Komputery

Sprawdź pobrany plik antywirusem

przeczytasz w 1 min.

Niektóre pliki pobierane z internetu mogą zawierać wirusy. Zwłaszcza gdy są to pliki "tajemniczego pochodzenia", takie jak cracki do gier czy key generatory. Najczęściej nie są to legalne pliki, ale fakty są takie, że użytkownicy je pobierają i w rezultacie zarażają swoje komputery wirusami.

Jeśli pobierzesz plik - jakikolwiek plik! - mający nie więcej niż 10 MB, warto sprawdzić przy pomocy usługi VirusTotal, czy nie zawiera złośliwego kodu. Wystarczy przesłać plik do serwisu.

Wysyłanie pliku do VirusTotal

Plik wysłany na serwer VirusTotal zostanie przeskanowany aż 39 aplikacjami zabezpieczającymi, takimi jak G DATA, AVG, Kaspersky, McAfee, PANDA Security, Avast, Symantec, F-Secure czy Trend Micro.

Dzięki VirusTotal możesz przeskanować dany plik przy pomocy nie jednego, a niemal wszystkich dostępnych antywirusów. W ten sposób dowiesz się na 100 proc., czy dany plik nie jest zarażony jakimś szkodnikiem. Ale to nie wszystko.

Przy pomocy VirusTotal dowiesz się także, jakie antywirusy są najbardziej skuteczne w walce z zagrożeniami czyhającymi w internecie - zobaczysz bowiem, jakie programy wykryją szkodnika, a jakie uznają, że dany plik jest wolny od niebezpieczeństw.

Warto dodać, że VitusTotal otrzymał nagrodę od amerykańskiego PC Worlda, jako jeden ze stu najlepszych produktów roku 2007, w kategorii "strona związana z bezpieczeństwem". To naprawdę cenne wyróżnienie.