Monitory

Dołączone oprogramowanie i akcesoria s.2

przeczytasz w 2 min.

Do Asusa VW222U producent nie dołączył płyty z oprogramowaniem. Z Internetu można ściągnąć jedynie sterowniki z profilami ICM oraz instrukcję w formacie PDF. Brakuje oprogramowania do regulacji monitora z poziomu systemu operacyjnego. Mamy za to ładną drukowaną instrukcję Quick Start Guide (ok. 4-5 stron w wielu językach, również po polsku), kable D-Sub, DVI i mini-jack. W pudle nie ma dodatkowej prowadnicy do kabli, bo nie jest potrzebna – odpowiedni pałąk jest z integrowany z tylną częścią nogi monitora.

Do ProLite B2206WS iiyama nie dołączyła płyty, ale z Internetu można ściągnąć sterowniki z profilem ICM oraz instrukcję po polsku w formacie PDF. Monitor nie pozwala niestety na regulację z poziomu systemu operacyjnego.

W pudle z Hyundai W220D znajdziemy płytę CD ze sterownikami, profilami ICM oraz instrukcją w formacie PDF w języku angielskim. Miłym akcentem jest za to ściereczka z mikrofibry do czyszczenia obudowy monitora. Monitor nie obsługuje regulacji z poziomu Windows.

W pudle z BenQ M2200HD znajdują się dwie płyty. Pierwsza – ze sterownikami, profilami ICM oraz instrukcją w formacie PDF. Druga – z oprogramowaniem do dołączonej do monitora kamerki internetowej, podłączanej do znajdującego się w nim górnego portu USB.

Głowicę kamery można w szerokim zakresie odchylać w górę lub dół. Jakość obrazu z kamery jest dobra, choć gorsza, niż kosztujących kilkaset złotych najlepszych rozwiązań tego typu. Kamerka ma również wbudowany mikrofon stereo, który ładnie nagrywa głos osoby siedzącej przed monitorem – bez szumów, czysty i nie zniekształcony.

ArcSoft WebCam Companion firmy ArcSoft – centrum sterowania kamerą

Podczas robienia zdjęć. Jak widać, jakość obrazu jest stosunkowo dobra.

Dołączone do kamery oprogramowanie Magic Visual Effects pozwala też na proste efekty specjalne…

oraz tworzenie „masek” nakładanych w czasie rzeczywistym na obraz z kamery

BenQ M2200HD nie daje niestety możliwości regulacji z poziomu Windows.

Do iiyamy E2209HDS producent nie dołącza płyty ze sterownikami. Z Internetu można natomiast ściągnąć sterowniki oraz profile ICM. Monitor nie daje możliwości konfiguracji ustawień spod systemu operacyjnego.