Ironclad
  Dobra, dobra, to teraz po proszę testy po OC HD 7970 i GTX 680, a w ogóle co to za OC w GTX? ponad 1Ghz na stock i kręci się tylko na 1130mhz i z tym GPU BOOST 1200Mhz z hakiem? HD 7970 kręci znacznie lepiej i ma większy przyrost FPS. Test wygląda jak sponsorowany... przez nV.
 • avatar
  loccothan
  Ale gdyby dali 512bitów to cena ze 3tys jak się patrzy coś za coś.
  Gratuluję to co kiedyś napisałem że będzie tylko trochę wydajniejszy i tak jest. Pozdro
 • avatar
  Konto usunięte
  Karta bardzo dobra, choć uważam, że nie powaliła kokurencji na kolana, ale jakoś się tego spodziewałem. Amd przy serii 7 wykonało poprostu kawał dobrej roboty i tyle. Pozytywnie zaskoczył mnie natomiast pobór energii, bo choć osoba, która kupuje kartę za ponad 2K raczej mało liczy się z prądożernością, ale taki trend wśród producentów powinien panować - wydajniej za mniej.
 • avatar
  Rakoth
  Przecież to są standardowe zegary GTX 680 jak i radeon 7970, jedna karta pracuje na wyższych, druga na niższych i mają podobną wydajność. Przypominam także, że jak podkręci się radka do identycznych wartości zegarów co w geforce to pobór prądu skoczy znacznie. Porównuje się wszystkie parametry kart a nie tylko zegary. NV 3,54 mld tranzystorów vs AMD 4,31 mld a więc co może dodamy karcie zielonych trochę tranzystorów co by było sprawiedliwie? Zastanówcie się co piszecie. Wydajnościowo karty stoją na tym samym poziomie z malutką przewagą GTX 680. Teraz należy patrzeć w stronę modeli od MSI, GIGABYTE i ASUS, porównywać temperatury, kulturę pracy i oczywiście wydajność a i jeszcze cenę i wybrać najlepszą opcję. Osobiście czekam na GTX 680 MSI TF III albo TF IV i jeśli cena będzie poniżej 2400zł to będzie niezły potworek. Pozdrawiam zielonych i czerwonych oraz czerwonych i zielonych :)
 • avatar
  mrgibbass
  No w końcu! :) Teraz trzeba poczekać tylko na obniżki cen kart i można sobie wymienić :) Bardzo mnie cieszy że rynek powoli się zapełni i wróci konkurencyjność cenowa :)
 • avatar
  trybcio86
  szalu nie ma w crysisie sobie lepiej od radka nie radzi na wyzszych rozdzielczosciach tez ulegla 7970 a cena pozyzej 2k reasumujac kogo stac to kupi a kto nie ma tak zasobnego potrfela kupi karte AMD i tez bedzie zadowolony
 • avatar
  Konto usunięte
  łeeeeeeee...myślałem że będzie wydajniejsza i tylko marne 2gb ramu hehehe
 • avatar
  eryk1310
  mało co nie brakowało i 680 by dostała od 7970 :D

  licze na obnizki cen amd :D


  680 nawet fajna ale bardziej podobał mi 7970 który był 1 kartą ,przed gf

  amd było szybsze i tyle gdyby pogdybali jeszcze to moze by wykręcili by wiecej z 7970 :D


 • avatar
  Konto usunięte
  Dobra karta, AMD na pewno zaniży ceny o max.20€
  Ale rewelacji nie ma niestety.
 • avatar
  Bakak
  Artykół jest troszkę tendencyjny z nacisiem na pokazanie wyższości GTX-a. Jest to, albo celowy zabieg, albo niedoparzenie Recenzentów. GTX ma bardzo wysoki standardowy zegar, który ma bardzo duży wpływ na przewagę nad Radeonem. Ale to normale, że producent chcąc osiągnąć marketingową przewagę nad konkurentem, tak ustawił parametry grafiki, aby ta była wyraźnie szybsza od podobnego cenowo rywala. Wiekszośc osób nie patrzy na takie rzeczy jak taktowanie GPU bo ich to nie interesuje, laik podejdzie do sprawy na zasadzie: ta grafika jest lepsza wiec ta kupię...
  ... Producenci o tym wiedzą, a że NV jest liderem w marketungowej papce, kożysta z niej bardzo często.
  Natomiast samo zrównanie zegarów obu kart nadal sprawia iż GTX jest wydajnieszy, co prawda przewaga jest mniejsza, ale nadal występuje. Jeśli AMD zdecyduje sie powalczyć o klienta, naturalnym będzie obniżenie cen, ale nie spodziewajcie się ogromnej róznicy. Będzie to niewielka korekta, która obniży cenę o max 3-4%.

  Przeczytałem kilka testów GTX-a i najbardziej podoba mi się funkcja Adaptive vSync, choć nie widze w niej wielkiego atutu. Natomiast fakt iż radeona w bardzo dużych rodzielczościach jest wydajniejszy przemawia do mnie bardziej.

  Możecie nazwać mnie fanboyem, ale uważam że nVidia nie pokazał niczego lepszego niż AMD.

  Pozdrawiam
 • avatar
  aquadigger
  uff, nareszcie skończyłem przewijać, ile komentarzy :O
 • avatar
  Konto usunięte
  Nie uznajcie mnie za fanboja, czy coś, ale byłem napalony na to gpu, reklamowane szumnie jako pogromca wszystkiego, a jest tylko z 15% wydajniejszy w FHD, a w 2560 porównywalny.
  Przy konfiguracjach wielomonitoelrowych zapewne dostanie w dupę od HD7970, a właśnie takie konfiguracje mnie interesują.
  Przejrzałem testy po OC i niestety dupy nie urywa w porównaniu do podkręconego radeona.
  Ciekawe jak wypadnie SLI GTX680 vs CF HD7970 w rozdz. 5760. Jak wygra radek, to już wiem co kupię w lipcu.

