Laptopy

HP Compaq Mini 700EW - użytkowanie, obraz i dźwięk

przeczytasz w 2 min.

Klawiatura ma 92 proc. wielkości wersji biurkowej, więc wprowadzanie tekstów jest wystarczająco łatwe i przyjemne. Warto jednak zauważyć, że do klawiatury Compaq Mini 700EW trzeba się przyzwyczaić: klawisze są płaskie i dość szerokie, ma się też wrażenie, że niektóre z nich trzeba bardziej niż zwykle dociskać.

Układ klawiszy jest dobry. Lewy [Ctrl] jest najdalej wysuniętym klawiszem po lewej stronie, dzięki czemu osoby przyzwyczajone do klawiatur biurkowych nie powinny narzekać, że omyłkowo wciskają klawisz [Fn] + [C] lub [Fn] +[V], chcąc skopiować lub wkleić jakieś dane. Często bowiem zdarza się, że klawisz funkcyjny [Fn] wędruje na samą krawędź klawiatury, wymieniając się miejscem z [Ctrl].

Zadowalającej wielkości jest także [Enter] i [Backspace], jak również klawisze [Shift]. Klawiatura Compaq Mini 700EW jest jedną z lepszych, jeśli chodzi o netbooki.

Przyciski touchpada umieszczono po bokach, a na powierzchni dotykowej znajdziemy wydzielone miejsce przewijania.

Touchpad netbooka jest jednak zdecydowanie za mały. O ile jego szerokość jesteśmy w stanie jakoś zaakceptować, o tyle wysokości - już nie. Przewijając strony internetowe łatwo odnieść wrażenie, że gładzik "kończy się" za szybko. Dlatego warto używać zewnętrznej myszy.

Świetnym rozwiązaniem zwiększającym funkcjonalność netbooka jest przycisk pozwalający wyłączać touchpad. Cieszy nas, że HP pokusiło się o jego instalację - docenią go zwłaszcza początkujący użytkownicy.

 

Obraz i dźwięk

Jakość obrazu jest dobra, podobnie jak odwzorowywanie kolorów. Nominalna rozdzielczość pracy 1024 x 600, najczęściej spotykana w netbookach, pozwala na wygodne przeglądanie stron WWW i wykonywanie prostych zadań. Niestety, ze względu na obecność błyszczącej powłoki glare netbook niezbyt dobrze spisuje się w terenie.

Przy okazji opisywania matrycy warto wspomnieć o ramce okalającej ekran. Ta, poza tym, że również jest błyszcząca, jest stosunkowo cienka. Dzięki temu komputer nie wydaje się tak masywny jak Asus Eee PC 1000HE czy Acer Aspire One.

Głośniki netbooka oferują wystarczającą głośność i jakość do odtwarzania dźwięków systemowych. Do słuchania muzyki i oglądania filmów polecamy, tradycyjnie, słuchawki lub zewnętrzny zestaw głośnikowy.