All-in-One

All-In-One i komputer dla graczy? eBlazt ma na to (szalony) pomysł!

przeczytasz w 2 min.

Kiedy mówimy „komputer dla graczy”, raczej nie mamy na myśli urządzeń typu All-In-One. Tego typu sprzęt raczej sprawdza się w eleganckim biurze, czy na małej przestrzeni roboczej. A co jeżeli ktoś by spróbował połączyć te „dwa światy”?

eBlaztr, czyli duński producent komputerów osobistych, zaprezentował na targach Computex najnowszą wersję swojego „przenośnego komputera stacjonarnego do gier”. Wielu entuzjastów komputerów PC, graczy czy majsterkowiczy w tej chwili może pomyśleć „A Komu to potrzebne? A dlaczego?”. Jednak produkt eBlaztr próbuje udowodnić, że można połączyć ze sobą możliwość montażu mocnych podzespołów i rozbudowy, z przenośnością, funkcjonalnością i niewielkimi gabarytami całej platformy.

W skrzynce o szerokości 626mm, wysokości 402mm i głębokości 80mm, znalazło się miejsce na trzy slotową kartę graficzną o maksymalnej długości 325mm, płytę główną w formacie mini ITX i zasilacz w standardzie SFX. Do obudowy można podłączyć monitory o przekątnej do 24,5 cala, zgodne ze standardem VESA 100 x 100mm. Do zestawu dołączone są cztery, wysuwane nóżki, a sama konstrukcja waży 6,8kg.

wnętrze eBlaztr

Producent będzie sprzedawał samą bazę w cenie 349$, natomiast na stronie firmy będzie można odnaleźć gotowe zestawy. W tym przypadku możemy wybrać eBlaztr Office PC (1299$), eBlaztr LAN Edition (2345$) i eBlaztr Beast (7200$). Wersja biurowa została wyposażona w monitor SharkGaming SG24240, procesor Intel Core i5-11400 i nie posiada dedykowanego GPU. Wersja wyższa otrzymała ten sam monitor oraz procesor (tylko w wersji „F”), natomiast zamontowano w niej już kartę graficzną GeForce RTX 3060 Ti. Tymczasem w „Bestii” drzemie monitor Acer Nitro XV252Q Fbmiiprx, Core i9-12900KS sparowany z GeForce RTX 3090 Ti (Gaming X Trio). Co będzie istotne za chwilę, każda z tych gotowych platform posiada wagę około 11,6kg.

eBlaztr na Computex

Choć sam pomysł wydaje się bardzo ciekawy, to spróbujmy na niego spojrzeć „chłodnym okiem”. Zacznijmy od poniższej grafiki producenta:

porównanie eBlaztr

W pierwszej kolejności rzuca się kategoria PRZENOŚNOŚĆ. Jeżeli firma eBlaztr uważa, że prawie 12kg zestaw AIO jest tak samo „mobilny” jak laptop, to ja nie wiem jakie tam notebooki się sprzedaje/produkuje. Kolejną kwestią są dostarczane w zestawach matryce – każda z nich jest tylko FullHD, a ta montowana w modelach eBlaztr Office PCLAN Edition dodatkowo jest wykonana w technologii TN! Nie wspomnę już o montowaniu podzespołów sprzed kilku lat w nowych zestawach komputerowych (i to jeszcze w takiej cenie...).

eBlaztr

W związku z powyższym, jak oceniacie propozycję firmy eBlaztr? Który z ich produktów jest wart zakupu? Zapraszamy do ankiety i komentowania!

Źródło: tom'sHARDWARE, eBlaztr

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    PerfectDAY
    1
    Komputerowa farelka w sam raz na zimę. He he
    • avatar
      Janisz
      1
      Tylko czemu wszystkie złącza wyprowadzone są na górę, skoro to podłączasz raz i zapominasz... W sumie ciekawy koncept jako stacjonarka, dla kogoś, kto nie ma miejsca na budę, bo nosić ze sobą takiego klamota jakoś sobie nie wyobrażam...
      • avatar
        FranzMauser
        0
        Co za badziew te zestawy. Buda mogłaby być ciekawa w czasach noszenia pieców na wspólne lanparty, ale wtedy były coolermasterki cosmos i tym podobne budki.
        • avatar
          holdmybeerandwatch
          0
          Fajny wygląd i tyle. Do biura średnio, bo i drogo i design zbędny. Nie wyobrażam sobie używanie tego w normalnych warunkach, ilość kurzu która się będzie w nim osadzać, wymusi czyszczenie pewnie raz w miesiącu. Idzie lato, temperatury u niektórych będą sięgać 30 stopni, jak chłodzenie ma być wydajne w tak małej obudowie przy takich warunkach. Lata temu już składano AiO dla bardziej wymagających i jakoś się nie przyjęło, a obecne podzespoły generują sporo więcej ciepła. Również kultura pracy przy dłuższej rozgrywce budzi we mnie wątpliwości, czy nie będzie wycia wentylatorów po godzinie gry. W erze rozwijających się usług grania w chmurze, ten pomysł jest delikatnie mówiąc chybiony.