  Fajny jest patent z adaptive vsync, za to naprawdę wielkie brawa, bo 45 fps będzie dla większości wystarczające, a nie będzie tak katować GPU.
 • avatar
  robertgr1
  Właśnie przeglądałem testy na konkurencyjnym portalu gdzie gtx 6800 jak i radeon 7970 były podkręcone i powiem szczerze różnica wydajności między tymi kartami jest bardzo niewielka raz wygrywa jedna a raz druga może lekką przewagę ma gtx 6800 ,ale radeon 7970 dostaje większego kopa po oc
 • avatar
  karolek1076
  No w końcu karta którą można brać tak aby nie bawić się w SLI mając do wydania ok. 2200 zł :D
 • avatar
  Szczyrczek 11
  kupuje Radka
 • avatar
  damianox89
  Patrząc obiektywnie nvidiia przewaznie wypuszcza nowe karty po premierze radeonow. Czyli wiedzą jaką wydajność musi mieć ich produkt aby wygrywał rywalizacje w danym segmencie cenowym. Jeżeli seria 660/660Ti okaże sie podatna na podkrecanie i uplasuje sie w przedziale poniżej 1000 zł to możemy mowić o grafice dla wymagających za dość przyzwoitą cene. 660Ti powinna być wydajna mniej wiecej jak 570, do tego OC... i jest bajka. Jak tak naprawde bedzie?? Tego nie wie nikt. Myśle ze zieloni powalcza w sredniej klasie i nie odpuszcza, dzieki czemu bedziemy mieli godnych przeciwników dla 7870 :)
 • avatar
  Blue AMD ATI Radeon
  Po nazwie można było się domyślić, że karta będzie kosmiczna(Kepler:D), no, ale nie ma jakiejś super wydajności, szczególnie po podkręceniu;)
 • avatar
  Konto usunięte
  No no jest wiosna i niedługo lato i niedługo czas wydać te 2 tysiaki na nowy rower :)
 • avatar
  Konto usunięte
  Malutki błąd "GeForce GTX 680 zawiera osiem jednostek Polymorph, czyli o połowę mniej, niż w GeForce GTX 680." Końcówka 2 strony.
 • avatar
  trybcio86
  i tak wogole jestem ciekaw jak wypadnie kepler na procku od AMD :D
 • avatar
  Konto usunięte
  Dawać te GTX 660 -wie kto kiedy bedą!!!
 • avatar
  elvis18
  "W rezultacie okazało się, że bardzo często GeForce GTX 680 tykał z częstotliwością rdzenia ok. 1080-1100 MHz"
  I jaka tu przewaga nad radeonem, który ma 925Mhz na rdzeniu? Nvidię poratowało tylko to wyżyłowanie zegarów. Chcę zobaczyć porównanie zegar w zegar to już nie będziecie faworyzować GTXa
 • avatar
  piotrek8x
  Ależ mnie wkurza coś takiego. Przecież ten 1,05 GHZ na tym GTX to stock!! Nie jest podkręcona, a nawet jak zegar skoczy do tych 1100mhz to wraz jest standardowe taktowanie bo producent tak to ustawił. To według tego co mówisz: GTS450 zegar GPU: 798mhz, GTX460 zegar GPU 650mhz. I żeby można było normalnie porównać te karty GTX-a trzeba by było podkręcić do 798mhz?
 • avatar
  Konto usunięte
  no no, karta wypas, co prawda nie zniszczyła, zmiotła itd. itp. Radeona, jak to co poniektórzy wypisywali tutaj, ale wydajność robi wrażenie, mam nadzieje że konkurencja cenowa ruszy teraz z kopyta i kraty graficzne stanieją
 • avatar
  Samarytanin
  Z testu na Purepc wynika, że lepiej jest kupić sobie 2x 6870 za 1350zł niż GTX680 za 2200zł bo wydajność jest praktycznie taka sama :P no pomijając oczywiście pobór prądu :)
 • avatar
  Lightning
  Szkoda, że redaktor nie zdecydował się na testy GPGPU. Nie dałoby się w przyszłości zrobić aktualizacji?
 • avatar
  Konto usunięte
  A ja mam pytanie z innej beczki . Mam karte EVGA jak myslicie ktore sterowniki beda lepsze ze strony NVIDI czy EVGA ?
 • avatar
  Szymon331
  Nareszcie nVidia wydała kartę o wydajności większej niż konkurencja zachowując niższy pobór prądu. Ba! Jest wręcz niższy niż w poprzednim modelu.  Jestem niesamowicie zaskoczony. Pierwszy raz od kilku lat (dokładnie od 8800GT) można pochwalić nVidię za stworzenie naprawdę dobrej karty która wcale nie jest prądożernym potworem :)
 • avatar
  Kamil Myzia
  Informacja dla osób pragnących zobaczyć HD 7970 OC vs GTX 680 OC. Jutro ok. południa dołączymy stosowne wyniki :).
 • avatar
  Konto usunięte
  Ja tam ciesze się, że Nvidia nie zmiotła AMD, a jest tylko trochę szybsza. Przynajmniej jak będe zmieniał karte, to będe miał większy wybór i niższe ceny. A gimbusy niech się tam żrą, która firma jest lepsza. ;)
 • avatar
  Konto usunięte
  miałem GF 8800GT teraz mam HD 6850 tak jak z GF a teraz AMD doświadczam dobrej rozrywki przed kompem więc zwolnijcie pseudo fanatycy jak zapracujesz na sprzęt to docenisz to co masz i nauczysz sie szacunku do innych
 • avatar
  racedriver
  Tego można było się spodziewać - zieloni zrobili kartę deczko lepszą, i droższą. Czyli niezbyt się opłaca. To co mi się podoba to 'goły' rdzeń bez IHS, rozsądne wymiary i dobre tempy.

  GTX680 jest wydajniejszy, ale lepiej i tak kupić niereferencyjnego HD7970 z dobrym chłodzeniem.
 • avatar
  MasterBarti
  Wydajność fajna tylko...
  Brawo dla NV za zastosowanie technologii psującej zabawę z grania i chwalenia się 2gą technologią (tutaj raczej softwareową), która niweluje efekty pierwszej, przy okazji powodując że pierwsza staje się bezużyteczna... fail roku

  Już tłumaczę:
  Technologia GPUBoost powoduje dynamiczne OC karty, za czym idą dynamiczne zmiany FPS. Na filmiku z 3ciej strony ładnie widać jak dużą różnicę FPS w czasie gry powoduje.
  W powyższym artykule ładnie pokazano na 4tej stronie, dlaczego nie chcemy takich skoków fps.
  Duże "piki" na wykresie FPS w czasie powodują tzw tearing, czyli bardzo niepożądany efekt rozsuwającego się obrazu
  -już wiemy co dyskwalifikuje tę technologię, przynajmniej w teorii zatem jaka jest ta 2ga technologia ??
  Otóż Adaptive Vsync (chyba była już stosowana w kilku grach na PC a na pewno w wielu grach na konsolach) które powoduje obcięcie "pików" FPS dzięki czemu nie doświadczamy aż tak mocnego tearingu ale fpsy zostają obcięte więc boost staje się bezużyteczny.
  Żeby było lepiej koleś na filmiku tłumaczy, że boost włącza się gdy GPU ma zapas mocy a zatem przy stosunkowo wysokich fps.

