Gry

Diablo i Diablo II

przeczytasz w 1 min.
PEGI: 
Producent: Blizzard Entertainment
Wydawca: Blizzard Entertainment
Dystrybutor PL: CD Projekt
Gatunek: cRPG/ hack’n’slash
Premiera PL: 15 czerwca 1997 r. (Diablo); 5 lipca 2000 r.(Diablo II)
Aktualna dostępność: klucze online oraz serwisy aukcyjne

Diablo to jedna z tych serii, których nie trzeba nikomu przedstawiać, a które bez cienia wątpliwości zasłużyły na zaszczytne miejsca na liście najlepszych klasyków na komputery PC. Premiera każdej z wchodzących w jej skład gier była bezprecedensowym wydarzeniem w branży elektronicznej rozrywki. Blizzard raz za razem udowadniał, że powoli staje się pierwszoligowym twórcą gier, a jego produkcje coraz bardziej zadziwiały niestereotypowym podejściem do rozgrywki.

Po znakomitym strategicznym WarCrafcie przyszła kolej na połączenie szybkiego hack’n’slasha z elementami utożsamianymi dotąd z klasycznymi grami cRPG. Twórcy Diablo oddali więc do dyspozycji kilka klas postaci, których umiejętności rozwijamy podczas rozgrywki . W miarę zdobywania doświadczania w walce z nieprzebraną masą różnych potworów, bestii czy sług Pana Ciemności kierowany przez nas bohater uczy się nowych zdolności i czarów, które pomagają mu przetrwać starcia z coraz to potężniejszymi przeciwnikami.

Mogłoby się wydawać, że taki schemat rozgrywki nie jest w stanie przyciągnąć uwagi graczy na dłużej niż kilka godzin. Nic bardziej mylnego! Gra zaskakiwała nawet największych sceptyków połączenia dwóch hermetycznych dotąd gatunków znakomitym klimatem i imponującą grywalnością. Frajda z tłuczenia kolejnych hord potworów okazała się tak wielka, że Blizzard dość szybko zdecydował się na kontynuację serii. Dzięki temu otrzymaliśmy Diablo II , a później rewelacyjny dodatek Lord of Destruction, które dotąd cieszą się w sieci niesłabnącą popularnością. Te gry są po prostu rewelacyjne. Miejmy nadzieję, że Diablo III będzie równie udanym tytułem.