Gry

Will Wright

przeczytasz w 1 min.

Data urodzenia20 stycznia 1960
Obecne stanowisko?
Najsłynniejsze grySims, seria Sim City, Spore, SimEarth, SimLife

Jeśli miałbym określić Willa Wrighta jednym zdaniem, powiedziałbym, że to twórca najlepiej sprzedającej się serii w historii komputerów pc czyli Simsów. Jednak wbrew temu co wielu z młodszych użytkowników pecetów może sądzić, nie jest to jedyna gra Wrighta, lecz z pewnością jest jego największym sukcesem.

Starsi czytelnicy z pewnością pamiętają bezsenne noce spędzone przy pierwszym Sim City. Nie inaczej było w przypadku kontynuacji, a więc Sim City 2000. Założone przez Wrighta i Jeffa Brauna studio Maxis poszło za ciosem, tworząc całe spektrum gier z „Sim” w nazwie.

Mieliśmy zatem Sim Ant, Sim Copter, Sim Earth i Sim Life. Seria Sim City doczekała się czterech części, oraz licznych konwersji na niemal wszelkie możliwe platformy. Trzeba powiedzieć to sobie szczerze, Sim City stanowiło jedynie preludium do prawdziwego opium dla mas. Rewolucja rozpoczęła się w lutym 2000 roku, kiedy to światło dzienne ujrzało The Sims. Wówczas w „simsy” grał każdy: kobieta, mężczyzna, dziecko, mundurowy, pies, kot -  po prostu wszyscy. Nic dziwnego, że tylko pierwsza część otrzymała siedem dodatków zmieniających świat gry i dodający nowe możliwości i przedmioty do rozgrywki. Seria The Sims to absolutny fenomen, który sprawił, że Will Wright jest jedną z najbardziej prominentnych osób w środowisku.