  Podsumowując mamy małe użycie gpu - no to boost i mamy ze 90fps nagle pojawia się trochę wodotrysków na ekranie i fps spadają bo gpu użyte w 99-100% zatem boost się wyłącza i mamy gwałtowny spadek do przykładowo 40fps które jest niby płynne ale przy takim skoku mamy olbrzymie rozsynchronizowanie obrazu, które bez boosta mogło by nawet nie wystąpić.
 • avatar
  Obiektor
  jakos nV dala dupci ? trzeba czekac na wersje 7 popatrzym w te wyniki gdzie nv jest lepsze od amd i teraz zobaczmy taktowania obydwoch kart i zobaczymy ze jest na opak niz to do tad bywalo :D
 • avatar
  Konto usunięte
  Szkoda, jak w większości przypadków huczna premiera a tu nic specjalnego i kosmiczna cena :] Ale znajdą się wariaci i dadzą takie pieniążki żeby chociaż kilka miesięcy być 'na topie' (:
 • avatar
  Konto usunięte
  Mam apetyt na tą kartę. Ale za takie pieniądze na pewno nie... może za rok jak już ceny nieco spadną i może jak wyjdą odświeżone konstrukcje to za mniejsze pieniądze bym chętnie nabył :)
 • avatar
  Konto usunięte
  Dlaczego testy po podkręceniu są w rozdzielczości ponad full HD gdy w przypadku premiery 7970 były w 1080p. Nawet nie ma jak porównać!!!!
 • avatar
  sonek231
  Z tym poborem to może być różnie. Skoro tryb boost sam sobie częstotliwości dopasowywuje w grach karta może brać więcej niż radosław. Czekam na premierę reszty.
 • avatar
  mrgibbass
  Recenzja bardzo dobra, dosyć obszerna, rzeczywiście brakło może porównania z podkręconym radeonem 7970, ewentualnie można to przeczytać na PurePc (nie chce kryptoreklamy wprowadzać, ale tamten test równie dobry). A także jeżeli ktoś zna englojski język na techpoweup.com a zarzucę linkiem:

  http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_680/31.html
 • avatar
  Lightning
  Karty dwuprocesorowe zostały teraz całkowicie "uśmiercone".

  GTX 590 - ok. 2850 zł.
  HD 6990 - ok. 2650 zł.

  Podoba mi się ten GTX 680, ale mimo wszystko jest drogi. Co z tego, że mamy tak wydajne karty jak HD 7970 i GTX 680 skoro nie ma gry, dla której warto zmieniać kartę? Mam nadzieję, że GTA V będzie odpowiednio zaawansowane graficznie.
 • avatar
  Sharimsejn
  Spodziewałem się większej przewagi GTXa. Powiem tylko tyle: rozczarowanie. Nie stronię od jednych jak i drugich kart ale gdy AMD obniży ceny to chyba Radki się będzie brało ;)
 • avatar
  Konto usunięte
  w wyższej rozdziałce dostaje od 7970 w pinde więc tylko mobo z pcie 3.0 pewnie sytuacje poratuje
 • avatar
  patryk78
  Co do testu:
  1. Szkoda, że testy po podkręceniu są zrobione w rozdzielczości 2560x1600, a poprzedni test podkręconego Radeon'a 7970 był zrobiony w rozdzielczości 1920x1080 i z tego powodu nie można porównać obydwu wyników.

  2. Pod którąś z gier autor napisał, że przewaga Keplera maleje wraz ze wzrostem rozdzielczości najprawdopodobniej z powodu mniejszej ilości VRAM'u, tutaj bym się nie zgodził to raczej z powodu niższej przepustowości pamięci na karcie nVidii aniżeli na kartach AMD.
 • avatar
  Konto usunięte
  Gdyby sprawdziły się ceny kult5'a to AMD 7870 brałbym w ciemno a może i nawet na 7950'tke bym się skusił:D
 • avatar
  mateusz007
  Czas wymienić wierną 480 na coś nowego, postanowiłem zapłacić podatek od nowości i karta już do mnie jedzie:)
 • avatar
  NextGen1987
  Hmn... do rozdziałki 2560x1600 i aax4+anisox16 to lepiej hd 7970 się sprawdzi, wyrażnie to widać niemal w każdej grze, chyba nVidia nieco za bardzo przesadziła z ''cięciami'' grafy, mogli dać szerszą szynę danych pamięci i więcej ramu (tak jak w hd 7970 - 384bit i 3GB, albo 448bit i 2,5 ramu;-)), ale chyba chcieli ''dogonić'' hd 7970 pod względem pobieranej energii...
 • avatar
  Konto usunięte
  Własnie Heaven DX11 Benchmark 3.0 zrobiłem test z moim radkiem Gigabyte Hd 7970 1000mhz, podobny procek jak w tych testach i72600k@4.0, normalna teleselacja, 1920x1080 i mi wyszło 85,9 średnia na starych sterownikach. Mój wniosek taki że droga redakcja jest na max za zielona stroną, nie podaje ustawień szczegółowych (AA i inne) i wybrała najgorszego radka do testów. hehe.
  Miałem dużo kart z nvidi ale zawiodłem się na 480, radki były wtedy o dużo wyże, pod względem zastosowanej technologii. Wydajność 480 była olbrzymia ale kosztem elementu kompa, który mógł się rozgrzać do 100st C.
  Tak jak pisałem kupiłem już HD7970 z gigab i sie nie zawiodłem, nvidia tym razem dała rady z temperaturami i powerem za to brawa dla nich, z wydajnościa to jest tak, że wydaje mi się, że czekali do momentu pojawiania się 7970 by trochę podkręcić 680 i chwalić sie lepsza wydajnością.
  @up i radeon 7970 i gtx680 są gotowe na ta rozdzielczość. Bf3 na wysokich (tekstury ultra), arkham city na max w tych rozdzielczościach.
 • avatar
  Konto usunięte
  może wtrącę swoje dwa grosze
  porównujecie Karty Graficzne Po OC
  to dlaczego Radek ma tylko 1125 mhz a Nvidia 1238
  sami żeście napisali że podczas grania nvidia osiąga wyżej wymienioną wartość
  proszę o poprawę tego testu OC vs OC
  bo jest on absurdalny
  co z tego że jest tam 1170 mhz skoro ta jego śmieszna funkcja podbija mu taktowania
 • avatar
  Marked
  Wiadomo coś na temat słabszych wersji 6xx,kiedy premiera?
 • avatar
  Marked
  3x tyle rdzeni co 580gtx przy max 30 % wyższej wydajności i to przy znacznie wyższym taktowaniu,w większośći testów 590 poza zasięgiem(2x512 rdzeni).Wydaje się,że z każdą nową generacją wydajność pojedyńczego rdzenia spada.
 • avatar
  Konto usunięte
  Kiedy dodacie karty graficzne z rodziny Kepler do komparatora GPU?
 • avatar
  Konto usunięte
  Wszystko ładnie, pięknie lecz w testach 3DMark Vantage, Geforce GTX 680 zdobył: 33738.

