Smartfony

Jakość zdjęć i nagrań

przeczytasz w 2 min.

Zdjęcia

HTC One mini 2 to całkiem niezły smartfon do fotografowania i filmowania. Oczywiście nie jest to maszyna równie wysokiej klasy jak np. Nokia Lumia 930, ale nadaje się do strzelania wakacyjnych fotek na plaży oraz autoportretów.

Maksymalna rozdzielczość zdjęć z aparatu tylnego to 4224x3136 px, czyli ok. 13,3 Mpx. Moim zdaniem nie wyglądają one tak dobrze jak 13-megapikselowe fotografie z Samsunga Galaxy Note 3, sądzę jednak, ze wina leży tutaj głównie po stronie optyki, która w HTC One mini 2 jest nieco gorszej jakości. Obraz po prostu nigdy nie jest idealnie ostry, mimo, że sam autofokus działa prawidłowo.

HTC One mini 2 to całkiem niezły telefon do fotek typu „selfie”. Przedni sensor pozwala wykonać zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości 2560x1920 px, czyli około 4,92 Mpx. Ich jakość przy silnym oświetleniu jest dobra. Nie wyglądają jakby były wykonywane tanią kamerką internetową.

W gorszych warunkach oświetleniowych na fotkach widoczny jest zdecydowanie wyższy poziom odszumiania. Sprawia to, że ilość realnie widocznych detali obrazu się zmniejsza. Przycisk głośności moze służyć jako spust migawki lub regulator dla zoomu cyfrowego (tego ostatniego nie polecam ze względu na obniżanie jakości zdjęć).

Cyfrowa chirurgia plastyczna...

Wykonane zdjęcia można edytować / retuszować. Opcji jest kilka, a wśród nich rozjaśnianie twarzy, powiększanie oczu, zwężanie podbródka i wygładzanie skóry. Jeśli przesadzimy z intensywnością efektów możemy z siebie zrobić ufoludka.

Filmy

Zarówno filmy przednie, jak i tylne mają rozdzielczość Full HD (1920x1080 px). Ich jakość jest w pełni akceptowalna w tej klasie cenowej. Przepływność w obu przypadkach to ok. 19,5 – 20 Mb/s. Idealnej ostrości nie da się jednak uzyskać najprawdopodobniej ze względu na przeciętną jakość obiektu.

Oto jak prezentuje się interfejs aparatu.