HBO GO vs HBO Max vs Netfllix - wielkie porównanie
Filmy / seriale / VOD

HBO GO vs HBO Max vs Netfllix - wielkie porównanie

przeczytasz w 3 min.

Serwis HBO Max jest dostępny w naszym kraju już od dwóch tygodni. To dobry moment na podsumowanie i porównania – tak z poprzednikiem, jak i konkurencją.

HBO Max jest już w Polsce. Próbuje nas skusić

Serwis HBO Max zadebiutował w Polsce i szybko spotkał się z ciepłym przyjęciem. Przejął bardzo dobry katalog filmów i seriali z HBO GO, przyniósł wyższą jakość, a do tego złożył obietnicę, że szybko zaoferuje mocne premiery. Na dobry początek do setek filmowych hitów dodał nowego Matriksa i Diunę. 

Niezmiennie pozwala też oglądać takie serialowe przeboje jak Euforia, Sukcesja, Wampiry: Dziedzictwo, Wychowane przez wilki, Młody Sheldon, Billions, Opowieść podręcznej, Westworld, Mroczne materie czy The Walking Dead. Ale jak tak naprawdę wypada w porównaniu ze swoim poprzednikiem i najważniejszą konkurencją? Spójrzmy… 

HBO Max vs HBO GO – co się zmieniło?

HBO Max to takie HBO GO na sterydach. Oferuje zdecydowanie wyższą jakość obrazu – wybrane tytuły dostępne są nawet w rozdzielczości 4K, a do tego można liczyć na HDR. Owszem, na razie takich produkcji jest niewiele, ale z czasem powinno się to zmieniać. HBO GO tymczasem nigdy nie wychodziło ponad Full HD. 

To, że filmy i seriale można oglądać w wyższej jakości to jedno. Najważniejsze – że jest ich po prostu więcej i są bardziej różnorodne. Do obszernej biblioteki HBO GO dochodzą produkcje Max Originals, filmy Sony Pictures i DC czy też kreskówki Cartoon Network. Przede wszystkim jednak mamy gwarancję debiutu filmów Warner Bros zaledwie 45 dni po ich premierze kinowej.

HBO Max hubs

Ze względu na różnice w ofercie serwisy różnią się też ceną. Miesięczny abonament HBO GO kosztował 25 złotych, a za HBO Max zapłacimy o 5 złotych więcej. …Albo też o 5 złotych mniej – o ile skorzysta się z promocji. Dotychczasowi abonenci i ci, którzy dołączą do tego grona do końca marca, dożywotnio będą płacić za dostęp do usługi dwie dyszki (przy czym „dożywotnio” oznacza: tak długo, jak zachowają ciągłość opłacania abonamentu). 

Wraz z HBO Max zadebiutowała również nowa nowa aplikacja na telewizory i urządzenia mobilne.  Jest bardziej przejrzysta, a do tego działa płynniej niż jej poprzedniczka. Pojawiła się także możliwość tworzenia profili, co ułatwia współdzielenie konta przez domowników – każdy ma swoją historię i dopasowane do siebie rekomendacje. 

HBO Max app

Porównanie: HBO GO vs HBO Max

 HBO GOHBO Max
Oferta:Obszerny katalog filmów, seriali i programów HBO oraz z zewnątrzWięcej niż w HBO GO (dodatkowe produkcje Sony Pictures, Warner Bros., DC, Cartoon Network i Max Originals)
Jakość wideo:SD (480p) – FHD (1080p)SD (480p) – 4K (2160p), wybrane treści z HDR
Możliwość oglądania offline:taktak
Liczba urządzeń:33
Możliwość tworzenia profili / dzielenia konta:nietak (maks. 5 profili)
Cena:24,99 zł miesięcznie29,99 zł miesięcznie (w promocji: 19,99 zł miesięcznie)

Netflix vs HBO Max – który serwis VOD jest lepszy?

Porównanie HBO Max z Netfliksem jest znacznie bardziej problematyczne, ponieważ tutaj oferty są już zdecydowanie inne. Tytułów dostępnych na HBO Max nie znajdziesz na Netfliksie (i na odwrót). W jednym i drugim przypadku katalog jest dość zróżnicowany, jeśli jednak najbardziej przemawiają do ciebie liczby, to fakty są takie, że Netflix ma swojej bibliotece ponad trzy razy więcej filmów i seriali

Netflix

„Problemem” Netfliksa jest też to, że ma nie jeden, lecz trzy pakiety do wyboru. Walkę Netflix vs HBO Max trzeba by więc podzielić na mniejsze potyczki i teraz właśnie do tego przejdźmy:

Pod względem ceny najbliżej jest usłudze HBO Max do podstawowego pakietu Netflix. Za te same pieniądze otrzymujemy wprawdzie mniej obszerny katalog, ale możemy liczyć na jakość 4K (a nie tylko SD) i na HDR, a do tego otrzymujemy możliwość równoczesnego oglądania treści na 3 urządzeniach, a nie tylko na jednym. 

Dopiero Netflix Premium pozwala na oglądanie treści w jakości 4K / HDR (i jest ich więcej niż na HBO Max). Umożliwia również równoczesne oglądanie na aż 4 urządzeniach (a więc o 1 więcej niż HBO Max). Z kretesem przegrywa jednak pod względem ceny – jest mianowicie dwa razy droższy: kosztuje 60 zł miesięcznie. 