  Jednak mój Geforce GTX 680 zdobył: 34228
  Screen --> http://www.picshot.pl/pfiles/192628/q.PNG
 • avatar
  Konto usunięte
  Esz... pierwszy jednordzeniowiec, ktory na stockowym wygrywa z moim kreconym SLI.
  Troche byla hype'owana jej wydajnosc (niby ma wyjsc wydajniejszy jednordzeniowiec od NV jeszcze), ale reprezentuje dobry poziom.
  Ciekawe tylko jak ta podana cena bedzie sie miala do rzeczywistosci.
  Ciekawi mnie jeszcze czy jakas z nowosci dostana tez starsze karty, czy wszystkie z nich sa hardware'owe (wydaje mi sie, ze to all soft).

 • avatar
  Faflucy
  Świetna karta ciekawe jeszcze jak z dostępnością
 • avatar
  Konto usunięte
  Ładnie czekam na 700 albo na 680 TF4 od MSI i wtedy pozbędę się wciąż świetnej 580 GTX EXTREME edition od MSI :) Wcześniej miałem 5870 od MSI i nie narzekałem pozdrawiam urzytkowników zarówno AMD I NVIdia...
 • avatar
  Kam9000
  Ktoś myślał, że będzie inaczej? To naturalna kolej rzeczy. NVIDIA miała więcej czasu więc i wydajność większa, ale co najważniejsze obniżki!!! w końcu :p
 • avatar
  Konto usunięte
  może i jest wydajniejszy od 7970 ale nie na tyle jakie były zapowiedzi ale przynajmniej cena jest taka sama a nie o 500 zł więcej to by była lipa !
 • avatar
  Sn1PeR
  Trzeba przywitać nowego króla, czekać na obniżki cen i HD8970 oraz GTX 780. Widać, że się postarali i naprawdę mocna rzecz.
 • avatar
  Konto usunięte
  usuńcie z wad, że karta jest głośna ponieważ jest cichsza od gtx 580!!!
 • avatar
  Konto usunięte
  Gratulacje dla inżynierów Nv. Czekam na kolejne recenzje a wtym oczekiwany przezemnie model GTX 660
 • avatar
  marcin_kg
  Przydałoby się większe OC procesora w okolice 4.5-4.7 GHZ.
  I7 @ 4.0 GHZ trochę hamuję GTX680.
 • avatar
  mrgibbass
  A przepraszam tutaj do 1 strony:

  http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_680/1.html
 • avatar
  Dragonik
  Dobrze że już premiera bo teraz można liczyć na obniżkę cen:)
 • avatar
  Konto usunięte
  gdzie 40% wydajności morgi w grach

  gdzie ten zimny kapler i gdzie ten niski bobór prądu

  http://www.tweaktown.com/reviews/4622/nvidia_geforce_gtx_680_kepler_2gb_reference_card_video_card_review/index17.html

 • avatar
  Konto usunięte
  Czy tylko ja mam wrażenie że oni z tą wydajnością sobie jaja robią? w kółko skoki o max 5-10%, bez różnicy która ze stron. Normalnie jakby sie dogadywali(trzeba sprzedać stare to nowe nie może być miażdżąco szybsze)...
 • avatar
  Konto usunięte
  całkiem ciekawa karta trzeba przyznać ale dalej nie rozumiem po co ludzie kupują nowe GPU żeby grać w podrasowane porty z konsol ?
 • avatar
  Szymon331
  Ciekawi mnie teraz wydajność przyszłych GTX670 (o ile powstaną) oraz co ciekawsze konstrukcji typu GTX660 czyli kart dla mas.

  Czy GTX660 będzie w stanie powalczyć z HD7870? Nie mogę doczekać się wyników.
 • avatar
  Barwa
  Ciekawe ciekawe, 3 miesięcy kazali na siebie czekać i rzeczywiście pokonali radki tylko że była zapowiedz nokautu na kilkadziesiąt procent a widać że szczególnie w dużych rozdzielczościach różnica jest minimalna albo wręcz jej niema.
  Boost fajna sprawa :) taktowanie pamięci i rdzenia kosmos ciekawe czy po to by pobić AMD czy tak miało być :)
  Miłe zaskoczenie jeśli chodzi od skłonności do grillowania :) czyżby koniec grzałek od zielonych??
  Teraz czekamy na słabsze układy ich wyniki i wojnę cenową bo skoro i czerwoni i zielony przynajmniej w topowych kartach są blisko to trzeba wygrać ceną a to tylko plus dla nas :)
 • avatar
  YuroGT
  Muszę przyznać że jest bardzo pozytywnie zaskoczony wydajnością tej karty. I również mam nadzieję że ceny pójdą choć troszkę w dół :)
 • avatar
  Patrick.
  Widać, że tym razem Nvidia naprawdę się postarała : ) A co najważniejsze, pobór prądu jest niższy niż u AMD, co jest wielkim plusem tej karty. Niestety, cena tej karty jest równo warta nowego komputera, ale i tak cena nie jest zła, w stosunku do konkurencji. Oby tak dalej !

