Gry

John Romero

przeczytasz w 1 min.

 

Data urodzenia28 października 1967
Obecne stanowiskolider Slipgate Ironworks
Najsłynniejsze gryQuake, Doom II, Doom, Wolfenstein 3D, Daikatana

Pozwólcie, że opowiem wam pewną historię. Jak najbardziej prawdziwą. Był luty 1991 roku kiedy czwórka młodych i ambitnych pracowników Softdisku postanowiła odejść z firmy i założyć własną – id Software. Tworząc nowy projekt mieli w oczach wizję sławy i bogactwa. Nie dalej niż w trzy lata później ich sen się ziścił.

Gigantyczny sukces, jaki odniósł Wolfenstein 3D, a następnie Doom i Quake ugruntował pozycję firmy. Lata 1993 – 1996 to dla Johna Romero i spółki złoty okres. Wówczas chłopaki ponabywali sobie Ferrari i zasmakowali wielkiego świata. Pod koniec 1996 roku Romero i Tom Hall odłączyli się od id Software, aby w listopadzie tegoż samego roku nadać początek studiu Ion Storm. Jak się później okazało, nie była to trafna decyzja. Na swojej drodze Ion Storm napotkało wiele wybojów i ostrych zakrętów, aby w 2001 roztrzaskać się na strzępy.

Na szczęście po nieszczęsnym wypadku zwanym Ion Storm, Romero nie stracił zapału. Wstał, otrzepał się z pyłu i już w połowie 2001 roku był gotowy do działania w nowo powstałym Monkeystone Games. Jednak gdy zdał sobie sprawę, że na kieszonkowo-komórkowym biznesie nie zarobi wystarczająco dużo aby podtrzymać styl życia do którego przywykł, dołączył do Midway w październiku 2003. Niestety i tam długo nie zabawił, bo tylko do czerwca 2005. Obecnie Romero pracuje nad grą z gatunku MMO w studiu Slipgate Ironworks, którego jest współzałożycielem. Miejmy nadzieję, że nowy projekt “spóźnialskiego” Johna okaże się tak przełomowy jak Doom lub Quake.