Netflix TV

Dodatkowe korzyści (takie jak możliwość tworzenia profili czy pobierania treści do ich późniejszego oglądania offline) łączą oba opisywane serwisy. Z kolei ostatnią istotną różnicą jest aplikacja, a konkretnie to, że Netflix działa na większej liczbie urządzeń (ma na przykład apkę na telewizory Panasonic i w przeciwieństwie do HBO Max nie dyskryminuje starszych urządzeń). 

Porównanie: HBO Max vs Netflix

 HBO MaxNetflix (Premium)Netflix (Standard)Netflix (Podstawowy)
Oferta:Obszerny katalog filmów, seriali i programów. Około 1500 tytułówObszerniejszy niż w HBO MAX katalog wideo. Ponad 5000 tytułówObszerniejszy niż w HBO MAX katalog wideo. Ponad 5000 tytułówObszerniejszy niż w HBO MAX katalog wideo. Ponad 5000 tytułów
Jakość wideo:SD (480p) – 4K (2160p), wybrane treści z HDRSD (480p) – 4K (2160p), wybrane treści z HDRSD (480p) – FHD (1080p)SD (480p)
Możliwość oglądania offline:taktaktaktak
Liczba urządzeń:3421
Możliwość tworzenia profili / dzielenia konta:tak (maks. 5 profili)tak (maks. 5 profili)tak (maks. 5 profili)tak (maks. 5 profili)
Cena:29,99 zł miesięcznie (w promocji: 19,99 zł miesięcznie)60 zł miesięcznie43 zł miesięcznie29 zł miesięcznie

Czy warto wykupić abonament HBO Max? Warto, a będzie jeszcze lepiej

Osoby, które korzystały z serwisu HBO GO i były z niego zadowolone, nie mają absolutnie żadnego powodu, by rezygnować z HBO Max. A czy ci, których HBO GO nie przekonywało, mają czego szukać w nowej usłudze tej firmy? Na pewno warto dać jej szansę – szczególnie, że poprawa dotyczy zarówno samego katalogu, jak i jakości wideo oraz działania aplikacji. 

HBO Max ekran

Co więcej, wszystko wskazuje na to, że HBO Max z czasem rozwinie skrzydła i będzie jeszcze ciekawszą usługą. Bezsprzecznie Netflix zyskał poważnego konkurenta – znacznie groźniejszego niż HBO GO. 

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Mi HBO Max zaproponowało subskrypcje roczną z rabatem 34% po wykupieniu miesięcznej. Co dało ze miesięcznie 19,58 zł zamiast 19,99 zł. Czy Netflix takie coś ma? Nie. Co ma takiego Netflix poza własnymi produkcjami w 4K? Nic. HBOMax daje filmy nie tylko najnowsze w 4K. Nad jakością się nie dyskutuje tak jak nad gustami bo od wielu rzeczy to zależy tak jak gusta :) Żadne pismaki o takiej ofercie rocznej HBOmax nie piszą, bo po co? Kto to kupi? Myślę, ze wiele osób woli za HBO max zapłacić raz, a nie co miesiąc, mimo, ze samo się płaci co miesiąc.
  • avatar
   cocolino
   3
   Ale słodka reklama HBO….
   • avatar
    uraharu
    3
    HBO nie trzeba promować, robi to sam netflix nie dając ludziom pola wyboru. Ta ich poprawność polityczna była fajna na początku, teraz jest mdła i męczy na każdym kroku. Świetnym przykładem jest ich produkcja wikingów.
    • avatar
     Szaquak
     2
     Amazon Prime ?
     • avatar
      1
      Warto jeszcze dodać ze HBO Max strumieniuje dźwięk przestrzenny (włącznie z Dolby Atmos) podczas gdy HBO Go ograniczone było do stereo…
      • avatar
       rafal12322
       1
       Ostatnio Netflix rozpoczął wojenkę z dzieleniem konta Premium, raczej na dobre im to nie wyjdzie. Tak naprawdę to kto normalny będzie płacił miesięcznie 60zł żeby mieć dostęp do najwyższej jakości materiałów... W ogóle takie dzielenie pakietów w/g jakości jest głupie i chyba tylko oni to stosują. Inne platformy jakoś potrafią w cenie jednego abonamentu oferować jakość 4K i przy tym umożliwić jednoczesne oglądanie na kilku urządzeniach. Więc jeśli Netflix chce powalczyć ceną to muszą zmienić strukturę pakietów, bo kto normalny oferuje dzisiaj jakość 480p i każe sobie za to płacić prawie 30zł miesięcznie.... Tutaj niewątpliwie HBO MAX ma przewagę.
       • avatar
        UglierOrlock
        1
        Ja już zrobiłem downgrade netflix z premium do standard, jak podniosą jeszcze raz ceny to całkiem zrezygnuje.
        • avatar
         Xergoos
         0
         Netflix jest dla lgbtdziwadeł
         • avatar
          coolcieja
          -3
          HBO max ma straszne problemy z aplikacją (+ TV SONY)
          pierwsze 2 dni to problemy by się zalogować a do tej pory są różne kwiatki np z głośnością.
          pozycji do oglądnięcia zdecydowanie za mało :(
          Netflix hmmm ta ich poprawność polityczna do bólu .
          Mój wybór po trochu każdego :)
          • avatar
           bartoliniog
           0
           ciekawa rozdzielczość SD Wam wyszła w pierwszym porównaniu ;)
           "SD (4800p)"
           • avatar
            Edyward
            0
            HBO trochę bardziej strawna zawartość za połowę tego co chce netflix