  Za recenzję oczywiście + : )
 • avatar
  Konto usunięte
  Patrząc od strony technicznej parametry itp. jest to niewiarygodny wynik!
 • avatar
  Kieresz
  Gratuluje karty...czekam az cena spadnie do rownych 2000 i biore. Karta jest tym czego oczekiwalem od 7970. Gram w 1680x1050 a w tej rozdzialce 680gtx niszczy nawet dwu-prockowe karty.
 • avatar
  takewon
  No cóż, jednak takiej furory jaką zapowiadali to nie zrobiła ta karta, chociaż poczekamy, aż będą porównania autorskich wersji obu konkurentów. Ale nie spodziewam się żadnej rewolucji w tym kierunku (jakieś małe różnice w punktach i fps).
 • avatar
  Konto usunięte
  OMG Przeczytałem te całe parenaście stron , hyba pierwszy raz od kilku lat przeczytałem tak wiele.
  No ale cuż było warto :]
 • avatar
  Konto usunięte
  Ja tam lubie AMD ale chcialem zobaczyc testy GTX 680 nawet jesli mialby byc lepsze niz radeonka. Niestety zawiodlem sie bo na razie widzialem testy tylko na sofcie do OC w przypadku 680. Redakcja dala ciala bo nie jestem w stanie stwierdzic ktora karta jest szybsza.
 • avatar
  SoundsGreat
  No i AM ze swoimi Radeonami znowu zostało zgniecione.
 • avatar
  ALEKS_D_RAVEN
  Po testach widzę że Geforce`y nie są jeszcze gotowe na 2560 x 1600.
 • avatar
  david1206
  Tym razem im się udało :D
  -1
 • avatar
  Konto usunięte
  Zieloni w końcu pomyśleli dopracowaniem poboru energii, będzie kolejny powód do marketingu. Dobrze że karta jest 'lepsza' od radków będą musiałby być obniżki ale nie będą z pewnością duże. Problem z radeonami jest tylko taki ze seria 7xxx to prototyp w 28nm. Z tego względu że zieloni mieli więcej czasu na dopracowanie technologi w gtx jest on na wyższym poziomie. Prawda jest taka ze tak naprawdę Seria 8xxx radków i 7xx geforca pokaże kto prowadzi w kartach graficznych, w końcu to nowy proces technologiczny.
  Swoja strona ciekawi mnie 'fanatyzm' osób piszących ze nvidia jest najlepsza a amd to s... , przypomina mi to terrorystów samobójców. Rozumiem jakby za takie wypowiedzi dostawać karty graficzne za darmo no albo choćby za 50% ceny ale za darmo. Najlepsza karta to taka która jest tania i ekonomiczna i daje przy tym rozsądna wydajność.
  Tak czy siak puki niema nowych wymagających gier, lepiej poczekać na nowsza serie skoro na obecnym sprzęcie można spokojnie pograć.
  -1
 • avatar
  Konto usunięte
  Powiedzcie szczerze... Jest sens sprzedać EVGA GTX580 i kupić 680? Pozdrówka
  -1
 • avatar
  Konto usunięte
  I co widzisz? Bo ja widze obniżkę przez AMD radeonow.
  -1
 • avatar
  kruk200
  a jednak nvidia lepsza czekam teraz na lightninga od MSI :D
  -1
 • avatar
  Kieresz
  standardowo narzekaja tylko ci ktorzy i tak nawet nie planowali kupic ani 680 ani 7970....no ale coz jak polaka nie stac to chociaz pomarudzi....tempe dzieci
  -1
 • avatar
  Konto usunięte
  Co test czytam to inne wrażenie o produkcie, z jednej strony wynika z testów kilku stron że nowy gtx ma widoczną przewagę nawet nad radeonem zwłaszcza jak podkręcisz na 1300rdzeń, tutaj na benchmarku spisuje się tak samo jak radeon i rdzeń też coś słabo poszedł.

  http://www.anandtech.com/show/5699/nvidia-geforce-gtx-680-review/20
  Shogun 2, według testu na benchmarka różnic nie ma żadnych, według anandtecha wychodzi że różnica jest kolosalna w tej grze. BĄDŹ TU TERAZ MĄDRY< CO PORTAL INNE WYNIKI, skąd takie rozbieżności ?

  Poniżej na overclockersclubie
  http://www.overclockersclub.com/reviews/nvidia_gtx680/11.htm
  P11147 w 3DM11 po podkręceniu robi wrażenie , wydaje mi się ze test na OCclub najtrafniej oddaje wady i zalety.

  http://www.eurogamer.net/articles/df-hardware-nvidia-gtx-680-review
  Fajnie też do sprawy podszedł Eurogamer, gdzie w recce umieścił filmiki w 60 FPS gdzie na żywo można ocenić jak idą łeb w łeb karciochy, 580vs680 RÓŻNICA JEST średnio 10-12 fps, tak w crysisach jak i battlefieldzie 3 co przy względnie niższym fps (w stosunku do innych gier) będzie na pewno widoczne, 40 fps na 580, 52 fps na 680.

  Uczciwie muszę jednak przyznać że czy wybierzesz radeona czy GF to właściwie wydaje się że w grach masz to samo, różnice kilku klatek to raczej nie różnica..
  -1
 • avatar
  Konto usunięte
  a ja sobie poczekam az 580 jeszcze spadnie i ciekawy jestem gdzie teraz sa ci wszyscy krzykacze co im wykres wydajności nie pasował teraz nvidia juz nie klamie??
  -2
 • avatar
  Terrorek
  Oooo niemozliwe wkoncu NV dogoniła Radka WIelkie Brawa ;) poprzednie konstrukcjie to były gnioty a teraz cos co naprawne moze konkurowac nie tylko pod wzgledem wydajnosci
  -2
 • avatar
  Nalovp
  Tak tak czekajcie aż ceny spadną,a zaoszczędzicie 50zł po pół roku czekania.Gdyby teraz AMD popuściło ceny to tym samy przyznali by się do porażki.
  -2
 • avatar
  kok88
  Ale żal dupę ściska niektórym, oj, jaki żal...
  A przecież to przemianowany gtx 660, ciekawy jestem komentarzy niektórych tutaj, gdyby wyszedł z pierwotną nazwą:) Średniak nvidii przebija top amd, ale by się działo..
  -2
 • avatar
  Dwd89
  Prosimy o takie testy:

  Hd7970 oc oraz non oc
  GTX680 Oc oraz non OC

  SLI/Crossfire

  Rozdzielczość 5760x1080 lub wyżej 7680 x 1600.

  Pozdrawiam Dwd89.
  -2
 • avatar
  Dwd89
  GTX680 SLI z chłodzeniem wodnym + OC.
  Toż to musi być masakra.

  Pojedyncza karta daje radę przy trzech ekranach, daje radę przy fullhd 3d.

  Faktycznie te 2gb vram to niezaciekawe rozwiązanie, znamy juz przypadki kilku gier które podczas pracy korzystają z 2,4gb a nawet 2,9gb vram.

