
Najlepsza obudowa dla komputera stacjonarnego? Dobra i tania obudowa ATX, czy może dołożyć trochę i kupić coś większego i bardziej przyszłościowego? Oto polecane obudowy komputerowe.
Mówi się, że obudowa jest wizytówką komputera. Dobrze więc wybrać odpowiedni model, który będzie dobrze wyglądał, ale też zapewni pożądaną funkcjonalność i dobre możliwości wentylacji. Zadanie nie jest jednak takie proste, bo producenci prześcigają się w tworzeniu coraz ciekawszych obudów komputerowych.
Jeśli szukasz szczególnego rodzaju obudowy - na łamach benchmark.pl przygotowaliśmy również dedykowane zestawienia polecanych modeli, jak np. dobrych i tanich obudów komputerowych do 200 zł, lub małych obudowów micro-ATX i mini-ITX, jak i obudów do komputerów gamingowych czy najlepszych obudów dla entuzjastów. Każdy znajdzie coś dla siebie!
W naszym ogólnym zestawieniu zestawieniu TOP 10 zebraliśmy najlepsze modele do przeróżnych zastosowań – począwszy od mniejszych i eleganckich modeli dla komputerów multimedialnych, a skończywszy na high-endowych konstrukcjach dla najbardziej rozbudowanych konfiguracji sprzętowych. Nie brakuje też obudów łączących dobrą funkcjonalność z akceptowalną ceną, które cieszą się największą popularnością. Każdy zatem znajdzie coś dla siebie.
Oto polecane obudowy komputerowe:
- SilentiumPC Regnum RG4
- SilentiumPC Armis AR5 TG
- Cooler Master MasterBox Q500L
- SilentiumPC Armis AR3 TG RGB
- be quiet! Pure Base 600
- Phanteks Enthoo Pro
- be quiet! Silent Base 601 Window
- be quiet! Silent Base 801
- Fractal Design Meshify S2 TG
- Fractal Design Define S2
SilentiumPC Regnum RG4 to najtańsza propozycja w naszym zestawieniu – możemy ją polecić składającym niedrogi komputer do grania lub codziennych zastosowań. Na pochwałę zasługuje dwukomorowa konstrukcja i duże możliwości aranżacji komponentów w środku. Standardowe wyposażenie obejmuje trzy wentylatory, ale w razie potrzeby można do nich dołożyć trzy kolejne lub zainstalować chłodnicę. Miejsca z przodu, u góry i na dole osłonięto filtrami przeciwkurzowymi. Regnum RG4 występuje w białej i czarnej wersji kolorystycznej, a dodatkowo można zdecydować się na wersję z bokiem z hartowanego szkła. Ceny wahają się w granicach 150-190 złotych.
SilentiumPC Regnum RG4
Jeśli szukacie niedrogiej obudowy, ale z przeszklonym bokiem (i to z hartowanego szkła) to SilentiumPC Armis AR5 spełni wasze oczekiwania. W standardzie otrzymujemy dwa wentylatory 120-mm, a obudowa umożliwia instalację kolejnych sześciu. Jedna z lepszych propozycji w tej cenie. We wnętrzu tej obudowy zmieścimy nawet płyty główne formatu E-ATX, więc jest to obudowa bardzo pojemna.
SilentiumPC Armis AR5 TG
Cooler Master MasterBox Q500L to niewielka obudowa, która wyróżnia się ciekawym designem oraz atrakcyjną ceną. Ciekawostką jest ruchomy panel z portami, gdzie znajdziemy dwa porty USB 3.0 oraz mini-jack. Obudowa umożliwia instalację w środku płyt głównych do wielkości ATX. Boczny panel po prawdzie jest z akrylu, a nie z hartowanego szkła, ale mimo wszystko ta obudowa stanowi ciekawą propozycję w swoim segmencie cenowym i wielkościowym.
Cooler Master MasterBox Q500L
Nie chcesz przepłacać, a marzy ci się obudowa zarówno z bocznym panelem z hartowanego szkła, jak i podświetleniem RGB? Zerknij na SilentiumPC Armis AR3 TG RGB która charakteryzuje się doskonałą ceną i wspomnianym wyposażeniem. Wewnątrz znalazło się miejsce na płytę formatu ATX (lub mniejszą) i siedem slotów rozszerzeń. Są tu cztery zatoki 2,5 cala, dwie 3,5 cala oraz jedna 5,25 cala. W standardzie otrzymamy również dwa 120-milimetrowe wentylatory, w tym jeden z podświetleniem RGB. Nie zabrakło tu nawet regulatora obrotów wentylatorów, a przedni panel dodatkowo możemy zamontować na górze, lub na dole.
