Laptopy

Kopiowanie i przeglądanie plików

przeczytasz w 2 min.

Najważniejsze dla użytkownika jest to, że obsługa i korzystanie z Bitcasa jest łatwe i intuicyjne od pierwszego uruchomienia. Warto w tym miejscu dodać, że Bitcasa traktowana jest nie jak folder (jak w przypadku np. Dropboxa) ale jako dodatkowy dysk, który komputer traktuje tak samo jak pozostałe dyski. Różnica polega na tym, że dane na nim zapisane są po prostu przechowywane w chmurze. Ekran powitalny wygląda następująco.

Bitcasa ekran powitalny

Jak widać, mamy tu wyraźny podział na poszczególne kategorie, co ułatwia nawigację po naszych zasobach. Jak dodawać pliki i foldery do Bitcasa? To proste. Wystarczy zaznaczyć folder i po kliknięciu prawym klawiszem myszy wybrać opcję „Copy this to Bitcasa”. Można również umieścić je tam metodą przeciągnij i upuść. Skrót do Bitcasa znajduje się na pulpicie laptopa.

Bitcasa kopiowanie plików na dysk

Można również wybrać opcję „Mirror this folder to Bitcasa”, dzięki której kopia danego folderu będzie automatycznie zapisywana w chmurze. Pozwala to na wykonywanie szybkiego backupu danych, do których mamy dostęp nawet kiedy nie mamy połączenia z siecią. Jeśli chcemy wyłączyć tę funkcję, należy wybrać „Stop mirroring”.

Bitcasa stop mirroring folders

Dostęp do plików jest możliwy zarówno z poziomu komputera, smartfona lub tabletu  jak i przez stronę internetową. Preinstalowana aplikacja Bitcasa na Samsung ATIV Book 9 Lite pozwala także na odtwarzanie plików multimedialnych.

Bitcasa strona główna

Możemy oglądać przechowywane filmy.

Bitcasa odtwarzanie filmu

Słuchać muzyki.

Bitcasa odtwarzanie muzyki

Przeglądać zdjęcia.

Bitcasa przegądanie zdjęć

Każdy z tych plików możemy pobrać na dysk laptopa lub udostępnić go innym za pomocą generowanego linku.

Analogicznie wygląda sytuacja po zalogowaniu na nasze konto w serwisie Bitcasa. W ten sposób mamy dostęp do umieszczonych tam plików na dowolnym komputerze, gdziekolwiek się znajdujemy. Bez konieczności noszenia przy sobie pendrive’a, czy dysku twardego. Pliki są podzielone na poszczególne kategorie.

Bitcasa strona główna

Zdjęcia

Bitcasa zdjęcia

Muzyka

Bitcasa muzyka

Filmy

Bitcasa filmy

Link do folderu, który chcemy udostępnić możemy łatwo wysłać za pomocą maila, Facebooka lub Twittera.

Bitcasa udostępnianie plików

Po wejściu w ustawienia znajdziemy przydatne informacje dotyczące naszego konta.

Bitcasa ustawienia

Samsung swoim użytkownikom daje możliwość bezpłatnego korzystania z nieograniczonej przestrzeni dyskowej przez 60 dni. Po tym czasie mamy możliwość przejścia na wersję płatną (10 dolarów miesięcznie lub 99 dolarów za rok) lub darmowego korzystania z 10 GB dysku.

Warto na koniec dodać, że wszystkie pliki, które są ładowane na Bitcasa są uprzednio szyfrowane. Dzięki temu dostęp do nich mają jedynie osoby, z którymi chcemy się nimi podzielić.

Podsumowanie

Bitcasa, to ciekawa alternatywa dla osób chcących przechowywać swoje pliki w chmurze i mieć do nich dostęp z różnych urządzeń. Tworzenie kopii zapasowych najważniejszych folderów dokonuje się automatycznie i niezauważalnie, co zwiększa komfort pracy. Nieograniczona przestrzeń dyskowa, to oczywiście największy atut, który docenić będą mogły za darmo posiadacze np. Samsung ATIV Book 9 Lite. Osoby mające stały dostęp do Internetu szybko zaczną traktować Bitcasa jak kolejny dysk twardy. Wygoda i szybkość działania tej usługi pozwala bowiem zapomnieć, że dane są przechowywane w chmurze. Wszystko jest po prostu dostępne pod ręką, przez cały czas.

 

Zobacz także:

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!