Laptopy

Podsumowanie testów - wyniki wszystkich netbooków

przeczytasz w 2 min.

Poniżej zestawienie wszystkich przetestowanych netbooków wraz z komentarzem.

Niezależnie od wyniku, żaden netbook nie nadaje się do gier. Powyższy wykres należy traktować przede wszystkim jako ciekawostkę - by dowiedzieć się, jaką wydajnością dysponują układy graficzne mini-laptopów.

Z drugiej strony - różnica między Eee PC 1000HE a Inspironem Mini 1210 jest znacząca.
 

 

Po zapoznaniu się z wynikami uzyskanymi w PCMarku05 łatwo można dojść do wniosku, że niektórzy producenci instalują w netbookach słabe twarde dyski. Polecamy modele oferujące dyski, które uzyskały ponad 3000 punktów w PCMarku05.

Uwaga: MSI Wind U115 Hybrid uzyskał w PCMarku05 słaby wynik, ale benchmark mierzył twardy dysk, nie zaś SSD. Wydajność twardego dysku jest stosunkowo słaba, ale system operacyjny i programy instalowane są na SSD - "twardziel" służy jedynie do składowania plików niewymagających instalacji. Tak więc w przypadku netbooka Hybrid nie powinniśmy się zanadto sugerować wynikami twardego dysku.
 

 

Dysk SSD Winda U115 Hybrid jest bezkonkurencyjny. Oferuje fantastyczną, jak na netbooka, wydajność i jest to odczuwalne podczas codziennego użytkowania.

Bardzo dobrą wydajnością wykazały się również dyski netbooków Aspire One, Wind U100 Plus oraz Eee PC 1000HE.

 

Baterie 3-komorowe nie służą dobrze netbookom. Wprawdzie obniżają ceny komputerów, ale sprawiają przy tym, że ich główna zaleta - długi czas pracy na baterii - zanika. Wydajemy wówczas grubo ponad 1000 zł na komputer, który pracuje ok. 3 godz. na akumulatorze.

Polecamy netbooki wyposażone w 6-komorowe akumulatory. Wind U115 Hybrid jest klasą samą w sobie (niemal 13 godz. na baterii!), niemniej Eee PC 1000HE oraz Wind U100 Plus również uzyskały bardzo dobre wyniki.
 

Czas uruchamiania jest w dużej mierze zależny od twardego dysku. Im bardziej wydajny, tym krócej włącza się komputer. Wind U115 Hybrid korzysta z SSD, więc uruchamia się najkrócej (tylko 27 sekund). Dobre wyniki uzyskały także netbooki Wind U100 Plus, Eee PC 1000HE oraz Aspire One. Ich twarde dyski są bardzo wydajne.