Karty graficzne

Radeon VII bez wsparcia dla UEFI - AMD wydaje nowy BIOS

przeczytasz w 1 min.

Problemy z działaniem karty zauważyli sami użytkownicy. Nie musieliśmy jednak długo czekać na poprawkę od producenta.

Premiera karty graficznej Radeon VII była ważnym, wizerunkowym wydarzeniem, ale producent chyba trochę za bardzo się pospieszył i nie dopracował wszystkich elementów. Jak się okazuje, nowa karta została wydana bez wsparcia dla trybu UEFI.

Problemy z działaniem Radeona VII zauważyli sami użytkownicy, gdy karta uruchamiała się w trybie zgodności CSM (Compatibility Support Module). Sprawie przyjrzeli się redaktorzy z serwisu TechPowerUp i potwierdzili całkowity brak wsparcia dla trybu UEFI. Tym samym komputer z kartą Radeon VII nie mógł zostać uruchomiony w trybie UEFI Secure Boot (gwarantujący, że nikt nieupoważniony nie będzie ingerował w proces uruchomieniowy komputera).

Nie musieliśmy jednak długo czekać na odpowiedź producenta. AMD potwierdziło brak wsparcia dla trybu UEFI, ale przy okazji udostępniło swoim partnerom odpowiednią poprawkę. Nowy BIOS można również ściągnąć bezpośrednio ze strony producenta (jest on kompatybilny ze wszystkimi referencyjnymi konstrukcjami).

AMD Radeon VII

Cóż, u nas chyba i tak nikt nie odczuje problemów z braku wsparcia dla trybu UEFI, bo nowa karta nadal nie jest dostępna na naszym rynku ( ͡° ͜ʖ ͡°) .

Źródło: TechPowerUp, AMD

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  3
  Nie ma tej karty nigdzie w sklepie,

  na allegro jedynie 4x sztuki są w cenie RTX2080

  widzę że powtórka znana z serii VEGA54 (64) i FURY (X) będzie nieunikniona.
  • avatar
   indianad
   2
   I to ma być konkurencja na rynku?
   • avatar
    DragonRed
    0
    Skutki dominacji Intela i Nvidia widać po komentarzach ale nawet to nie zmieni nic w tym temacie.Nawet Vega ma ogromny potencjał gdzie w konsolach mogłaby być dobrze wykorzystana ale w drodze mamy NAVI czyli jeszcze bardziej ulepszoną wersję więc nie ma się co martwić o konsole nowej generacji.
    https://uploads.disquscdn.com/images/df391bbbd49f14cb776c92da7c69e1b78031d9d16b5351a386aef8ef836815d3.png
    • avatar
     chotnik2
     0
     >2019
     >AMD dalej bez wsparcia UEFI i fast/secure boota

     i nie zmienia sie nic :D