Gry

Yu Suzuki

przeczytasz w 1 min.

 

 

Data urodzenia3 listopada 1962
Obecne stanowiskomenadżer działu nadań i rozwoju SEGA
Najsłynniejsze gryOut Run, After Burner II, Virtua Fighter, Virtua Cop, Virtua Racing

Dawno temu, gdy salony gier cieszyły się w naszym (i nie tylko) kraju dużą popularnością, chyba nie było salonu w którym nie znajdowałby się automat firmy Sega. Klasyczne tytuły takie jak Hang-On lub Out Run sprawiły, że Sega stała się synonimem rozrywki na najwyższym poziomie. Człowiekiem w dużej mierze stojącym za sukcesem korporacji jest Yu Suzuki.

Suzuki znany jest z niekonwencjonalnego podejścia do tworzenia gier. Zapoczątkowany przez Hang-On system kontroli polegający na przechylaniu imitacji modelu motocykla przytwierdzonego do ekranu, stosowany był z powodzeniem przez następne 15 lat. Zaangażowanie Yu we wdrażanie grafiki trójwymiarowej do gier również nie przeszło bez echa. Virtua Racing, a potem Virtua Fighter zrewolucjonizowały ówczesne podejście do tematu.

Kolejne części flagowych tytułów dostępne na automatach i kolejnych konsolach Segi stanowiły całkiem nową jakość. Zespół AM2 któremu przewodził Suzuki ma na swoim koncie m.in. serie Virtua Fighter, Virtua Cop, Out Run, Shenmue. Obecnie producent stoi na czele AM Plus, nowego studia który zajmuje się głównie produkcją gier przeznaczonych na rynek japoński.