Laptopy

HP Compaq Mini 700EW

przeczytasz w 2 min.

Ocena klawiatury okiem kobiety: 4/5
Ocena klawiatury okiem mężczyzny: 3/5
Czas pracy na baterii: 2,5 godz.
Typ powłoki ekranu:  glare (błyszcząca)
Orientacyjna cena:do 1600 zł *

Netbook HP Compaq 700EW jest tylko podobny do HP 2140 Mini-Note - to zdecydowanie gorzej wykonany komputer, cechujący się także gorszym wzornictwem. Nie oznacza to jednak, że jest to komputer brzydki, a jakość wykonania jest słaba - wręcz przeciwnie. Po prostu HP Mini-Note cechuje się znakomitym wykonaniem (m.in. obudowa z aluminium), ale nie udało się go wypożyczyć.

Compaq 700EW to taka budżetowa wersja 2140 Mini-Note'a. Obudowa jest czarna i błyszcząca, więc szybko zostają na niej wszelkie zabrudzenia wynikające z codziennego użytkowania (nie unikniemy ich). Odciski palców zostają jednak nie tylko na pokrywie, ale także na ramie okalającej wyświetlacz.

Ponieważ ekran ma błyszczącą powłokę glare, producent zdecydował się także na błyszczącą ramę. Łatwo ją zabrudzić, ale jeśli tylko będziemy skupiać wzrok na tym, co widać akurat na ekranie, zabrudzenia i odciski palców nie powinny irytować.

Komputer jest niezwykle lekki i mały. W porównaniu do MSI Winda czy Della Inspiron Mini 1210 wygląda jak mikrus, bo jest od nich znacząco niższy. W dodatku waży zaledwie kilogram.

Co ciekawe, komputer włącza się przy pomocy niewielkiego przełącznika umieszczonego na przedzie, po lewej stronie.

Specyfikacja techniczna:

ProcesorIntel Atom N270 (1,6 GHz) - jednordzeniowy
512KB cache L2
Ekran10 cali, rozdzielczość 1024 x 600 pikseli
Panoramiczny, błyszczący (powłoka glare)
Pamięć RAM1 GB DDR2-533 MHz
Układ graficznyIntel GMA 950
Twardy dysk60 GB, 4200 obr./min
Napęd optycznyBrak
Komunikacja10/100 LAN,
Wi-Fi 802.11b/g
Bluetooth 2.0
Bateria3-komorowa
Interfejsy2x USB 2.0
słuchawkowe, mikrofonowe,
port rozszerzeń,
Wyposażenie dodatkoweKamerka 1,3 mln pikseli z mikrofonem
Czytnik kart pamięci flash (SD, MMC)
System
Windows XP Home Edition SP3
Wymiary
252 x 166 mm
grubość: 25 mm
Waga1,0 kg


Wyposażenie netbooka jest dość ubogie: tylko 2 porty USB, brak D-Sub i wolny oraz niezbyt pojemny twardy dysk. Po zapoznaniu się ze specyfikacją można wywnioskować, że komputer nie będzie zbyt wydajny. Z testów wynika, że istotnie - nie jest.

 

Bateria i hałas

Zastosowana 3-komorowa bateria pozwala na niemal 3 godz. nieustannej pracy. Gdyby nie to, i gdyby ekran nie miał powłoki glare, netbook HP Compaq Mini 700EW byłby świetnym kompanem podróży, ponieważ jest bardzo lekki i naprawdę niewielki.

Generowany przez komputer hałas nie powinien nikomu przeszkadzać. System chłodzenia staje się słyszalny w obciążeniu i od czasu do czas podczas wykonywania prostych zadań.