  Tutaj HD7970 pokaże pazury. Czekamy na wojnę cenową.
  -2
 • avatar
  Konto usunięte
  FXAA miazdzy ;) A niedlugo jeszcze wyjdzie pare gierek, ktore beda wspierac TXAA... jest good ;)
  Teraz trzeba sie zakrecic, pozbyt dwoch 560ti i zastapic jednym 680 ;)
  -3
 • avatar
  Konto usunięte
  Bravo NV
  -3
 • avatar
  Konto usunięte
  Nieźle, wcześniej Nvidia była do tyłu a teraz AMD jest.
  -3
 • avatar
  seba_23
  Ta karta będzie chodzić na Pci-e 2.0 płyta Asus P5Q deluxe
  -3
 • avatar
  Konto usunięte
  Ludzie "co ja pacze". To są topowe karty za 2 tys. złotych. Takie wielkie halo z tego robicie jakby to było nie wiadomo co. Ogarnijcie się w końcu. Jak macie tatusia (mamusie albo stryjka, chrzestnego, ciocię, wujka) z kasą to niech wam kupi "albo zamknijcie ryje i nie komentujcie". Prawdziwy biznes jest w przedziale cenowym 300 - 600 zeta maximum, bo tu zwykły "Kowalski" coś kupi. A ta gadka, że AMD, że nVidia, a to, a sramto, a że w 3DmarkuXXXX, a w "Krejzisie DWA" czy w "METRO" albo w "SZTALKERZE z mega cieniowaniem i super TESSELACJĄ plus FSSXAAZED razy tysiąc pincet dwa dziewincet" to se można co najwyżej wsadzić w odbyt.
  -3
 • avatar
  ADR15
  Nie spodziewałem się tak mocnego uderzenia ze strony Nvidi.
  -4
 • avatar
  Konto usunięte
  Od początku wierzyłem że GeForce wygra wojnę z Sradeonem i tak się stało .. fani sradeona śmiali się ze mnie ... ciekawe co teraz mają do powiedzenia zjarało kakao :) ?
  -4
 • avatar
  Minimal
  Lol tylko 2200 ? no to pieknie czas sie przesiadac z 6970 :)
  -5
 • avatar
  Konto usunięte
  Pozdrawiam wszystkich, bo znikam z Benchmarka...
  -5
 • avatar
  Konto usunięte
  Brawo nVidia!

  Teraz już wiadomo że kierownictwo AMD tak prowadzi firmę...

  nVidia wydała kartę tańszą i lepszą!

  To jest nVidia - brak wad, same zalety.

  Pięknie, po prostu pięknie.

  Odnośnie AMD - wydali pełno pieniędzy na zakup ATI, przez nie mieli piniędzy na prace badawcz-rozwojowe, zaś konkurencja cały czas pracowała pełną parą nad nowymi produktami. Skutkiem tego jest olbrzymia luka wydajnościowa procesorów AMD względem Intel oraz dosyć duża pomiędzy kartami ATI i nVidii. Po prostu zakup ATI wykończył finansowo AMD - musieli zakupić ATI kosztem sprzedania fabryk i zmniejszeniem tępa prac nad nowymi produktami z powodu braku pieniędzy.

  Smutną stroną tego wydarzenia jest to że monopol na rynku GPU jest coraz bliższy. Zaś niedługo niestety AMD będzie musiało wywieśić białą flagę na rynku GPU, bo na rynku CPU już poniekąd się poddali. Niedługo czeka nas podwójny monopol:

  Intel-CPU
  nVidia-grafika

  -14
 • avatar
  Konto usunięte
  Niestety mówię iż jestem bardzo rozczarowany. Nie słabą wydajności GTX-a a Radeona. AMD Bardzo mnie rozczarowało. Mam nadzieję że następna generacja wygra z obecnymi GTX-ami :
  -16
 • avatar
  piotrek8x
  No nareszcie stworzyli kartę która nie ma konkurenta w żadnej kategorii :D
  -20
 • avatar
  pomidor
  Brawa dla NV. Kolejny przełomowy GPU po 4200 TI, 68GT i 8800GT.
  AMD przełomowe ma tylko wpadki.
  -31
 • avatar
  BlackCrow
  No powiem że mały gwałt na AMD ;d
  -35
 • avatar
  Konto usunięte
  hehe na sile znaleziony minus, oczywiscie Nvidia stworzyla niepodwazalnego championa wagi lekkiej, ktory bije ciezkich konkurencji fantastyczna architektura i chip godny nastepca G80 i G92, szkoda ze troche drogi, ale musieli odpowiedziec na lupiezczy proceder czerwonych.
  -45
 • avatar
  Damian Szymański
  Można zrobić również test wydajności w OpenGL, a także OpecnCL tak jak tutaj http://www.geeks3d.com/20120321/geforce-gtx-680-new-pictures-and-first-tests-noise-temperature-opencl/
 • avatar
  Konto usunięte
  trybcio ale tak jest od 20 lat co najmniej za kazdym razem
 • avatar
  pentaggon
  No to premiera kart za nami, to teraz czas najwyższy na premiery nowych benchmarków i gier, które wreszcie pokażą przełom graficzny (już Crysis'y, Battlefieldy i Metro się przejadły) ..:)
 • avatar
  Anonim20
  Dobrze wypadła karta ,my konsumenci mamy teraz szerszy wybór a "czerwoni" obniża pewnie ceny
  tylko się pozostaje cieszyć przegrać z 3GB/4GB grafa to znów nie taka przegrana z tym radkiem Radeon 7970 3GB różnica porażki 1-2 FPS
  TXAA pojawi się w Borderlands2 ciekawa technologia zobaczymy jak wyjdzie w praniu
  Musiało się paru znaleźć co już pojazd po ludziach
  na gry online to samo teksty tupu NV dało dupy co tak słabo a nie spojrzeli ze przegrywała z 3 i 4 GB grafa
 • avatar
  Konto usunięte
  Jak mnie to denerwuje że w testach nie porównuje się starszych kart. Jak chce zmienić karte graficzną to chciałbym mieć porównanie z moją obecną jak np. gt460 czy starszą.
 • avatar
  Rakoth
  Jestem ciekaw GTX 660 ich wydajności i ceny. Jakby kosztowała 1000-1300zł to w SLI będzie znacznie wydajnie niż jedne GTX 680 a cenowo wyjdzie tak samo. Trzeba czekać. A tym co gadają o problemach z SLI to w 90% nigdy nie mieli dwóch kart w SLI ani CF.
 • avatar
  Konto usunięte
  ciekawe czy NV wypuśco za rok odświeżone GPU w 28nm czy odrazu bedzie Maxwell w 20nm ?
 • avatar
  jeomax.co.uk
  Juz wyszly stery 300 do Keplerow, jak rowniez modowane pliki INF pozwalajace na instalacje tych sterow na wczeniejszych kartach. Ciekawe, jak bedzie dzialal AA z Adaptive Sync na tym, dyskusje juz sie tocza, ludzie juz testuja, czekamy na pierwsze rzetelne wyniki.
 • avatar
  Konto usunięte
  Karta dobra ale jak ktoś pisał "dupy nie urywa". Nowe ciekawe technologie zostały wprowadzone, wydajność kart w grach ciężko określić bo jednej pasuje GTX a innej grze HD wybór w segmencie gier zależy w jakie gry się gra to pod te gry kartę kupuje.

