Filmy / seriale / VOD

To już prawdziwa plaga. Disney+ też mocno zdrożeje

przeczytasz w 2 min.

Korzystacie z Disney+? Szykujcie się na zmianę cennika. Pojawiające się informacje i kwoty nie napawają optymizmem.

Disney+ będzie droższy i to znacznie

Aktualizacje cenników serwisów streamingowych zazwyczaj rozpoczynają się w Stanach Zjednoczonych i również tym razem będzie podobnie. Od grudnia mieszkańcy 4. co do wielkości państwa świata będą płacić za miesięczny abonament Disney+ nie 7,99 dolarów, ale 10,99 dolarów.

To znacząca korekta, porównywalna do tej, jaką szykuje dla swoich klientów Amazon. Już można zacząć zastanawiać się, ile wyniesie w takim wypadku nowa polska cena. Bo trudno sądzić, że podwyżki nas ominą. Wedle zapowiedzi w 2023 roku obejmą także inne kraje, a w Polsce aktualnie zainteresowani płacą 28,99 złotych, co powszechnie uznawane jest za dość niską kwotę.

Disney+ z reklamami będzie, ale nie będzie tańszy

Pojawi się jeden sposób na to, aby płacić nadal tyle samo. Na 7,99 dolarów wyceniono bowiem nowy pakiet zawierający reklamy (4 minuty na godzinę oglądanego materiału). Jego zapowiedź nie jest niespodzianką, bo plotki na ten temat pojawiały się od pewnego czasu. Tyle tylko, że początkowo liczono na to, że będzie on tańszy.

Właściciele Disney+ czują się mocni, serwis rośnie

Czy zarządzający Disney+ mogą pozwolić sobie na taki krok bez obaw o reakcję klientów? Sporo wskazuje na to, że tak. W przeciwieństwie np. do Netflix, Disney+ znajduje się na fali wznoszącej i cały czas poszerza grono odbiorców.

Z najnowszych danych wynika, że serwis może pochwalić się już ponad 150 mln użytkowników. Również w Polsce został ciepło przyjęty. Jest nad Wisłą trzecim najpopularniejszym serwisem streamingowym, za Netflix i HBO Max, którego jeśli podtrzyma trendy wkrótce wyprzedzi.

Korzystacie z Disney+? Jeśli nowa oferta pojawi się w Polsce, to co wybierzecie? Dotychczasową cenę, ale i reklamy w zestawie czy droższy pakiet bez tego irytującego dodatku?

Źródło: @getFANDOM, foto: unsplash

Komentarze

27
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  levusek1992
  15
  Z reklamami na moje powinno być już za darmo xd
  • avatar
   BombaX
   6
   Jak 30zł za miesiąc to powszechnie niska cena to... 50zł za cały rok w Amazonie jest prawie za darmo ?
   • avatar
    Dragonik
    1
    A miałem sobie kupić sprawdzić.
    • avatar
     anemusek
     1
     To trzeba właścicielom serwisu pokazać kto tu rządzi i skopać im cojones. Mam roczną subskrypcję ale jak w cenie obecnej będą chcieli mi wcisnąć reklamy to się pożegnamy. Ogólnie jakiekolwiek płacenie za oglądanie reklam nie wchodzi w grę i natychmiast serwis dostanie u mnie bana na lata. Podwyżka o ponad 1/3 spotka się u mnie z dokładnie taką samą reakcją. Mam nadzieję, ze kryzys rozsmaruje paru dostawców i postawi ich do pionu. Amazon jeszcze podwyżki można przełknąć bo VoD jednak jest tylko na doczepkę, a koszty paliwa i energii najbardziej odbijają się na logistyce.
     • avatar
      piterk2006
      1
      Co to za moda na model abonament plus reklama? Albo jedno albo drugie. A jak nie to połowa powyciąga pirackie bandery z szuflad.
      • avatar
       FunkyKoval
       1
       Mam skolekcjonowanych sporo filmów na półkach w domu - DVD, BD itp.
       Dopiero niedawno MediaMarkt zlikwidował działy filmów, prawie w jednym czasie wywalili wszystkie płyty ze wsyztskich sklepów i teraz już nie bardzo jest gdzie kupować. Są jeszcze w EMPIK czy innych miejscach ale zobaczcie jak porobili rynek ... teraz uzależnieni od serwisów streaming-owych nie mamy już wyboru ... kupujesz taki serwis jak chcesz oglądać filmy i seriale albo nie oglądasz (lub czekasz na emisje w TV).
       • avatar
        Yamaraj6
        0
        Jak ktoś ogląda godzinę dziennie to w miesiącu na reklamy straci 2h (4 min * 30 dni = 120 min), kupowanie tego pakietu ma sens tylko jak się zarabia mniej niż 1,5 USD na godzinę.
        • avatar
         DariozTorrent
         0
         Zapraszam na torrentuhy!!! Tu wiecznie są promocje! Wszystko za darmochę he he he he he.
         • avatar
          Jarosław_Wyzwoliciel
          -1
          Bidet musi nadrukować więcej nic nie wartych dolarów i jeszcze więcej dać Ukrainie wszystkiego "darmo" - ceny spadną, wartość dolarów wzrośnie, a Bidet nie umrze w niejasnych okolicznościach. :)
          • avatar
           Warmonger
           -1
           To nie Disney drożeje, to Polska staje się coraz mniej warta.
           • avatar
            piterk2006
            0
            To samo co player kiedyś z reklamami był darmowy a teraz jest płatny. Bez reklam to już wersja premium tier 2...