• benchmark.pl
 • Gry
 • Były dyrektor kreatywny studia Ubisoft radzi przyzwyczaić się do battle royale
Gry

Były dyrektor kreatywny studia Ubisoft radzi przyzwyczaić się do battle royale

przeczytasz w 1 min.

Lubicie rozgrywkę battle royale? Jeśli tak, to nadchodzą dla Was piękne czasy. Fortnite oraz Playerunknown's Battlegrounds to dopiero początek.

Jeśli chociaż trochę interesujecie się rynkiem gier to słyszeliście już o battle royale. Rozgrywka w tej formule zyskała w ostatnim czasie bardzo dużą popularność, głównie dzięki Fortnite oraz Playerunknown's Battlegrounds. Wiele wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości będziemy mieli z nią do czynienia jeszcze częściej.

Alex Hutchinson, były dyrektor kreatywny studia Ubisoft, pokusił się o chyba najodważniejszą prognozę. Jego zdaniem, wystarczy rok do tego, aby każda nowa strzelanka oferująca zmagania wieloosobowe pozwalała na rozgrywkę battle royale. Wyraźnie zaznacza przy tym, iż battle royale trzeba określać nie jako odrębny typ gier, ale jedynie tryb rozgrywki.

Pierwszych argumentów na potwierdzenie tej tezy nie trzeba długo szukać. Alex Hutchinson przychyla się do doniesień sugerujących, iż tryb battle royale pojawi się w Call of Duty: Black Ops 4, a także Battlefield 5.

Oczywiście powyższa prognoza może być nieco przesadzona, ale nie da się ukryć, że wydawcy oraz producenci dostrzegli w battle royale sposób na przyciągnięcie graczy, a tym samym na zarobek. Dalsza popularyzacja tej formuły zabawy wydaje się nieunikniona.

Źródło: dsogaming

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  PIRAT_PL
  8
  Jak ludzie to kupują to producenci kontynuują trend.
  Ja osobiście pograłbym w jakąś strzelankę z solidną dawką fabuły jak choćby Bad Company 2.
  • avatar
   Pioyer
   1
   https://u.cubeupload.com/dToyw5.png
   • avatar
    TheMaverickMX
    1
    Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić trybu battle royal na mikro mapach w przyszłym call of duty :v
    • avatar
     Dragonik
     1
     Czyli nic ciekawego na dłuższą rozgrywkę.
     • avatar
      projectdarkstar
      0
      Bedzie jak z CoDami i innymi BFami. Teraz wszyscy będą produkować ten syf pt battle royale bo dwie gry odniosły sukces. I tak aż do obrzydzenia albo aż znajdzie się kolejny trend do skopiowania.
      • avatar
       kitamo
       -1
       A ja bym pograł w BR ale taki bardziej rozbudowany z elementami RPG.
       DayZ mialo szanse stac sie czyms takim ale niestety ...
       • avatar
        Dragonik
        -1
        A co to jest ten tryb battle royal? pytam szczerze.
        • avatar
         czerwonyznajomy
         0
         Przyzwyczaić się do czego? Cody, bfy czy inne online shootery nawet nie umierają tylko są martwe, bo każda kolejna cześć jest tam samym co poprzednia. Chyba tylko w NA to jest popularne, a jak wiadomo NA LUL
         • avatar
          Geralt
          0
          Wg mnie artykul nie zawiera najwazniejszego, czyli jelsi pisze o czyms to w kilku slowach powinien wyjasnic na czym ten tryb polega. Nie mozna zakladac, ze kazdy czytelnik artykulu gra w strzelanki i zna ten tryb. Np. ja co prawda domyslalem sie o co chodzi (po nazwie) ale dopiero w komentarzu znalazlem informacje na czym ten tryb polega:P.