  Myślę że debiut można zaliczyć do udanych i zarówno GTX jak i HD mają ciekawe rzeczy do zaoferowania. Myślę że po premierze GTX 670, 660Ti czy 660 każdy znajdzie coś dla siebie.
 • avatar
  Konto usunięte
  myślę, że do czerwca ceny spadną i się ustabilizują.
  generalnie konkurencyjne 680 i 7970 specjalnie od siebie nie odstają wydajnością. natomiast żaden z pozostałych parametrów tych kart nie wyróżnia dla mnie ani jednej ani drugiej konstrukcji.
 • avatar
  GreQonE
  Kamil powiedz mi jedna rzecz, jak karta stoi z bitstreamingiem? Zrobili cos w tej kwestii juz, czy dalej leza?
 • avatar
  mw_1975
  Jeśli dobrze obejrzałem wykresy, 680 jest albo mniej więcej na remis, albo ma kilkanaście procent przewagi. Jest lepsza niż 7970, ale cała prawda wyjdzie po korektach sterowników. Co w niczym nie zmienia faktu, że ci, którzy kupili 7950/7970 nie mają najmniejszego powodu zmieniać karty.
 • avatar
  Se8a90
  Mnie ciekawi jaki jest sugerowany zasilacz do takiej karty.
  Wcale więcej nie pobiera prądu od mojej wykręconej GTX260, przy także wyżyłowanym procku Q6600.

  GTX260 miał sugerowany 500 watowy, ale wiadomo że to jest ilosć na zapas, jakby ktoś wsadzał do mniej sprawnych zasilaczy, co na zachodzie jest normą przy mniej zorientowanych użytkownikach.

  Panuje u nas moda na kupowanie zbyt mocnych zasilaczy, u mnie działał i GTX580 pożyczony na test. I to na zwyjkłym tanim OCZu MXS Pro 500w.
  I nie było problemów z resetami, zwisami itd.
  Choć furmarkiem już nie sprawdzałem.

  Na GTX580 zasilacz był tylko lekko ciepły, a na moim gtx260 nie jestem w stanie go nawet rozgrzać, pracuje w temtaraturach lekko ponad letnich. A każdy kto widział zdjęcia tego zasilacza, rozbudowanej sekcji chłodzenia to on nie ma.

  Wiadomo w jakim momencie zasilacz ma najwyższą sprawność, a wielu forumowiczów łapało sie za głowę na samą myśl o wkładaniu GTX580 do zasilaczy poniżej 700 wat.
  Jakie te nasze społeczeństwo IT jest źle poinformowane... może by jakiś artykuł na benchmarku obalający te bzdury ?
 • avatar
  Konto usunięte
  No i brawa dla NV debiut nowej karty i udany to dobra wiadomość dla fanów i AMD i NV bo teraz co najważniejsze zacznie sie wojna cenowa a i starsze modele wciąż atrakcyjne potanieją
 • avatar
  KMyL13
  YES! Bardzo się cieszę z takich wyników!

  Ale nie dlatego, że jestem jakimś FanKidem/ Antyfanem AMD. Gdyby ta karta okazała się niewypałem, to AMD założyłoby nogę na nogę i szczerzyło zęby... A tak - ciąć ceny panowie, ciąć :P
 • avatar
  Konto usunięte
  Przeoczyłem się wcześniej gtx 680 ma 256 bit szyne pamięci oooo padaczka .dodatkowo należy dodać szybszy zegar kosztem większej temperatury ale z 4,5fps już do tyłu powinno się odliczyć w takim razie głowę dam że będzie dużo mniejsza moc obliczeniowa jeśli chodzi o gigaflopy od radka 7970 ogólnie na moje to slabsza karta jest bo przy 256bit to itak dziwne że to tak zapier..la.
 • avatar
  Konto usunięte
  Tylko po co to? Komu potrzebne te moce? Aby uruchomic konwersje z konsol starczy karta za gora 500 zl z naddatkiem.
 • avatar
  carroarmato
  Fajna karta, ale widzę podobna sytuację jak wyszedł gtx580. Posiadaczom 480tki nieopłacało się wymieniać na 580tke, podobnie teraz z 580>680. Zysk 20 czy 30fps nieopłaclany :) Ja przeczekam na kolejną generacje zapewne. Ogólnie plus za karcioszke, fajnie że tdp spadło.
 • avatar
  Konto usunięte
  Dlaczego w minusach nie ma zbyt wysokiej temperatury karty w stresie? 80°C a nawet i ponad nie kwalifikuje się do minusów?
 • avatar
  Konto usunięte
  a myślałem, że już nVidia nie wypuści perełki :) ostatnia była seria 8800GT/GTO/GTX a tutaj proszę w końcu jest
  Gratuluje udanej produkcji :)
 • avatar
  IronFe
  Tak patrząc po wykresach to wyszło ze 680 jest szybszy od 7970 o jakiś 10%.
  Spodziewałem się więcej
 • avatar
  Michur
  Nie można do końca stwierdzić, że Gtx jest szybszy od 7970 ponieważ po oc w przeciwieństwie do konkurenta daje kilka (a nie kilkanaście) klatek więcej.
 • avatar
  Ja jestem natomiast ciekaw, czy ta płyta główna z ostatniej strony (ta z 2x GTX 680) naprawdę istnieje, czy to tylko przeróbka ASUS Rampage IV Extreme w fotoszopie (i po zmianie radiatora na chipsecie) ;)
 • avatar
  Konto usunięte
  Pytanka:
  GPU Boost włączany jest automatycznie, czy w sterownikach?
  Testy prowadzone były z włączonym GPU Boost?
  Jeżeli nie jaka jest wydajność z włączonym.
 • avatar
  Smoku86
  drobna korekta:
  Strona 5 "W ten sposób inne komponenty w obudowie nie są podgrzewane bez ciepłe powietrze pochodzące z karty graficznej" - "przez" zamiast "bez"

