Procesory

c.d. PCMark05 Multithreaded test

przeczytasz w 1 min.

Trzy wątki jednocześnie, czyli coś, z czym dwurdzeniowym procesorom będzie się trudniej uporać. Tu widać już dokładnie, że każdy z rdzeni wykonuje swoje zadanie. Czwarty nie ma nic do roboty, więc leci na jałowym biegu.Rozłożenie poszczególnych zadań jest przypadkowe, dlatego w pierwszym wątku Quad przegrywa z Core2 X6800 - różnica wynosi dokładnie 50%. Ale za to drugi wątek wykonywany jest już o 100% szybciej na cztero-rdzeniowcu, zaś w trzecim ma przewagę 15%. Po podsumowaniu, Quad wykonuje tę operacje prawie 50% szybciej niż Core2 Duo.


No i w końcu najciekawsza próba - cztery wątki jednocześnie. Quad po prostu połknął to zadanie za jednym kłapnięciem, bez zająknięcia. Każdy z rdzeni dostał swoją działkę do wykonania i test przeszedł błyskawicznie.Pierwszy wątek o 90% szybciej. Drugi i trzeci 80~85% szybciej. Czwarty 'jedynie' 40%. Gdyby zsumować to w całość, Quad okazałby się średnio o 80% szybszy od Core2 X6800.


Będziemy mieć jeszcze kilka bardzo interesujących testów Quad QX6700 wraz z najnowszym GeForce 8800 GTX, ale wyniki te możemy zaprezentować Wam dopiero 8 listopada :) A zatem c.d.n.