Gry

Richard Burns Rally

przeczytasz w 1 min.
PEGI: 
Producent: Warthog
Wydawca: SCi Games (obecnie Squae Enix/ Eidos)
Dystrybutor PL: Licomp Empik Multimedia
Gatunek: wyścigi/ symulator
Premiera PL: 22 października 2004 r.
Aktualna dostępność: tylko aukcje internetowe

Producenci gier wyścigowych przyzwyczaili nas już do tego, że często sięgają po znane w tym środowisku nazwiska. Mają one zapewnić im stosowny rozgłos i odpowiednio zaakcentować ich pojawienie się na półkach sklepowych. Tak było w przypadku słynnej już serii Colin McRae Rally i tak też stało się z wydanym nieco później Richard Burns Rally. 

Być może części z was nic ten drugi tytuł nie mówi. A szkoda, bo to jedna z niewielu produkcji, która została doceniona przez prawdziwych maniaków wyścigów samochodowych. Grę firmował swoim nazwiskiem jeden z najlepszych kierowców WRC tamtego okresu (dziesięciokrotny zwycięzca rajdów zaliczanych do klasyfikacji WRC i rajdowy mistrz świata z 2001 roku), a to zobowiązuje.

Twórcy postarali się, aby ten tytuł wyróżniał się na tle innych podobnych produkcji nie tylko osobą firmującego go kierowcy, ale przede wszystkim niespotykanym poziomem realizmu. W modelu jazdy uwzględniono sposób funkcjonowania zawieszenia, hamulców, a nawet turbosprężarek. Zaawansowany silnik fizyczny reaguje na wszelkie zmiany pogodowe, które tutaj generowane są w czasie rzeczywistym. Wszystko razem powoduje, że Richard Burns Rally dostarczania co prawda najbardziej realistycznych doznań z jazdy, ale jest przy tym piekielnie trudny. Dla prawdziwych maniaków wyścigów WRC to jednak największa zaleta gry.