  Strona 10 Metro "Pomimo upływu czas stale wygląda dobrze i co najważniejsze, dużo wymaga od karty graficznej." "czasu" zamiast "czas"

  Pozatym test trzyma dobry poziom, pozdrawiam.
 • avatar
  Konto usunięte
  Świetna karta. Powiem tylko tyle: czekam kiedy trafi do sklepu.
 • avatar
  Luiso
  Rzecz jasna premiera nowego gpu zielonych calkiem udana. Z pewnoscia po "wpadce" z fermi. Jednak polki co najlepszym wyborem "top" chyba jest karta niereferencyjna od czerwonych. Ogromny potencjal podkrecania w wiekszosci tytulow zapewni minimalnie wyzsza wydajnosc od tego keplera a w 2/3 tytulach ciagle bedzie wyraznie wolniejszy. Oby wypuscili jak najszybciej konsole nowej generacji i Tv bo te karty poteznie sie marnuja przy obecnych grach.
 • avatar
  9e0r9e
  Eh - dużo suchych liczb, GF znowu na czele, ale nikt nie widzi, że testy przeprowadzane są na platformie, która nie wykorzystuje PCI-E 3.0. Po premierze Ivy Bridge i najlepiej także Z77 będzie wiadomo jak topowe karty mają się do siebie...
  ...chociaż tak jak już kiedyś mówiłem - HD 7000 ma konkurować z GTX 500, bo zapewne w grudniu wyjdzie topowy HD 8000, czyli 8970!!!
 • avatar
  Obiektor
  naprawde dalem plusa za to ze nv dala dupy !!!!!!!! xD
 • avatar
  Obiektor
  ale popatrzmy na pobor energi gdzie nv sie popisali i za to tez plus. teraz gdy maja juz technike na niski pobor pradziwa tylko czekac na cos konkretnego bo z pewnoscia sie pojawi gdyz to nVidia ;)
 • avatar
  Konto usunięte
  widzę tą kartę w cenie radka 7870 i modlił bym się na miejscu nv by im to szło
 • avatar
  Konto usunięte
  Hmmm...Czy mi się tylko wydaje czy odnośnie temperatur i poziomu głośności wyniki są inne niż na innym polskim serwisie?
 • avatar
  Konto usunięte
  Sory docisnołem jeszcze Anisortropy x16 i radek ma 81,2 a nie 70!!
 • avatar
  Konto usunięte
  http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2012/Test_GeForce_GTX680/tabelazdanymi.png

  Co by nie pisać i nie mówić moc obliczeniowa radka 7970 jest nieporównywalnie większa dla porównania ps3 to 0,5gigaflopa.
  Zatem jasnym jest że 7970 potrafi przerobić więcej poligonów ,tekstór itd.
 • avatar
  Konto usunięte
  hehe w minusach nie ma wyszczególnione, że wysokie temperatury pracy pod obciążeniem no ale 80 stopni to nie jest wysoka temperatura i wcale to nie jest najwyższa wśród konkurentów prawda?
 • avatar
  Konto usunięte
  Można gdzieś pobrać te tech dema i nie chodzi mi o te ze strony nvidii
 • avatar
  Konto usunięte
  Niech zaczną wpuszczać te 7850 do sklepów a nie -_- 3 karty na ceneo i tyle oczywiście po około 1000zł.Nvidia niech atakuje radki spadną i sobie kupuje.
 • avatar
  Konto usunięte
  Jedna wielka prośba.
  Czy można zrobić test renderingu w Octane i Cycles Blendera ?
 • avatar
  Konto usunięte
  Jakbyście mieli kupić nowego kompa w ciągu najbliższego półrocza to jaką grafe byście do niego włożyli? ( cena grafy do 2200-2300 zł ) Czy teraz faktycznie nie opłaca się kupować tak mocnej karty i kupić na razie sobie znacznie tańszą a resztę kasy odłożyć i przeznaczyć ją na drugą wymianę grafy w przyszłym roku, kiedy wyjdą nowe konsole?
 • avatar
  hazoc
  potrzebne były by jeszcze testy CF i SLI. Podejżewam że ze względu na wąską szynę i mało pamięci NV dostanie straszne lanie od AMD
 • avatar
  steelek
  Pomijajac wiekszosc wypocin tu piszacych. Stwierdzam ze z zalaczonych obrazkow wychodzi na to ze nowy geforce im sie udal. Cena przez kijowa zlotowke tez nie jest wcale taka zla w porownaniu z 7970. I teoretycznie nie byloby sie czego przyczepic gdyby jeden maly szkopul... testy podkrecania pokazuja ze radek kreci sie lepiej i przy zastosowaniu lepszego chlodzenia da rade wyciagnac jeszcze wiecej.


  Pozatym kto do cholery pisal ten artykul... tyle literowek i innych takich to nawet translator googla chyba nie robi.
 • avatar
  Konto usunięte
  Nvidia mogłaby z AMD zrobić jaką karciochę wspólnie i sprzedawać tylko oddzielnie z własnym logo - ciekawe kto by wygrał.
 • avatar
  Konto usunięte
  Tutaj jest fajne zestawienie wyników tego GTX680 z 8-miu serwisów:

  (..)
 • avatar
  Konto usunięte
  http://www.hardwareheaven.com/reviews/1461/pg21/palit-geforce-gtx-680-jetstream-edition-graphics-card-review-conclusion.html

  Podkręcona wersja zdobywa prawie 4000 punktów w trybie extreme 3dmarka11, prawie 2x tyle co 580 i lepiej od 590. Zasługuje tez na uwagę ten FXAA (jakość aa4), w każdej grze można to włączyć a jak pokazuje test nie ma prawie spadku wydajności, jest 2x tyle fps względem aa4. Teraz to ja już nie mam wątpliwości jaką karciochę wezmę, przecież 580 nie jest teraz wogóle opłacalny, zwłaszcza z cenami przy których wciąż siedzi (1650-2000zł)
 • avatar
  Konto usunięte
  Najwyższa pora zacząć testować karty graficzne pod kątem wydajności CUDA (na przykład czas obliczania próbki w BOINC). Dla mnie to podstawowe kryterium zakupu karty graficznej. A teście o tej wydajności ani słowa (tylko ilość jednostek CUDA, która może się nie skalować proporcjonalnie do wydajności). Panowie autorzy, do dzieła!
 • avatar
  Konto usunięte
  Miażdży i tyle w temacie. Szkoda tylko, że tak późno się ukazała.
 • avatar
  raulcio
  Jak myślicie, opłaca się zmienić GTX 570 na 680?