Komputery

Szybki sposób na zmianę rozdzielczości ekranu

przeczytasz w 1 min.

Jeśli masz monitor LCD, powinieneś korzystać z rozdzielczości nominalnej przez cały czas - tylko wtedy jakość obrazu będzie najlepsza. Ale nie zawsze jest to możliwe.

Są bowiem wyjątki, kiedy trzeba zmienić rozdzielczość - najczęściej na mniejszą. W przeciwnym razie spadnie wydajność. Jest tak w przypadku gier. Jeśli komputer nie radzi sobie z zapewnieniem płynnej animacji np. w rozdzielczości 1680 x 1050, to albo będziemy grać w nominalnej rozdzielczości przy tzw. pokazie slajdów, albo obniżymy rozdzielczość i kosztem jakości obrazu zapewnimy sobie zadowalającą wydajność.

Ze zmianą rozdzielczości w grach ma się do czynienia zwłaszcza wtedy, gdy mamy laptopa i podłączymy do niego duży monitor. Wiele notebooków nie oferuje superwydajnych kart graficznych i wówczas nie da się grać z zachowaniem płynnej animacji w nominalnej rozdzielczości monitora.

Zmiana rozdzielczości w MultiRes

Jak najwygodniej zmieniać rozdzielczość ekranu? Polecamy program MultiRes. To łatwe w obsłudze i bezpłatne narzędzie dodaje się do zasobnika systemowego, oferując możliwość zmiany rozdzielczości i nie tylko.

Jeśli często zmieniasz rozdzielczość, wypróbuj MinRes. Bez wątpienia ułatwia to zadanie.