Komputery

Konwertuj muzykę z YouTube'a w pliki MP3

przeczytasz w 1 min.

YouTube to prawdziwy skarb internetu. Znajdziesz tam mnóstwo filmów, w tym teledyski wielu znanych i mniej znanych wykonawców.

Serwis nie pozwala pobierać udostępnianych filmów i nie powinno to nikogo dziwić (model biznesowy). Ale co zrobić, kiedy w sklepie nie da się kupić utworów danego wykonawcy, a my matrwimy się, że teledysk zostanie usunięty z serwisu?

Dla przykładu, w Merlinie czy EMPiK-u nie udało mi się znaleźć płyty Justina Hewitta, który ma piękne nagranie "Close Your Eyes". W obawie przed tym, że ktoś usunie ten teledysk, zostało tylko jedno: spróbować pobrać go na dysk, najlepiej w pliku MP3. Zwłaszcza że mój odtwarzacz MP3 nie ma możliwości łączenia się z internetem.

Video2MP3: konwertuje dowolne wideo z YouTube'a w plik MP3

W tym celu wystarczy udać się do serwisu http://www.video2mp3.net/. Nie trzeba się w nim rejestrować - musisz jedynie skopiować adres URL danego wideo i wkleić go w polu Video URL w tym serwisie. Następnie wybierasz jakość nagrania i wybierasz przycisk Convert (Konwertuj). Następnie czekasz kilka chwil, w zależności od długości filmu, i otrzymujesz przycisk "Download" (Pobierz). Klikasz go i gotowy utwór w formacie MP3 trafia na twardy dysk komputera. Teraz możesz go przenieść na odtwarzacz MP3 czy do telefonu, czy gdziekolwiek. I słuchać do woli!

Co więcej, użytkownicy Firefoksa mogą nawet pobrać odpowiednie rozszerzenie, dzięki czemu nie będą musieli kopiować i wklejać adresów URL z YouTube'a.

Uwaga dla wszystkich: serwis Video2MP3 udostępnia trik, który jest uważany za, ekchem, "prawnie wątpliwy". Oznacza to, że korzystając z tego serwisu działasz na własną odpowiedzialność.