• benchmark.pl
  • wideo
  • AI od Google mówi po polsku, debiutuje Nothing Phone 2, a Ekstremalnie Wielki Teleskop gotowy w 50%, czyli SięKlika #12
AI od Google mówi po polsku, debiutuje Nothing Phone 2, a Ekstremalnie Wielki Teleskop gotowy w 50%, czyli SięKlika #12
Ciekawostki

AI od Google mówi po polsku, debiutuje Nothing Phone 2, a Ekstremalnie Wielki Teleskop gotowy w 50%, czyli SięKlika #12

przeczytasz w 3 min.

Bard, czyli AI od Google w końcu mówi po polsku, budowa Ekstremalnie Wielkiego Teleskopu jest już ukończona w połowie, a pranie w 30 stopniach to spore oszczędności. Oto część newsów w 12 odcinku SięKika.

Testuję dla was składaną Motorolę Razr 40 Ultra, która jest super, ale ma pewne wady. Byłem na Mazurach nagrywać Tech Summer Challenge, gdzie pogryzły mnie komary i stoczyłem walkę z mazurskimi jeziorami. W technologii mamy lipiec, więc nie dzieje się wiele, a to, co się dzieje jest, hmm, zdecydujcie sami. 

A! Nothing Phone 2 wbija na rynek. To jest jakaś nowinka.

Ej! Obadajcie SięKlika na YouTube, tej!

Amazon Prime Day 2023

Amazon Prime Day 2023 miał był niedawno miejsce. Było kilka promek i pewnie ktoś kupić w dobrych pieniądzach nową szczoteczkę do zębów albo Nothing Phone`a. Tyle w temacie.

Amazon Prime Day

Elektryczne problemy Volkswagena

Volkswagen ma problemy! Podobno do maja bieżącego roku włącznie Volkswagen wyprodukował jakieś 97 tysięcy samochodów elektrycznych, a sprzedał jakieś 73 tysiące. Kryzys jest, świat się kończy, popyt maleje - tak podobno mawiają w Volkswagenie i w trąbie mają fakt, że jakoś takiej Tesli ten kryzys rzekomy nie dotknął. Wiecie, Tesla sprzedaje aż miło, a Volkswagen ma problemy. No, co zrobić?

Problemy Volkswagena

FC24 i falujące koszulki

Wieść gminna niesie, że w grze o piłce kopanej FC24 od EA Sports, która ukaże się pod koniec września, koszulki piłkarzy będą falowały na wietrze. Coby dziennikarskiej rzetelności zadość uczynić, dodam jeszcze, że oprócz tych koszulek frywolnych w grze pojawi się technologia HyperMotionV. Co to takiego? To technologia symulująca grę w piłkę na podstawie danych wolumetrycznych z ponad 180 profesjonalnych meczów piłki nożnej mężczyzn i kobiet. 

FC24

AI od Google mówi po polsku

Bard, czyli to super mądre AI od Google, ten asystent na miarę 21 wieku, przemówił w języku Mickiewicza. Dokładnie 13 lipca Polska dołączyła do grona krajów wspieranych przez Barda i teraz można sobie z gościem pogadać po ludzku. Super, lepiej późno niż później. 

O czym można, a może nawet warto pogadać ze sztuczną inteligencją od Google? O wszystkim! O życiu, o muzyce, o tym, co oposy robią wieczorową porą. Mateusz z nim pogadał… I podzielił się z wami swoimi spostrzeżeniami.

Bard

Telefon Nic 2

Pokazano Telefon Nic 2. 

A poważnie, to pokazano oficjalnie Nothing Phone 2, który będzie droższy i szybszy, bo dostanie Snapka 8+ Gen 1. Będzie miał też ładniejszy ekran niż pierwszy Nothing Phone, bo OLED-a zmieniono na LTPO OLED-a z jasnością maksymalną na poziomie 1600 nitów i 120-Hz odświeżaniem. Nowy model ma być dojrzalszy i lepszy fotograficznie, ma mieć ciut większą baterię i ten cały Glyph UI też ma być ciut lepszy. Najprostszy wariant z 8 GB pamięci RAM i dyskiem o pojemności 128 GB wyceniono na 2999 zł. 

Nothing Phone 2

Pierz w 30 stopniach i oszczędzaj hajs

Wiecie, że pranie w 30 stopniach oszczędza pieniądze? Podobno pozwala na zużycie nawet do 50% energii mniej niż pranie w 40 stopniach. Norbert podzielił się z wami wiedzą o oszczędzaniu i temperaturze prania, a ja was do tej wiedzy odeślę. Zerknijcie sobie w tekścik, bo jakieś wyliczenia tam są, konkrety, sprawdzone info. Wiecie, jak można zaoszczędzić i można nie zaoszczędzić, to lepiej zaoszczędzić. 

Pranie w 30 stopniach

Ekstremalnie Wielki Teleskop na półmetku

Karol to nasz benchmarkowy kosmiczny wojownik, który o kosmosie wie wszystko, a na pewno wie więcej niż ja. Bo ja nie wiem nic. 

Wiedzy i informacjom przekazywanym przez Karola można ufać, więc kiedy napisał, że budowa największego optycznego teleskopu na świecie osiągnęła według Europejskiego Obserwatorium Południowego półmetek, to ja mu wierzę. 

Po co w ogóle powstaje ten teleskop? Na co to komu? Komu to potrzebne? Podobno, Ekstremalnie Wielki Teleskop będzie starał się dojrzeć szczegóły tam, gdzie dziś nie możemy szybko posłać sond badawczych. No i tam, gdzie potrzebne są dodatkowe obserwacje…

Ekstremalnie Wielki Teleskop

I to już koniec #12

Sezon ogórkowy trochę, prawda?

Ale! Nie ma się co łamać. Będzie niedługo teścik składanej Motorolki, będzie teścik roweru elektrycznego takiego na wypasie, w cenie używanego Forda Focusa.

No i trzeba jeszcze tylko wakacyjny sierpień przetrwać, a potem technologia wróci do świata żywych i znowu dziać się będą rzeczy.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login