Procesory

22W Athlony X2 już na dniach

przeczytasz w 1 min.

AMD zapowiadało swoje 22W procesory Athlon X2 dobre kilka miesięcy temu, a wciąż nie ma ich na rynku. Teraz ma się to jednak zmienić – w ciągu paru dni ma być dostępny najbardziej energooszczędny dwurdzeniowiec od „zielonych” – Athlon X2 3250eTDP wynoszącym 22W. Tym samym chip notuje miesięczne opóźnienie – miał pojawić się w sklepach jeszcze w listopadzie.

Athlon X2 3250e przeznaczony jest dla gniazda AM2, oparty jest na rdzeniu Brisbane, ma 2 x 512KB pamięci podręcznej drugiego poziomu i produkowany jest w procesie technologicznym 65 nm. Taktowanie procesora będzie wynosić 1.5 GHz.

Nowy chip AMD z racji swojej energooszczędności i relatywnie wysokiej wydajności może stać się popularny wśród miłośników komputerów Home Theater PC, podłączanych do telewizora i służących do odtwarzania muzyki i filmów. Być może któryś z producentów netbooków również zapragnie go wykorzystać, jako że wraz z chipsetem AMD pobiera on nie więcej prądu, niż dwurdzeniowy 1.6 GHz Atom 330 Intela w parze z i945G, a wydajność obu konstrukcji jest podobna.

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rzinsior
  0
  "a wydajność obu konstrukcji jest podobna." na podstawie jakich danych red. stawia taką tezę? Są to na tyle rożne konstrukcje ze mierzenie zegar w zegar, raczej nie jest wskazane. Trzeba poczekac na testy, szczegolnie testy całej platformy (ATOM330 + i945G) VS (3250e + 780g (760G kastrat bez HDMI i UVD)).
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   ja także zastanawiam się z jakiego źródła benchmark ma takie informacje. Tym bardziej ze nawet moja babcia wskazała AMD na faworyta i to z duża przewagą nad konkurentem.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Również zastanowiło mnie to zdanie. Posiadam netbooka MSI Wind z procesorem Intel Atom 1.6GHz, nie to żebym twierdził, że jest niewystarczający do pracy, ale myślę, że DWURDZENIOWY procesor od AMD pokonałby go w testach. Ale to tylko moje osobiste zdanie.
    W komputerze stacjonarnym osobiście posiadam dosyć mało popularny procesor AMD Athlon 64 X2 4850e o TDP wynoszącym jedynie 45W - jestem bardzo zadowolony, konstrukcja jest wystarczająco wydajna (oglądam filmy HD, programuje, bawię się grafiką), energooszczędna no i wyjątkowo cicha (myślę, że spokojnie można by w tym wypadku użyć chłodzenia pasywnego).
    • avatar
     macko80
     0
     1000Mhz 1core athlon vs atom 230 1.6Ghz

     Polecam :

     http://www.tomshardware.com/reviews/Athlon-Atom-Nano-power,2036-10.html
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ludzie - Atom 330 - to jest juz dwurdzeniowy. Intel sobie zastrzegł, że nie można go stosowa w laptopach, tylko w komputerach stacjonarnych. Temu ten nowu Athlon x2 ma szanse byc hitem w netbookach.