Systemy operacyjne

Jak wyszukać aplikacje zoptymalizowane do działania na tabletach

przeczytasz w 1 min.

Z pewnością najprostszym sposobem będzie skorzystanie z Google Play i wyszukiwanie haseł takich jak „honeycomb” lub „tablet”, jednak istnieje nikła szansa na to, że otrzymane wyniki będą zawierały jedynie aplikacje na tablety. Warto zaznaczyć również, że w przypadku niektórych tabletów od razu po wejściu do sklepu otrzymamy możliwość przeglądania sekcji poświęconej tabletom, jednak nie odnosi się to do wszystkich urządzeń.

Istnieje jednak aplikacja, która może wyraźnie pomóc w poszukiwaniach. Nazywa się Tablet Market i na wstępie pobrać ją trzeba z Google Play. Program jest bezpłatny.

Aplikacje zoptymalizowanie do działania na tabletach

Żadna konfiguracja nie jest wymagana. Po uruchomieniu programu natychmiast wyświetli on galerię najpopularniejszych aplikacji tabletowych. Możemy skorzystać też ze strony All Tablet Apps (odpowiednia ikonka znajduje się w galerii) i wyświetlić długą listę aplikacji wraz z króciutkimi recenzjami.

Aplikacje zoptymalizowanie do działania na tabletach

Samo pobieranie aplikacji następuje z Google Play - Tablet Market stanowi jedynie pewnego rodzaju filtr, który wyświetla ograniczony zakres narzędzi i gier. Pamiętać musimy również, że program jest aktualizowany co pewien czas, więc część nowych aplikacji może się w nim zwyczajnie nie pojawiać.

Aplikacje zoptymalizowanie do działania na tabletach