Komputery

Wygodne wgrywanie i dzielenie się zdjęciami

przeczytasz w 1 min.

Flickr przechowuje miliardy fotografii, oferując też świetne możliwości dzielenia się nimi z innymi internautami. Posiadacze bezpłatnych kont mogą wgrywać zdjęcia o rozmiarze maks. 10 MB dla jednego pliku.

Udaj się do serwisu i kliknij przycisk Create Your Account. Następnie na dole strony odnajdź przycisk Sign Up, by stworzyć Yahoo ID (Flickr należy do Yahoo). Po wypełnieniu formularza będziesz mógł skorzystać z Flickra - po prawej stronie pojawi się okienko z przyciskiem Continue, by przejść do serwisu Flickr.

Po zalogowaniu się w serwisie możesz wgrać swoje pierwsze zdjęcia, wybierając funkcję Upload your first photos.

Wgraj pierwszą fotografię

Wówczas wyświetli się nowa podstrona, na której możesz wgrać zdjęcie i wybrać, czy ma być prywatne, czy widoczne dla wszystkich użytkowników serwisu. Następnie kliknij przycisk Upload Photos and Videos.

Kiedy zdjęcie się wgra na serwer, możesz jeszcze dodać opis dla pliku. Wówczas trzeba będzie podać tagi i opis.

Dodawanie opisu i tagów dla zdjęcia

Obsługa serwisu nie jest skomplikowana, mimo że ten jest dostępny w języku angielskim. Warto jednak z niego korzystać, ponieważ jest szybki i niezawodny. Z kolei chcąc dzielić się zdjęciami wybierz link Share This, znajdujący się w prawym górnym rogu.

Link Share This

Możliwości Share This

Wówczas wyświetli się małe okienko, które pozwala na dzielenie się zdjęciami. W serwisie Flickr możesz dzielić się każdą fotografią, korzystając z funkcji wysłania zdjęcia poprzez e-mail lub skopiowania odsyłacza do niego. Odsyłacz możesz później wstawić w okienku rozmowy w komunikatorze czy też na forum bądź w komentarzach do artykułów. W opcjach Share This jest także możliwość dodania zdjęcia do bloga.