Modyfikowany węgiel na tytanie. Ten zegarek to kosmos.
Mobile

Modyfikowany węgiel na tytanie. Ten zegarek to kosmos.

przeczytasz w 2 min.

Zegarki to nie to, co smartfony. Tu najpierw patrzysz na wygląd, a dopiero potem na możliwości, dobierając smartwatch do siebie i swojego stylu. Huawei Watch 4 Pro Space Edition dowodzi, że Huawei doskonale to rozumie.

ocena redakcji:
 • 4,9/5

Wyjątkową cechą zegarków jest to, że w przeciwieństwie do smartfonów są przede wszystkim biżuterią i jako biżuteria mają jedno zadanie: muszą świetnie wyglądać. To, co w środku oczywiście jest bardzo ważne, ale w ostatecznym rozrachunku większość użytkowników i tak najpierw wybiera smartwatch oczami, a dopiero potem sprawdza, czy ma te funkcje, których potrzebują. Huawei doskonale to rozumie, wypuszczając kolejne świetne smartwatche o praktycznie niezmienionych możliwościach, ale za to odświeżonym, nowym wyglądzie. Takie, jak ten: Huawei Watch 4 Pro Space Edition.

Huawei Watch 4 Pro to flagowy smartwatch Huawei, wprowadzony do sprzedaży około rok temu. Specjalnie dla tych, którzy kupują oczami, albo po prostu chcą dopasować zegarek do swojego stylu, Huawei wypuścił do tej pory już trzy edycje Watch 4 Pro, które, zachowując wszystkie możliwości i parametry, różnią się wyglądem. Dziś do edycji Classic (srebrna koperta i skórzany pasek), Elite (lśniąca, srebrna koperta i pasująca bransoleta) oraz Blue Edition (granatowa koperta i również granatowy, kompozytowy pasek) dołącza edycja kosmiczna - Space Edition.

Huawei Watch 4 Pro Space Edition - wygląd zegarka

Jego wykonana z wytrzymałego i lekkiego tytanu TC4 koperta jest tym razem matowo wykończona i ma stonowany, szaro-grafitowy odcień. Uzupełnia ją wykonana z tego samego materiału i tak samo wyglądająca bransoleta. Ponieważ zastosowano standardowe mocowania teleskopowe, bez problemu można wymienić ją na dowolny pasek - tyle, że zdecydowanie nie ma po co, bo całość wygląda świetnie.

Huawei Watch 4 Pro Space Edition - tytanowa bransoletaHuawei Watch 4 Pro Space Edition - mocowanie teleskopowe

Nowością, która odpowiada za ten dyskretnie elegancki mat na kopercie jest zastosowane przez Huawei pokrycie DLC, czyli Diamond-like Carbon. To niezwykle trwała, choć mikroskopijnie cienka warstwa cząstek węgla tworzących trójwymiarową strukturę bliską strukturze krystalicznej, jaką ma węgiel w formie diamentu. To właśnie jej DLC zawdzięcza swoje niemal magiczne właściwości: niesamowitą odporność na zadrapania i ścieranie.

Huawei Watch 4 Pro Space Edition - czerwone obramowanie ekranuHuawei Watch 4 Pro Space Edition - obrotowa koronka

Ale grafitowa, matowa szarość o wytrzymałości tytanu i twardości diamentu to nie jedyna nowość, jeśli chodzi o wygląd. Znane z poprzednich modeli, wypukłe szkło szafirowe pokrywające piękny ekran (1,5" średnicy, rozdzielczość 466x466 pikseli, LTPO) zyskało w wersji Space Edition częściowo czerwone obramowanie, dodające zegarkowi charakteru.

