Gry

Sid Meier

przeczytasz w 1 min.

 

Data urodzenia24 lutego 1954
Obecne stanowiskoDyrektor Kreatywnego Rozwoju w Firaxis
Najsłynniejsze gryseria Civilization, seria Pirates!, Alpha Centauri, Colonization

Człowiek który stworzył jedną z najbardziej znanych i cenionych serii gier strategicznych – Cywilizację. Cykl święcił triumfy głównie w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku oraz na początku nowego millenium, gdy na rynku ukazała się trzecia odsłona. Tylko pierwsza część (i jedyna którą stworzył sam Meier) sprzedała się w ilości sześciu milionów sztuk.

Lecz Sid to nie tylko Cywilizacja, ale też świetne Pirates!, a także seria Railroad Tycoon, czy F-15 Strike Eagle. Nie można również zapomnieć o pozycjach z cyklu Civil War takich jak Gettysburg i Antietam.

Od początku kariery aż do 1996 roku jego postać związaną był ze studiem MicroProse, którego jest współzałożycielem. W 1997 zadebiutował Gettysburg wydany już pod szyldem Firaxis, nowego studia utworzonego przez Meiera, Jeffa Briggsa i Briana Reynoldsa. Na dzień dzisiejszy jedyny problem polega na tym, że od 2002 roku developer nie wykreował żadnej nowej marki, a tytuły które wyszły spod ręki Sida i spółki były albo odświeżonymi wersjami hitów sprzed lat, albo kontynuacjami istniejących już serii. Ostatnią pozycją wydaną nakładem Firaxis jest odnowiona Kolonizacja działająca na silniku czwartej Cywilizacji. Studio nie zapadło w letarg, i obecnie pracuje nad projektem o nazwie Civilization Network, który ma być wariacją na temat Cywilizacji rozgrywaną na portalu Facebook. Network planowany jest na ten rok.