Gry

Gary Gygax

przeczytasz w 1 min.

 

Data urodzenia27 sierpnia 1938
Data śmierci4 marca 2008
Najsłynniejsze gry-

Gary Gygax to nieżyjący już twórca m.in. systemów Dungeons & Dragons, Advanced  Dungeons & Dragons. Pan Gygax nigdy nie stworzył żadnej gry komputerowej, nie jest to też postać bezpośrednio związana z branżą. Dlaczego w takim wypadku znalazł się na liście?

Stawiając sprawę jasno, jako współtwórcę najpopularniejszego systemu RPG  używanego w niezliczonej ilości gier komputerowych, po prostu nie mogło go tutaj zabraknąć! Tak więc hipotetycznie gdyby nie Gary (i jego przyjaciel z dzieciństwa Don Kaye) nie mielibyśmy systemu D&D, gdyby nie wspomniany system nie mielibyśmy co najmniej dwóch trzecich wszystkich gier RPG które gościły, bądź goszczą na ekranach naszych monitorów. Gygax niemal do samej śmierci  pozostawał aktywny zawodowo i czynnie udzielał się na forach poświęconym D&D (np. EN World) i uczestniczył w powstałych z jego inicjatywy targach Gen Con.

Autor zmarł w marcu 2008 na skutek tętniaka aorty brzusznej, wykrytego cztery lata wcześniej. Jeszcze za życia Gygax zdobył szereg prestiżowych nagród i wyróżnień. Po jego śmierci powstał szereg zadedykowanych mu dodatków do gier (m.in. World of Warcraft, Dungeons & Dragons Online)