Samsung Space 32
Monitory

Samsung Space 32" - oszczędność miejsca na biurku i 4K

przeczytasz w 2 min.

Monitor Samsung Space SR75 ma dwie główne zalety: rozdzielczość 4K, dzięki której dobrze nadaje się do oglądania filmów i codziennej pracy z komputerem oraz bardzo płaską konstrukcję, dzięki której można go postawić przy samej ścianie i zaoszczędzić miejsca na biurku. Recenzja.

Ocena benchmark.pl
  • 4,5/5
Plusy

- monitor może stać przy samej ścianie (bardzo płaska konstrukcja),; - znaczna oszczędność miejsca na biurku,; - rozdzielczość 4K i duża przekątna 32 cale są idealne do filmów,; - dobra jakość kolorów,; - przewód zasilania połączony z HDMI.

Minusy

- jasność powinna być trochę wyższa,; - szkoda, że nie dodano drugiego gniazda HDMI i wyjścia słuchawkowego.

Samsung Space SR75 32 cale - recenzja, opinia

Space w języku angielskim oznacza przestrzeń, można więc napisać, że już w samej nazwie Samsung umieścił główną zaletę tego monitora - zwiększanie wolnej przestrzeni na Twoim biurku. Zadziwiające jest to, jak dobrze udało się producentowi połączenie dużego wyświetlacza, z niewielkimi wymiarami. Samsung Space jest tak płaski, że przylega bezpośrednio do ściany, a ilość miejsca jakie zajmuje na biurku jest minimalna.

Jak to możliwe? Przekonacie się oglądając poniższą wideorecenzję. Zapraszam!

PS. A jeśli wolisz inny model, to zobacz nasze zestawienie dobrych monitorów do domu i biura.

W pozycji na baczność monitor w zasadzie nie zajmuje miejsca na biurku, ale jeśli chcecie mieć obraz bliżej, to po prostu go przyciągacie do siebie. Po pełnym przybliżeniu monitor jest tak nisko, że w zasadzie opiera się o blat biurka. Ale to wciąż nie koniec.

Samsung Space 4K

Zastosowano tutaj również mały, ale przydatny trik polegający na zintegrowaniu przewodu zasilającego z przewodem HDMI. Nie dość, że macie jeden kabel zamiast dwóch, to nic nie zwisa i nie psuje estetyki, bo przewód jest ukryty w nóżce. 

Samsung Space SR75 32 cale 4K opinia, recenzja, test

Wady też się znajdą. Monitor ma jedno złącze HDMI i jedno miniDisplayPort. Niby okej, ale przydałoby się drugie HDMI i wyjście słuchawkowe. Port USB typu A lub typu C do przesyłania danych z pendrivów i smartfonów na komputer też byłyby zaletą, a nie są, bo ich nie ma (jest tylko port serwisowy).

Samsung Space 32" to świetny monitor do filmów, ale nie koniecznie do gier.

Nietypowa konstrukcja sprawia też, że nie ma możliwości wykonania pivotu. Brakuje również otworów montażowych w standardzie VESA. Owszem monitor stoi przy samej ścianie, ale nie można go na tej ścianie zawiesić.

Samsung Space SR75 32 cale 4K monitor

Z drugiej strony zaletą jest wysoka rozdzielczość 4K UHD idealna do filmów. Pod tym względem faktycznie panel spisuje się dobrze. Matryca wykonana w technologii VA oferuje szerokie kąty widzenia innymi słowy możemy patrzeć na wyświetlacz z boku, a wciąż obraz będzie dość atrakcyjny.