Huawei Watch 4 Pro Space Edition pozwala oglądać mapy na ekranie zegarkaHuawei Watch 4 Pro Space Edition jest wyposażony w eSIM

Także obrotowa koronka ma czerwony pasek, a pokrywające ją moletowanie nawiązuje do kształtu dyszy silnika rakietowego. Wygląda to bardzo dobrze, ale szczerze mówiąc, sam bym nie wpadł na skojarzenie z dyszami - może dlatego, że dysze w formie prostych stożków ze ściętymi czubkami spotyka się tylko na rysunkach przedszkolaków.

do nawigacji w Huawei Watch 4 Pro Space Edition służą koronka i przyciskHuawei Watch 4 Pro Space Edition ma kopertę wykonaną z tytanu i pokrytą powłoką DLC

Kosmiczne pozostały możliwości Huawei Watch 4 Pro. W wersji Space Edition wciąż mamy niezwykle płynnie działający system z ogromną liczbą funkcji smart, opcji monitoringu zdrowia (w tym EKG czy pomiar stwardnienia tętnic) oraz możliwościami treningowymi. Jest też WiFi, Bluetooth i eSIM, dzięki czemu zegarek może praktycznie zastąpić smartfon w wielu sytuacjach. Są płatności zbliżeniowe, a także mapy działające w pełni na zegarku, nawet offline.

Huawei Watch 4 Pro Space Edition - duże możliwości zdrowotneHuawei Watch 4 Pro Space Edition - pomiar kalorii i portfel

Wielką zaletą jest czas pracy na baterii, wynoszący podczas używania łączności komórkowej i WiFi około 3-4 dni, a po wyłączeniu tych funkcji - nawet ponad dwa tygodnie! Dokładnie czegoś takiego oczekuję od zegarka. I druga zaleta, do ładowania Watch 4 Pro Space Edition wystarczy dowolna ładowarka Qi, czyli taka, jak do bezprzewodowego ładowania smartfonu.

Huawei Watch 4 Pro Space Edition ma tematyczną, kosmiczną tarczę

Jeśli chcesz poznać jego pełne możliwości, zapraszam do naszego testu Huawei Watch 4 Pro oraz testu wideo.

Wielką zaletą jest czas pracy na baterii, wynoszący nawet ponad dwa tygodnie!

Ocena Huawei Watch 4 Pro Space Edition

98% 4.9/5

 • Wyróżnienie "Super Design" - benchmark.pl
 • Wyróżnienie "Super Produkt" - benchmark.pl

Huawei Watch 4 Pro Space Edition i jego bransoleta

Niezależna opinia redakcji. Zegarek do testu został bezpłatnie udostępniony przez firmę Huawei.

W artykule znajdują się linki afiliacyjne, przekierowujące do zewnętrznych stron zawierających produkty i usługi, o których piszemy. Otrzymujemy wynagrodzenie za umieszczenie linków afiliacyjnych, jednakże współpraca z naszymi Partnerami nie ma wpływu na treści zamieszczane przez nas w serwisie, w tym na opinie dotyczące produktów i usług Partnerów.

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  paankracyki
  0
  "Zegarek to najpierw biżuteria, a dopiero potem technologia" - Tak i dlatego każdy smartwatch to jakieś wielkie koromysło, które wyglądem bardziej przypomina Pip boya z Fallouta niż biżuterię.
  • avatar
   angelboy
   0
   nie wiem po co producenci robią takie zegarki, chyba tylko po to żeby od totalnych gadzeciarzy bądź umysłowo ograniczonych ludzi wyciągać hajs, one nie nadają się do niczego poza bajerowaniem klienta. Wyznaję jedynie dwa typy albo sportowe pokoru Corosa, Garmina lub zwykłe fit opaski i tyle
   • avatar
    denali
    -1
    muszę przyznać że dawno żaden smartwatch mnie tak nie zainteresował:)
    • avatar
     Pan Dzikus
     -2
     Nie wygląda dobrze. Po pierwsze obwódka powinna być cała czerwona a nie z przerwami a po drugie nie powinno być na niej napisów ale oczywiście Huawej musiał ją zafajdać napisem "Huawei Watch" jakby właściciel miał alzheimera i nie widział co ma na ręce. Szkoda bo ta powłoka to bardzo dobre ulepszenie ale nie kupię zegarka z napisem. Największą zaletą zegarków z ekranem jest to, że mają wymienne tarcze i jest od groma tarcz bez logo producenta i durnych napisów a tarcze zwykłych zegarów zawsze są zafajdane tym badziewiem. Huawei w swej niezmierzonej głupocie zniszczył tę zaletę i zmiana tarczy nic nie da bo napis na zegarku będzie zawsze.
     • avatar
      mini21
      -2
      Ale w sklepie nim nie zapłacisz?