SilentiumPC Armis AR3 TG RGB
Pure Base 600 to kolejna propozycja niemieckiego producenta w naszym zestawieniu, ale tym razem z trochę niższego przedziału cenowego. Obudowa z zewnątrz wygląda dosyć niepozornie – nie ma się czemu dziwić, bo surowe, stonowane wzornictwo to już w zasadzie tradycja tej marki. W środku zmieści się wydajna konfiguracja na bazie płyty głównej ATX i najdłuższych kart rozszerzeń. Na uwagę zasługuje też system modularnych, wytłumionych koszyków dla dysków twardych. Nie zapomniano też o wentylacji podzespołów, a ponadto obudowa została przystosowana do instalacji dwóch dużych chłodnic. Całość uzupełnia system wyciszenia podzespołów oraz filtry i osłony przeciwkurzowe. Wszystko to za nieco ponad 300 złotych (w sprzedaży dostępne są różne wersje kolorystyczne, a ponadto też opcje ze szklanym bokiem).
be quiet! Pure Base 600
Potężna, elegancka obudowa w dobrej cenie – tak najkrócej można podsumować możliwości modelu Enthoo Pro. Konstrukcja ta pomieści rozbudowane konfiguracje sprzętowe, wliczając w to najwydajniejsze karty graficzne i największe chłodzenia na procesor. Cieszą też dobre możliwości chłodzenia podzespołów – wewnątrz zmieści się aż 10 wentylatorów lub średniej wielkości chłodzenie cieczą, a newralgiczne miejsca osłonięto filtrami przeciwkurzowymi. Nie zapomniano też o aranżacji okablowania. Obudowa kosztuje niespełna 400 złotych i jest dostępna w białej i czarnej wersji kolorystycznej, a także z dużym oknem na lewej ściance. Co tu dużo mówić – hit w tym segmencie cenowym!
Phanteks Enthoo Pro
Obudowa be quiet! Silent Base 601 w wersji Window może się pochwalić nie tylko wyciszeniem - ale również zgodnie z nazwą, bocznym panelem z hartowanego szkła. Nowoczesna konstrukcja z piwnicą na zasilacz oddaje użytkownikowi mnóstwo miejsca wewnątrz, jak i swobodę w zarządzaniu kablami. W standardzie otrzymujemy również dwa 140-milimetrowe wentylatory Pure Wings. Użytkowników może również przyciągać stonowana, ale nowoczesna stylistyka.
be quiet! Silent Base 601 Window
Cicho... Ciszej... Silent Base? be quiet! Silent Base 801 to obudowa który jest obudową wyciszoną w standardzie. Mają na to wpływ zarówno maty wygłuszające, budowa, jak i ciche, 140-mm wentylatory (w standardzie otrzymujemy je trzy). Poza tym jest elegencka i bardzo funkcjonalna - czego chcieć więcej? Jeśli tylko jesteś zwolennikiem klasycznych (ale nowoczesnych) obudów, a nie zwolennikiem okien i migających diod RGB to będzie właśnie obudowa dla ciebie. Obudowa wyróżnia się rónież tacką na płytę główną, która można zainstalować w odwróconym układzie.
be quiet! Silent Base 801
Fractal Design Meshify S2 TG korzysta ze szkieletu obudowy Define S2, ale wyróżnia się jednym zasadniczym szczegółem - zastosowaniem siatki mesh na przedzie i górze obudowy. Sprawia to, że jest to wciąż znakomita i uniwersalna konstrukcja, ale zarazem pozwala na znacznie lepszy przepływ powietrza wewnątrz obudowy. W zestawie znajdziemy między innymi trzy wentylatory Dynamic X2 GP-14, o obudowa umożliwia jeszcze dołożenie sześciu kolejnych. Wersja TG wyposażona jest w boczny panel z hartowanego szkła.
Fractal Design Meshify S2 TG
Fractal Design Define S2 to świetna, przemyślana i dopracowana konstrukcja - jest ona bardzo zbliżona do Meshify S2, ale zamiast siatek (mesh) zastosowano tu panele z litego materiału, więc oferuje ona nieco mniejszy przepływ powietrza, ale jest dzięki temu znacznie lepiej wyciszona (w zestawie są również maty wygłuszające). Obudowa ta sprawdzi się w każdym przypadku, również przy instalacji rozbudowanych systemów chłodzenia wykorzystujących ciecz.
Fractal Design Define S2
Mogą Cię również zainteresować: