Filmy / seriale / VOD

Stało się, Netflix wprowadza opłaty za współdzielenie konta

przeczytasz w 2 min.

Po wielu sygnałach i sugestiach, przyszła pora na konkretne działania. Netflix zaczyna zabierać się za proceder, w wyniku którego traci sporo pieniędzy.

Opłaty za współdzielenie konta Netflix wprowadzone w pierwszych krajach

Od paru ładnych miesięcy pojawiały się doniesienia, iż zarządzający najpopularniejszym serwisem streamingowym przypominają swoim klientom, iż współdzielenie konta Netflix jest możliwe, ale tylko w określonych przypadkach. Kampania wycelowana w nadużywających tej opcji pojawiła się w kilku krajach, stosowne komunikaty mieli okazję zobaczyć także niektórzy Polacy. Chyba nie przyniosło to większych zmian, bo zdecydowano się na kolejny krok.

Póki co mają z nim do czynienia mieszkańcy trzech państw - Chile, Peru oraz Kostaryki. I tu nie ma już półśrodków. Dla abonenta przygotowano możliwość dodania do dwóch „sub-członków” konta (z oddzielnymi loginami, hasłami i rekomendacjami), za każdego trzeba jednak dodatkowo zapłacić. Ile? Ceny zależą od kraju, dla przykładu w Kostaryce to dodatkowe 2,99 dolarów do normalnej ceny abonamentu (ten wynosi tam w zależności od planu 8,99, 12,99 i 15,99 dolarów). Ewentualnie można przenieść profil na nowe, oddzielne konto (i zachować obecne ustawienia w nienaruszonym stanie).

Dzielenie konta na Netflix. Kiedy można?

Dzielenie się hasłem do Netflix jest zgodne z regulaminem jeśli odbywa się w ramach jednego gospodarstwa domowego. Również w tym przypadku zarządzający serwisem przypominają, że dodatkowe regulacje dotyczą tych, którzy nadużywają tego punktu w regulaminie.

„Zawsze ułatwialiśmy osobom mieszkającym razem udostępnianie swojego konta Netflix dzięki funkcjom takim jak oddzielne profile i więcej strumieni w planach Standard i Premium. Chociaż były one niezwykle popularne, spowodowały również pewne zamieszanie dotyczące tego, kiedy i jak można udostępniać swoje konto Netflix. W rezultacie konta są dzielone między różne gospodarstwa domowe, co ma wpływ na naszą zdolność do inwestowania w świetne nowe programy telewizyjne i filmy.” - Chengyi Long, dyrektor ds. innowacji produktowych Netflix

Póki co Netflix nie mówi nic na temat wprowadzenia dodatkowych opłat także w innych regionach, ale wydaje się, że prędzej czy później o tym usłyszymy. Bardziej zasadne wydaje się zastanawianie, co będzie u nas pierwsze. Opłaty za współdzielenie konta czy podwyżki, które po USA i Kanadzie zawitały już do Wielkiej Brytanii i Irlandii? Jak typujecie?

Źródło: engadget, foto: unsplash

Komentarze

37
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kamishi
  24
  Bye Bye Netflix. Wodów jest na tyle dużo, że jeden mniej nie zrobi żadnego wrażenia.
  • avatar
   Arnett
   19
   "co ma wpływ na naszą zdolność do inwestowania w świetne nowe programy telewizyjne i filmy"
   Dzwońcie po karetkę, umieram ze śmiechu.
   • avatar
    Chiczkok
    16
    Jak tylko dostanę info na maila od razu odłączam kartę od konta.
    • avatar
     Fiona
     16
     Inteligencja amerykańskich firm w Polsce od czasów Ebay-a nie przestaje mnie zdumiewać.
     Recesja, wojna, świat po cowidzie, bardzo mocna konkurencja, a ci ceny podnoszą ??? Kamikadze...
     • avatar
      sergio3950
      9
      Śmiechłem, niech spadają.
      • avatar
       zack24
       5
       Niech nie robią z siebie pośmiewiska. Za dużo tandety i syfu żeby podnosić ceny i dopierniczać za opcję dzielenia się. Jak to zmierzyć? Jak będę jeździł do domku w Alpach, albo na Mazurach w międzyczasie mieszkając w Katowicach, a pracując w Bielsku i wszędzie odpalę Nflx, to to już przecież nie jest jedno gospodarstwo. Na szczęście można kupić na miesiąc i czekać tylko na co lepsze produkcje a potem kumulacja oglądania :)
       • avatar
        bruner
        3
        Pierwsza i podstawowa sprawa Netflix NIE traci zadnych pieniedzyy jak to sugeruje bo zeby stracic trzeba najpierw je mieć, Netflix dopiero je straci kiedy to wprowadzi bo jedna osoba na sto dopłaci albo sama wykupi konto a 99 zrezygnuje wogóle... wystarczy poczytac tutaj komentarze :) ... Mnie tam zwisa 3 dolary w ta czy w tą wiecej wydaje co dzien na piwo :)
        • avatar
         Edyward
         3
         Po roku korzystania zrezygnowałem, przy tej podwyżce do 60zł. Raz na kilka miesięcy może i ma sens ale ciągły dostęp do tego samego vod nie ma sensu, chyba że ktoś na siłe będzie próbował wciągać nieobejrzany chłam bo przecież zapłacił.
         • avatar
          ocw1987
          3
          Korzystam od kilku lat i z roku na rok coraz większy badziew dla gimbazy produkują. Jak podniosą opłatę miesięczną to rezygnuję. W sumie to chyba z przyzwyczajenia płace ten abonament :)
          • avatar
           Bonaducci
           2
           Netflix Sam sobie strzela w stopę swoją polityką. Oglądanie współczesnych treści w niskiej jakości wydaje się mało atrakcyjne, a to jedyny pakiet dla jednej osoby. Oglądanie w HD to już standard, a oglądanie w UHD szybko się popularyzuje. Zamiast uzależnić cenę tylko od liczy użytkowników, to kombinują z tą jakością i musisz brać premium na 4 strumienie aby sobie w 4K oglądać. I co teraz? Marnuje się, skoro już za to placę, to warto się podzielić. Bez sensu jest to, że taniej jest w kilka osób wziąć sobie UHD z 4 strumieniami niż żeby każdy wziął SD z 1 strumieniem. Tu jest pies pogrzebany.
           Dajcie mi jedno konto UHD z jednym strumieniem jednocześnie to pogadamy.
           Zauważcie, że współdzielenie kont rzadko dotyczy rodzin, mają już kilku użytkowników i im to pasuje. Ten proceder dotyczy głównie tych, którzy chcą premium dla jednej osoby.
           • avatar
            baertus11
            1
            ciekawe... coraz więcej VOD-ów z coraz bardziej rozdrobnioną ofertą.... i co? Netflix + Prime + HBO + Disney co miesiąc? No może jeszcze dodatkowo VOD TVP dla niektórych? Wszędzie podwyżki, dodatkowe obostrzenia... co niedługo? Dedykowane telewizory z rejestracją liczby oglądających aby pobrać "właściwą" opłatę? Jak nie będziesz miał kasy to jesteś wykluczony medialnie? Dawniej kwitł proceder "wypożyczania" kaset video na targowiskach.... czyżby te czasy wracały?
            • avatar
             TomaszekPL
             1
             Jak pojadę do znajomych i będziemy chcieli oglądać filmy na ich tv to mnie zablokujecie? O taki hu.. J
             • avatar
              Fiwyy
              0
              pocieszne jest to, ze te same konta co i rusz deklarują że rezygnują z netflixa :)
              a podnoszenie cen (choćby póki co tylko w Chile, Peru i Kostaryce) wcale nie cieszy.
              Byłbym ostrożny z porównaniem cen do amazon czy hbo max - oba serwisy dopiero co wchodzą w PL i niskimi cenami próbują wykroić kawałek naszych portfeli. Rok-dwa i oni też ceny podniosą
              • avatar
               MokryN
               -1
               Straszne. Zaraz przecież i tak nie mam czasu na ten chłam. Nawet konta nie mam.
               • avatar
                losiaczek1
                -1
                A co się stanie jak odwiedzą mnie znajomi i razem obejrzymy film np. 10 osób na raz. W takim przypadku Netflix przy instalacji powinien żądać dostępu do kamery i podczas oglądania zliczyć ile osób ogląda i doliczyć do rachunku. Za popcorn i przekąski oczywiście dodatkowo 20zł od osoby.
                • avatar
                 Gnom_Z_Piany2
                 0
                 eetam jakieś opłaty za współdzielenie. niech dowalą abonamentami +200 - +500% :) niech zarabiają :) śmiało :)
                 • avatar
                  wk1212
                  0
                  A nie da się po prostu podzielić kwotę abonamentu na ilość osób i wyłączyć możliwość współdzielenia? Czyli jeden login może oglądać tylko 1 strumień.
                  Nie byłoby to uczciwe?