Mobile

Instalacja oprogramowania i smartfona w goglach

przeczytasz w 1 min.

Instalacja smartfonu w goglach

W przypadku gogli Samsunga wpinamy smartfon z jednej strony do wtyczki microUSB, a drugą stronę zabezpieczamy zatrzaskiem. Można jeszcze założyć plastikową osłonę, ale nie jest to konieczne. Przed instalacją wystarczy odblokować smartfon, oprogramowanie Oculus uruchomi się automatycznie po włożenia smartfona w gogle.

Instalacja smartfona w goglach Modecom Volcano Blaze jest prosta. Otwieramy klapkę z magnetycznym zamknięciem, przyciskamy smartfon do przyssawek (co nie sprawdzi się w smartfonach bez gładkiej tylnej klapki) i zamykamy. Magnetyczne zamknięcie sprawdza się nawet w przypadku większych wstrząsów, a przyssawki stanowią dodatkowe zabezpieczenie. Oczywiście przed włożeniem smartfona do gogli trzeba uruchomić aplikację VR.

Regulacja soczewek

W Gear VR możemy regulować soczewki za pomocą wygodnego pokrętła. Możliwa jest regulacja jedynie przód/tył obu soczewek równocześnie, więc osoby o różnej wadzie wzroku w każdym oku muszą korzystać z okularów (co nie jest specjalnie zalecane).

W Modecom Volcano Blaze możemy regulować obie soczewki oddzielnie, ale za pomocą suwaków jedynie na boki (rozstaw źrenic). Regulację w pionie (ostrość) regulujemy wykręcając/wkręcając daną soczewkę, co nie jest specjalnie wygodne. Tym niemniej możliwość regulacji każdej soczewki oddzielnie jest dużą zaletą dla osób o różnej wadzie oczu.