Gry

Gameplay, multiplayer

przeczytasz w 2 min.

Dźwięk i muzyka

Po raz kolejny Hans Zimmer pokazał, że potrafi tworzyć muzykę. Definitywnie Hansowi należą się ogromne brawa za symfoniczne akcenty i elektroniczne brzmienia.
Natomiast odgłosy broni to już oddzielny temat. Każdy egzemplarz ma indywidualny dźwięk, inny gdy używamy tłumika, usłyszymy metaliczny pogłos zamka, eksplozji granatu towarzyszy ogromny huk, a przenosząca się po głośnikach fala uderzeniowa zwala z nóg. Naprawdę, w temacie udźwiękowienia Modern Warfare 2 nie ma najmniejszych zastrzeżeń.

 

MultiWarfare 2

Multiplayer przeszedł kompletną metamorfozę, przez co wielu graczy wstrzymało swoje zamówienia na grę.

Zdecydowanie największa zmiana dotyczy dołączania do gry. Zrezygnowano z dedykowanych serwerów, przez co dołączamy się do gier stworzonych przez graczy. Oznacza to też, że po wyjściu z gry osoby na której maszynie postawiony byłe "serwer", gra zostaje przerwana i trzeba szukać nowego "serwera".

A jak grać ze znajomymi? Najpierw musimy dodać znajomych do aplikacji Steam, a następnie w grze wybieramy, z kim chcemy grać. Nie ma na obecną chwilę możliwości postawienia serwera na LANie, co aktualnie powoduje wykluczenie MW2 z cybersportu.

Sama koncepcja rozgrywki pozostała bez zmian. Wybieramy klasę (możemy także stworzyć własną po osiągnięciu czwartego poziomu) i zdobywamy punkty wykonując zadania i eliminując przeciwników. Aby nie było za trudno, znów możemy korzystać z tzw. „perków”.

Mamy także możliwość wybrania nagród po wyeliminowaniu odpowiedniej liczby przeciwników. Wśród nich są takie, jak: wyładowanie elektromagnetyczne, zrzut zaopatrzenia, czy bomba atomowa (hm...). Ostatni killstreak sieje kompletne spustoszenie na mapie, zabijając wszystkich przeciwników (swoich także) i kończąc mecz.

Ogólnie tryb gry wieloosobowej oceniam bardzo dobrze. Gra jest pełna emocji, a mapy dobrze rozplanowane. Nie ma miejsca na nudę, mimo małej ilości graczy (18 osób) wszystko dzieje się bardzo szybko, a spotkanie przeciwnika nie stanowi problemu.

Ciekawostka - multiplayer w MW2 został już zhakowany przez jedną z grup hakerskich. Oznacza to, że postawienie serwera dedykowanego nie stanowi już problemu. Stało się to za sprawą odblokowania dostępu do konsoli w grze, za pomocą której możemy ustawić serwer. Więcej informacji w dziale aktualności.

filmik z trybu multiplayer: