Gry

Podsumowanie

przeczytasz w 2 min.

Doszliśmy do najtrudniejszej części. Najtrudniejszej, gdyż naprawdę nie wiem jak tą grę ocenić. Z jednej strony jest dobra, choć spodziewałem się czegoś znacznie lepszego. Z drugiej, brak w niej czegoś emocjonującego, czegoś porywającego co potrafiłoby przykleić graczy takich jak ja na długie godziny do monitorów.

Niestety, muszę to powiedzieć - moim zdaniem nowa gra z serii HOMM jest mocno przereklamowana, ale czemuż tu się dziwić - tak dzieje się najczęściej z tytułami gdzie maks kasy pompowane jest w reklamę i sztucznie podsycane jest oczekiwanie graczy.

Fani serii najprawdopodobniej nie będą jednak zawiedzeni, z uwagi na wspomniane wcześniej spore podobieństwo do 3 części gry. Zbliżenie do najbardziej kultowej odsłony serii jest - moim zdaniem - jednocześnie zaletą jak i przekleństwem Heroes of Magic & Magic V.

Z jednej strony mamy bowiem już sprawdzone rozwiązania, a z drugiej niewielki powiew świeżości. Wydaje się, jakby twórcy bali się cokolwiek więcej zmieniać w swoim dziele, po to tylko, aby produkt został dobrze przyjęty przez fanów, a co za tym idzie świetnie się sprzedał.

Cóż - ja nie jestem zapalonym fanem i może z tego powodu całość jakoś do mnie nie trafia. Owszem, początkowo grało mi się całkiem przyjemnie, jednak nie sądziłem, że tak szybko przyjemność ustąpi znużeniu. W tym miejscu śpieszę wyjaśnić, iż bardzo lubię strategiczne gry turowe i jak do tej pory żadna z nich nie spowodowała u mnie tak mieszanych uczuć, jak to ma miejsce przy HOMMV. Dlatego też w drodze wyjątku postanowiłem nie przyznawać tej grze oceny końcowej (bo mogła by być dość niska i wydawać się krzywdząca) i pozostawić to Wam.

Na koniec chciałbym pochwalić polskiego dystrybutora. CDProjektowi należą się wielkie brawa za wydanie gry w wersji kolekcjonerskiej - w całkiem ładnym drewnianym pudełku, z licznymi dodatkami. Może i samo wykonanie środka tegoż pudełeczka wydaje się troszkę 'tandetne', ale dodatki do tej wersji całkowicie to rekompensują. Oby takie wydania ukazywały się częściej.

Podsumowanie
Grafika
9/10
Muzyka
8/10
Grywalność
??
Ogólnie
??

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!