Systemy operacyjne

Jak wyświetlić mobilną wersję strony internetowej

przeczytasz w 1 min.

Podczas przeglądania internetu na tablecie często okazuje się, że trafiamy na stronę, która cechuje się „sztywnym kodem”, czyli nie potrafi się dopasować płynnie do charakterystyki urządzeń mobilnych o ekranach do 10 cali. Korzystając z tabletu wiele osób zmienia orientację ekranu, dostosowując ją do bieżących potrzeb - wiele stron nie jest w stanie przetrwać takiego maratonu.

Nie da się ukryć jednak, że stron zoptymalizowanych pod tablety przybywa. Często bywa tak, że serwisy oferują odrębną wersję na PC i tablet lub smartfona, i potrafią samodzielnie wykryć jakim urządzeniem dysponujemy. Zawdzięczamy to zdefiniowanemu ciągowi agenta użytkownika (user agent). Gdzie więc możemy zmienić go w tabletowym Andku?

Po pierwsze otwieramy przeglądarkę internetową (w tej chwili widać, że urządzenie wykrywane jest jako komórka), wchodzimy w menu (prawy, górny róg) i wybieramy Ustawienia.

Mobilna wersja strony WWW

Wyświetli się nowy ekran, w którym przechodzimy do zakładki Zaawansowane (lewa strona), a po prawej stronie odnajdujemy Ciąg agenta użytkownika i otwieramy go.

Mobilna wersja strony WWW

Zmieniamy opcję Telefon komórkowy (która ustawiona była dotychczas) na Tablet, po czym cofamy się z powrotem do strony WWW.

Mobilna wersja strony WWW

Po odświeżeniu strony widać, że zmieniła się w wersję dla tabletów.

Mobilna wersja strony WWW

Przeglądarka identyfikuje się jako „tablet android asus”.

Mobilna wersja strony WWW