Procesory

AMD przygotowuje Conesus - odpowiednik procesora Intel Atom

przeczytasz w 1 min.

Dowiedzieliśmy się, że firma AMD przedstawiła swoje odświeżone plany na najbliższe miesiące. W „mapie drogowej” na przyszły rok został ujęty nowy mobilny procesor, który będzie bezpośrednią odpowiedzią na konkurencyjne rozwiązanie Intela – mowa tu o Atomie. Nazwa kodowa chipu od AMD to Conesus. Dla dociekliwych donosimy, że jest to nazwa jeziora w zachodniej części amerykańskiego stanu Nowy Jork.

Nowy chip będzie produkowany w technologii 65 nanometrowej, zostanie wyposażony w dwa rdzenie, 1MB pamięci cache drugiego poziomu. Jedyne co budzi pewne zastrzeżenia to informacja, że AMD oferować będzie wsparcie jedynie dla pamięci DDR2. Procesor pojawi się w sprzedaży w przyszłym roku. Niestety producent nie podał żadnych informacji na temat ceny układu.

Co ciekawe, wiadomo też, że następca będzie produkowany w technologii 45 nm i kodowo został ochrzczony jako Geneva. Wygląda na to, że AMD będzie przypisywał swoim netbookowym procesorom nazwy kodowe pochodzące od nazw jezior.

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Z tego co widać na wykresie wynika że Conesus będzie jednak produkowany w 65nm - na innych serwisach także jest mowa o 65nm więc chyba błąd po prostu
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Conesus jest zaznaczony na wykresie kolorem zielonym. Więc jest 65, a nie 45 nanometrowy. :)
   Dopiero Geneva będzie produkowana w nowym procesie.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    No nie mam pytań AMD ma czas.
    Zanim wyjdzie Geneva w 45nm to Intel będzie miał już 32nm.
    Skoro nie mogą rywalizować wydajnościowo to niech przynajmniej dotrzymią kroku w procesie produkcji wtedy moga się pokusić o rozwiązania bardziej energooszczędne od konkurencji a tak dupa zbita...