Samsung Space SR75 32" 4K - specyfikacja

  • przekątna: 31,5 cala
  • rozdzielczość: 3840x2160 px (4K UHD), 16:9
  • czas reakcji: 4 ms
  • technologia wyświetlacza: VA LCD
  • kąty widzenia: 178 / 178 stopni
  • jasność i kontrast: 250 cd/m2, 2500:1 (deklarowane przez producenta)
  • zużycie energii: 54 W (maksymalne), 0,3 W (stan spoczynku), zasilacz zewnętrzny
  • inne cechy: bardzo płaska konstrukcja (przylega do ściany), przewód zasilania zintegrowany z przewodem HDMI, funkcja picture in picture oraz picture by picture

Odświeżanie matrycy jest standardowe: 60 Hz, podobnie jak czas reakcji około 4 ms. Nie widać mocnego smużenia, ale uważam, że jest to monitor lepszy do filmów niż gier. Pod tym względem o wiele korzystniej spisuje się 27-calowa wersja, która ma rozdzielczość 2,5K i odświeżanie aż 144 Hz.

Samsung Space - płaski monitor który można postawić przy ścianie

Jasność monitora Samsung Space to około 260 cd/m2. W typowym oświetleniu domowym i biurowym w zupełności wystarcza, ale jeśli zaświeci Wam słońce na monitor, to niestety pomoże tylko opuszczenie rolet lub zasłonięcie żaluzji.

Monitor ma funkcję Picture In Picture (PIP), więc można nałożyć jeden obraz na drugi oraz funkcję Picture By Picture (PBP), czyli możliwość wyświetlenia dwóch obrazów obok siebie (z HDMI i miniDP).

Zużycie energii przy maksymalnej jasności to około 48-49 W, a po włączeniu trybu oszczędzania oczu zaledwie połowę z tego: 24-25 W.

    Samsung Space SR75 32" 4K - ocena

    • monitor może stać przy samej ścianie (bardzo płaska konstrukcja)  
    • znaczna oszczędność miejsca na biurku
    • rozdzielczość 4K i duża przekątna 32 cale są idealne do filmów
    • dobra jakość kolorów
    • przewód zasilania połączony z HDMI
       
    • jasność powinna być trochę wyższa
    • szkoda, że nie dodano drugiego gniazda HDMI i wyjścia słuchawkowego

    Dobry Produkt

    90%

    Komentarze

    10
    Zaloguj się, aby skomentować
    avatar
    Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
    • avatar
      gural23
      1
      Za taki hajsik (32') to już bym chciał 144Hz a nie 60Hz. Mniejsza wersja ciekawsza - większa, okrojona to jakiś żart za 2k PLN. A szkoda bo planowałem zakup czegoś w tym stylu ale jednak zostanę przy wieszaku na ekran.
      • avatar
        musslik
        0
        Spoko, małe Chińskie rączki zaczęły trzaskać projektory laserowe w przystępnych cenach gdzie można sobie z 50cm od ściany rzucić obraz 150 cali. To się reszta szybo ogarnie z tymi cenami ekranów ;0
        • avatar
          fallen
          0
          Szanowny autor nie raczył wspomnieć w wadach m. in. o tym, że monitora nie da się obracać na boki. Także o tym, że jeśli chcemy mieć ekran niżej to MUSIMY mieć go też BLIŻEJ twarzy (ramię się obniża jednocześnie przybliżając do nas). Oraz o tym, że mocowanie do blatu jest długie, ma mały rozstaw i na dzień dobry eliminuje m. in wszystkich posiadaczy biurek z szufladami oraz biurek z jakąkolwiek deską stabilizującą między nogami (czyli jakies 80% biurek).

          Samsung, w swym samozachwycie i przekonaniu o wyższości swojego dizajnu postanowil usunąć z obudowy 4 dziury montażowe VESA, które umożliwiłyby powieszenie monitora wszystkim tym, którzy nie mają ochoty na zmianę biurka pod nowy monitor i robienie przemeblowania z tej okazji...
          • avatar
            beem85
            0
            Po co komuś wejście słuchawkowe i porty USB w monitorze? To wszystko mam już w obudowie, więc to są zbędne bajery. W monitorze mam te wejścia, ale z nich nie korzystam i podejrzewam, że 99% ludzi też ich nie używa. Wsadzanie miniDP do monitora to jakaś porażka, nie można było dać normalnego DP tylko trzeba bawić się w przejściówki.