Karty graficzne

AMD Radeon RX 560D - w planach "nowa" karta z serii Polaris?

przeczytasz w 1 min.

Idealna karta do koparek kryptowalut? Pierwsze przecieki wskazują na bardzo dobrą efektywność energetyczną.

Za nami premiera trzech kart graficznych z serii Radeon RX 500: RX 560, RX 570 i RX 580. Wygląda jednak na to, że producent ma w planach jeszcze jedną konstrukcję z generacji Polaris – mowa o modelu Radeon RX 560D. Czym będzie się wyróżniać nowa karta i… czy rzeczywiście będzie taka nowa?

Wprawdzie AMD jak na razie nie potwierdziło planów opracowania nowej karty, ale pierwsze, pobieżne przecieki już pojawiły się w azjatyckich mediach. Radeon RX 560D po prostu będzie lekko okrojoną wersją Radeona RX 560 (podobnie jak to było z Radeonem RX 470 i RX 470D). Na pokładzie znajdzie się układ graficzny Polaris 21, w którym aktywne będzie 896 z 1024 procesorów strumieniowych. Można zatem powiedzieć, że otrzymamy coś na kształt… Radeona RX 460.

Co ciekawe, tak okrojona konstrukcja ma wyróżniać się bardzo dobrą efektywnością energetyczną, dzięki czemu powinna zainteresować np. „kopiących” kryptowaluty. Źródło mówi o osiągach zbliżonych do zwykłego RX 560, przy niższym zapotrzebowaniu na energię elektryczną.

Wszystkich zainteresowanych Radeonem RX 560D musimy jednak rozczarować. Wiele wskazuje, że będzie to kolejna karta przeznaczona tylko na rynek azjatycki (który swoją drogą rządzi się własnymi prawami). Szanse na pojawienie się jej w Europie są nikłe.

Źródło: MyDrvers

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    -3
    Skośne oczy Lisy... Huanga... rynek Azjatycki... nietypowe modele... hm...