Gry komputerowe

Jaki komputer do Age of Empires IV i czy warto zagrać na Ultra?

przeczytasz w 1 min.

Do premiery Age of Empires IV można odliczać już nie dni, ale godziny. Na ostatniej prostej twórcy udostępnili kilka ważnych informacji i kolejne materiały wideo.

Wymagania sprzętowe Age of Empires IV

Age of Empires IV zmierza wyłącznie na PC (także do usługi Xbox Game Pass od dnia premiery). Przedstawiciele Relic Entertainment i World's Edge zapewniają, że na zabawę będą mogli liczyć posiadacze nie tylko najlepszych, ale też średnich, a nawet słabszych konfiguracji sprzętowych. Twierdzą nawet, że mają świadomość, iż większość graczy sięgających po ten tytuł będzie korzystała z najniższych ustawień graficznych. Czego konkretnie do tego potrzeba? Szczegóły znajdziecie na poniższej infografice.

Age of Empires IV wymagania sprzętowe

Age of Empires IV porównanie ustawień graficznych

Nie jest zaskoczeniem, że od razu pojawia się tutaj jedno główne pytanie. Czy faktycznie mamy do czynienia z troską o graczy dysponujących słabszymi komputerami i niechętnymi do zmian, czy może jednak gra po prostu będzie prezentowała się kiepsko? Twórcy twierdzą, że wedle ich wiedzy znaczna część społeczności Age of Empires nadal gra we wcześniejsze gry z tej serii na laptopach lub starszych komputerach stacjonarnych ze słabszymi i zintegrowanymi kartami graficznymi. Sugerują tym samym, że postarali się o świetną optymalizację. Autoreklama?

Z pierwszych recenzji pojawiających się już w sieci wynika, że oprawa wizualna faktycznie nie jest tu imponująca. Z drugiej strony, nie ma wielu głosów, że mamy do czynienia z wielką tragedią. Zanim zechcecie to zweryfikować samemu, poniżej materiał wideo prezentujący fragmenty rozgrywki zarejestrowane na ustawieniach Low oraz Ultra.

Zwiastun premierowy Age of Empires IV

W tym przypadku opóźnień już nie będzie. Prace zostały zakończone i Age of Empires IV ma zadebiutować 28 października. Potwierdza to najnowszy i być może ostatni już materiał wideo, czyli zwiastun premierowy.

Źródło: Xbox, ElAnalistaDeBits

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ciekawski_
  8
  Oczywiście nie ma Polski, choć w tamtym czasie byliśmy jednym z największych mocarstw. Stoczyliśmy największą bitwę średniowiecza. Ale po co uwzględniać tak kluczowy kraj? To ma być gra z rysem historycznym? Raczej kpina z historii.
  • avatar
   Silver
   5
   Na low wygląda jak jakiś Age of Mythology bez cieniowania za to ładniejsze modele.
   Nieźle, że integra wystarczy do zagrania na te niełatwe czasy :)
   • avatar
    sn00p
    2
    Zdecydowanie wybieram ustawienia LOW :)
    • avatar
     spock2
     -2
     To jakie te wymagania?
     • avatar
      unadarek1983
      0
      Nie ma tragedii na low ,jak w wiekszości gierek ,jak już ktos wyrósł z giercowania i jarnia się tym jako priorytet to takie low bez problemu starcza oby było płynnie
      • avatar
       marcin0218
       0
       Ta gra to badziew. Obu nowe The Settlers były spoko