Karty graficzne

AMD obniża cenę Radeona HD4870

przeczytasz w 1 min.

Firma AMD postanowiła obniżyć cenę Radeona HD4870 512 MB. Według nowego cennika, cena dla odbiorcy końcowego ma wynosić 199$. Jest to więc bardzo atrakcyjna oferta. 

AMD ma w planach osiągnięcie 50% udziału w rynku kart graficznych. Dzięki obniżkom cen jest to bardzo możliwe ponieważ w trzecim kwartale 40% sprzedanych kart graficznych to karty z procesorami AMD a 60% to karty z procesorami nVidii. Firma AMD/ATI musi jeszcze przejąć 10% aby mogła wykonać plan. 

Jak wiadomo, ceny szybko rosną lecz wolno spadają (tak jak na rynku paliwowym) i mimo drastycznych spadków cen i tak aby dostać Radeona po obniżonej cenie musimy ozbroić się w cierpliowość. Pierwsze spadki cen będzie można zaobserwować w Stanach Zjednoczonych.

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  mysle ze im to sie nie uda, bo NVIDIA nie spi :)
  a cena to nie wszystko :)
  • avatar
   PawqoV8
   0
   To by wyszlo 600zł na obecnym kursie walut xD
   • avatar
    Szymon331
    0
    Za TAKĄ kartę niewiele ponad 600 zł to jest wręcz śmiesznie mało.
    • avatar
     Agares
     0
     i dobrze bo w lutym kupuje kompa i mam ochotę kupić tą kartę:D bo po przeglądnięciu testów uznałem ze jest świetna:D
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Wszyscy mówią nV nie śpi, czuwa i co... ? Co może zaproponować konkurencyjnego 9800GTX w cenie 590 zł ? GTX260 w cenie 780 zł ? Na tym etapie nV przegrało. Teraz jedynie mogą zagrozić AMD/ATI nową kartą graficzną tylko że konkurencja również nie śpi. Wspieranie CUDA to niestety za mało. Ilu ludzi/firm to wykorzysta ? Główne dochody pochodzą ze sprzedaży kart graficznych które są skierowane do graczy a Ci już dokonali wyboru.