Konsole do gier

Przed włączeniem oglądamy

przeczytasz w 2 min.

Bez wielkiego rozpisywania się napiszę teraz, jak wygląda konsola i joypad (poza tym, co można dostrzec na zdjęciach). Cóż, jak widać, PlayStation 3 jest duża i czarna, bardzo się błyszczy, łatwo też "łapie" kurz i odciski palców. Nie jest jednak tak tragicznie, jak niektórzy sugerują - po dwóch miesiącach testów PS3 była wyraźnie pokryta kurzem ale bez przyglądania się z lupą nie można było dostrzec widocznych "paluchów", czy rys. Rzekłbym, że w normie.

Wykonanie konsoli stoi na wysokim poziomie, jednak jej obudowa nie jest pancerna. To po prostu plastik, a górna, błyszcząca cześć wykonana jest z niespecjalnie grubego tworzywa. Całość trochę skrzypi, gdy ją nadusimy lub zaczniemy przenosić z miejsca na miejsce. Kiedy zaś wyłączymy konsolę po intensywnej grze, na wskutek czego szybko zacznie spadać temperatura jej obudowy, plastik potrafi od czasu do czasu wydać z siebie cichy trzask.

PlayStation 3 jest też dość ciężka (5 kg), więc raczej nie weźmiemy jej "pod pachę" - bogaty w radiatory i rury odprowadzające ciepło system chłodzenia swoje waży. Jakością wykonania obudowa nie odbiega od XBOX 360 Microsoftu. Może trochę bardziej skrzypi, ale za to ma ciekawszy design i można pokusić się o stwierdzenie, że jest nieco lepiej wykonana - choć w przypadku obudowy X0 (XBOX 360) również nie mieliśmy powodów do narzekań.

Z przodu konsoli Sony znajduje się napęd Blu-Ray oraz ukryte pod lewą klapką czytniki kart lash (CF, SD/miniSD oraz MS/MS Pro). Przed wnęką napędu optycznego umieszczono dwa przyciski reagujące na dotyk - Eject i Power. Na przedzie PS3 znajdziemy również min. kontrolkę pracy dysku twardego oraz cztery porty USB 2.0.

Konsola w przeciwieństwie do XBOX360 ma wbudowany zasilacz - nie trzeba więc szukać na podłodze miejsca dla dodatkowego olbrzymiego klocka. Dzięki takiemu rozwiązaniu zasilacz w PS3 jest też lepiej chłodzony (jego moc to 380W, choć sama konsola nie pobiera więcej niż 200W). Z drugiej strony, jego integracja wewnątrz konsoli musiała wiązać się z powiększeniem jej gabarytów.

Lewa strona PlayStation 3 skrywa kieszeń z 2.5'' dyskiem twardym Serial ATA. Jeśli dla kogoś 60 GB to za mało, będzie mógł niewielkim nakładem pracy wymienić dysk na inny model (w PlayStation 3 firmowo instalowane są Seagate Momentus o prędkości obrotowej 5400 rpm).

Z tyłu konsoli znajdziemy włącznik od zasilacza, miejsce na kabel zasilający oraz komplet złącz. Otwory wentylacyjne znajdują się z przodu, z tyłu i na prawym boku - nie należy zasłaniać ich np. ścianką szafki pod telewizorem - konsola musi mieć gdzie oddawać ciepło.

Podobnie, jak PS2 (w pierwszych wersjach, zanim pojawiła się PS2 Slim), również i jej następczynię można postawić na dwa sposoby - w poziomie lub w pionie (na lewym boku znajdują się gumowe nóżki przydatne w tym ostatnim wariancie). Projektanci z Sony jak zwykle zadbali o najdrobniejsze szczegóły, dzięki czemu podobnie, jak w PS2, również i w PS3 można obrócić logo PlayStation tak, aby pasowało do wybranego przez nas sposobu ustawienia konsoli.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login