Gry

Halo 3 i Halo 3: ODST

przeczytasz w 1 min.

 

PlatformaPlatformy: Xbox 360
ProducentBungie Software
WydawcaMicrosoft Game Studios
Data premiery PLHalo 3 -26 września 2007 r. Halo 3: ODST – 22 września 2009 r.

Halo 3 to jedna z najstarszych gier w naszym zestawieniu, co nie oznacza jednak, że nie warta uwagi. Do tej produkcji jak ulał pasuje bowiem powiedzenie „stare ale jare”. Doskonałe zwieńczenie trylogii opowiadającej losy Master Chiefa przyciągnęło do Xboksa 360 ogromną ilość graczy. Bez wątpienia jest to jedna z najlepszych wydanych dotąd produkcji na tę konsolę, nawet pomimo wielu wad. Jej atutami są rewelacyjna grywalność, świetna i wciągająca fabuła oraz rozbudowany tryb wieloosobowy, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Drugą produkcją z serii Halo, która również zasługuje na uwagę, jest rozszerzenie do Halo 3 nazwane ODST. Fabuła tego tytułu nie skupia się już na postaci Master Chiefa, a akcja rozgrywa się niejako obok wydarzeń opowiedzianych w drugiej odsłonie serii. Nas jednak, z racji poruszanego tematu, najbardziej interesuje tryb współpracy w ramach kampanii fabularnej. W ODST został on nieco rozszerzony w porównaniu do Halo 3. Mamy więc możliwość rozegrania kolejnych misji fabularnych aż w czwórkę jednocześnie (po dwóch graczy na jednym ekranie). Jeśli jednak i to wam nie starczy, twórcy gry przygotowali specjalny tryb Firefight, w którym zespół graczy odpiera kolejne hordy przeciwników. I chociaż ta opcja gry znajduje się już niejako poza naszym zainteresowaniem, nie sposób nie zwrócić na nią uwagi.

Równie istotne co tryby kooperacji są dla nas zmiany wprowadzone do samej rozgrywki ODST. Ze względu na fakt, iż naszym bohaterem nie jest już „niezniszczalny” Master Chief, a jedynie zwykli żołnierze z oddziału Orbital Drop Shock Trooper, gra stała się nieco większym wyzwaniem taktycznym. To również nie pozostaje bez wpływu na rozgrywkę w kooperacji. Polecamy.

Idealny tryb coop nie tylko dla: fanów Master Chiefa i serii Halo, ale także i miłośników dobrych i mocno wciągających strzelanin FPS.

Film - Halo 3

Halo 3: ODST